×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret piecām personām par 126 ātro kredītu izkrāpšanu (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki pabeiguši izmeklēšanu apjomīgā ātro kredītu izkrāpšanas lietā un lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret piecām personām. Lietas materiāli liecina, ka personas divu gadu laikā izkrāpušas 126 ātros kredītus, informē VP.
 
Aptuveni divu gadu garumā Valsts policija saņēma iesniegumus no iedzīvotājiem visā Latvijā. Cietušie ziņoja, ka pie viņiem vērsušās nebanku kredītdevēju iestādes, pieprasot atmaksāt parādus, taču cietušie bija pārliecināti, ka šo iestāžu pakalpojumus nekad nav saņēmuši.

Izmeklējot šos gadījumos, atklājās, ka iepriekš pie cietušajiem vērsušās personas, kas it kā piedāvājušas darbu – piedāvātais darbs bijis vienkāršs, piemēram, malkas krāmēšana maisos, taču darba piedāvātāji teikuši, ka obligāti nepieciešams bankas konts, lai saņemtu samaksu. Maldinot darba meklētājus, krāpnieki pierunāja viņus atvērt kontus dažādās bankās un visus kontu datus, tostarp paroles un internetbankas piekļuves kodus, nodot krāpniekiem. Vēlāk krāpnieki šo personu datus izmantoja, lai cietušo vārdā paņemtu ātros kredītus.

Izmeklēšanā VP KIP darbinieki pārņēma un apvienoja kriminālprocesus no vairākām Latvijas pilsētām un nāca uz pēdām piecu personu grupējumam, kas varētu būt vainojams krāpšanās. Kopā tika konstatēts, ka grupējums pēc šādas krāpšanas shēmas paņēmis ātros kredītus 96 reizes. Noziegumu veikšanā viņi ceļojuši pa visu Latviju un meklējuši potenciālos upurus.

Četri grupējuma dalībnieki – 1967. gadā dzimusi agrāk tiesāta sieviete, 1974. gadā dzimusi agrāk netiesāta sieviete, 1976. gadā dzimis agrāk netiesāts vīrietis, 1946. gadā dzimis agrāk tiesāts vīrietis – tika aizturēti šā gada februārī. Savukārt 1965. gadā dzimušais grupējuma organizators, kuru pārējie grupējuma dalībnieki dēvējuši par priekšnieku, aizturēts un apcietināts šā gada jūlijā.

Pašlaik VP KIP darbinieki ir pabeiguši izmeklēšanu un nosūtījuši lietu kriminālvajāšanas uzsākšanai uz Zemgales tiesas apgabala prokuratūru. Policija lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pēc trim Krimināllikuma pantiem, no kuriem smagākajā paredzēts līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāpabrīnās par cilvēku lētticību uzticot visus savus datus! Tas ir apmēram tas pats ka nolikt naudu uz ielas ticot ka to neviens neņems! Stulbuma kalngals!

  2. Tas tomēr ir briesmīgi, ka arvien ir diezgan daudz tik labticīgu cilvēku. Acīmredzot, vajag ieviest normu, ka bankās pie konta atvēršanas strikti nobrīdina par sekām, kādas var iestāties, ja kādam citam nodod visus savus datus un pieejas kodus.

Draugiem Facebook Twitter Google+