×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

LTV demonstrēs vairākus Ziedoņa piemiņai veltītus raidījumus

foto - Letafoto - Leta

Pieminot mūžībā aizgājušo dzejnieku Imantu Ziedoni, Latvijas Televīzijas (LTV) 1. kanāla programmā tiek veiktas izmaiņas, piedāvājot skatītājiem dažādus dzejnieka piemiņai veltītus raidījums.

Šovakar plkst.19.30 LTV 1. kanālā demonstrē 2010. gada 30. aprīļa raidījuma “100g kultūras. Nacionālie dārgumi” ierakstu, kas veltīts dzejniekam, savukārt plskt.22.10 LTV 1.kanāls aicinās noskatīties 2004. gada koncertprogrammu “Atsaukšanās”, kurā savu dzeju lasa Ziedonis, bet Vestards Šimkus atskaņo dažādu komponistu skaņdarbus, aģentūru LETA informēja LTV pašreklāmas redaktors Jānis Kalve.

Sestdien, 2. martā, plskt.15.55 raidījumā “Laiks Ziedonim” LTV 1. kanāls aicinās atsaukt atmiņā albuma “Viegli” atvēršanas svētkus Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunceltnē. Pirms nepilniem trim gadiem satikās Latvijas mūziķi un sabiedrībā rosīgi cilvēki un izveidoja kustību, kuras mērķis ir padarīt dzīvi priecīgāku un patīkamāku, veidot iedvesmojošus darbus savā valstī. Viens no šiem veikumiem ir Ziedoņa fonds “Viegli”.

2010. gada vasarā tapa dziesmu programma ar Ziedoņa dzeju. Ieraksta dalībnieki ir populāri Latvijas mūziķi – Renārs Kaupers, Goran Gora, Māra Upmane-Holšteina, Kārlis Kazāks, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns un viņu draugi. Dziesmas apkopotas albumā “Viegli” ar Ziedoņa dzeju. Tā atvēršanas svētkiem, kas notika 2011. gada 1. maijā, tika dots zīmīgs nosaukums “Laiks Ziedonim”.

Savukārt otrdien, 5. martā, plkst.21.35 LTV 1.kanāla ēterā vēlreiz izskanēs Ziedoņa 80. jubilejai veltītā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertprogramma “Atsaukšanās 2013”. Dzejnieks pirms 15 gadiem Zvaigznes dienā 6. janvārī klausītājus aicināja uz mūzikas, epifāniju un dzejas vakaru, toreiz par radošu domubiedru pieaicinot klavesīnisti Ainu Kalnciemu. Tā klausītājiem gadu no gada bija iespēja dzirdēt neparastu radošu notikumu, kurā mūzika savijās ar dzejnieka uzrakstītajām, spēcīgajām garīgajām domām.

Pirms astoņiem gadiem dzejniekam Imantam Ziedonim ar savu koncertprogrammu atsaucās pianists Šimkus, un pasākums ieguva jaunu enerģiju un rezonansi sabiedrībā.

Šogad Zvaigznes dienā uz Lielās ģildes skatuves tika turpināta Ziedoņa aizsāktā koncertprogrammas “Atsaukšanās” tradīcija. Koncertprogramma bija kā Ziedoņa un mūziķu garīgā kvintesence, kuru piepildīja dažādi mākslinieki – pianists Šimkus, klavesīniste Kalnciema un LNSO Flautu grupas koncertmeistare, flautiste Dita Krenberga un Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš.

Pasākuma tapšanā piedalījās arī televīzijas žurnāliste Ilze Strenga, režisors Armands Zvirbulis un scenārija autore filozofe Iveta Šimkus

Savukārt 6. martā LTV 1.kanāls plāno tiešraidē demonstrēt atvadīšanos no Ziedoņa, bet vakara programmā – “100g kultūras” raidījumā būs dzejnieces Liānas Langas intervija ar dzejnieku 2003. gadā.

Kā ziņots, atvadīšanās no 27. februāra vakarā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājušā dzejnieka Ziedoņa notiks trešdien, 6. martā, Rīgas Domā.

Laikā no plkst.10 līdz 13 Doma baznīcas durvis būs atvērtas ikvienam, kurš vēlēsies atvadīties no izcilā dzejnieka, bet plkst.13 sāksies viņam veltīts dievkalpojums, ko vadīs mācītājs Juris Rubenis.

Ziedonis bija latviešu dzejnieks, publicists, īsās prozas (epifāniju) autors, tulkotājs, scenārists, politiķis un viens no populārākajiem latviešu literāro pasaku autoriem. Viņš bija spilgts atmodas laika politiskais darbinieks.

2002. gadā Ziedonim piešķirta Ministru kabineta balva par mūža ieguldījumu latviešu kultūrā un izcilu veikumu latviešu literatūrā, bet 2008. gadā viņš saņēma Atzinības krustu. Ziedonis saņēmis starptautiskas atzinības Hansa Kristiana Andresena vārdā nosaukto pasaku meistara diplomu, internacionālo Januša Korčaka medaļu un Goda diplomu par aktīvu darbību bērnu kultūras attīstībā.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) izdevis rīkojumu, ka bēru dienā pie pašvaldības ēkām, tostarp arī tām, ko apsaimnieko Rīgas namu pārvalde, ir jāizkar karogi sēru noformējumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+