×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

LU saņem vērtīgu dāvinājumu no vēstnieka ASV Andra Razāna

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) Andris Razāns uzdāvinājis Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātei un LU Bibliotēkai īpaši vērtīgas grāmatas par pasaules vēsturi, portālu LA.lv informēja LU pārstāvji.

Dāvinājumā, kas saņemts sadarbībā ar LU Fondu, A.Razāns savai bijušajai fakultātei iekļāvis 11 dažādas grāmatas viduslaiku vēsturē. Tas ir pirmais gadījums, ievadot LU jubilejas gadu, kad fakultāte saņem dāvanā grāmatas no sava absolventa.

A.Razāna studiju gadi saistīti ar LU Vēstures un filozofijas fakultāti, 1993. gadā iegūts maģistra grāds vēstures zinātnē. Viņa tālākais dzīves ceļš aizveda uz Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Studijās un darbā gūtā pieredze realizējusies šā brīža amatā – Latvijas vēstnieks ASV.

A.Razāna dāvinājumā iekļautajās grāmatās katrā ir ielīmēta piemiņas zīme ar vēstījumu “Dāvinājums savai fakultātei”, kā arī vēstnieka spiedogs, kas īpaši uzsver vēstnieka piederību gan vēsturnieku saimei, gan LU patriotiem.

Vērtīgajā dāvinājuma klāstā iekļauti vairāki nozīmīgi izdevumi; N.Morton “The Medieval Military Orders”, F.Cardini “The Companion to Medieval Society”, P.Ackroyd “Foundation”, S.Bauer “The History of the Medieval World: From the Conversion of Constantine to the First Crusade”, u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+