×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. maijs, 2014
Drukāt

Māc šaubas par vīrieša uzticību? Pavēro viņa gaitu! (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mīlestība ne tikai padara aklu un liek sirdij sisties straujākā ritmā, bet arī palēnina vīrieša gaitu, izpētījuši amerikāņu zinātnieki.

Pētījuma autori statistiskā pētījumā secinājuši, ka romantiskas attiecības ar sievieti atsaucas uz vīrieša gaitas ātrumu.

Zinātnieki uzskata, ka šī fenomena saknes var būt meklējamas evolūcijā: senatnē vīrietim vajadzēja pieskaņoties lēnākajai sievietes gaitai.

Pretējs process (tas ir, sieviešu gaitas paātrināšanās) no evolūcijas skatupunkta būtu neizdevīgs, jo sievietes organismam nāktos tērēt vairāk enerģijas, ko citādi varētu izmantot lietderīgāk – proti, reproduktīvos nolūkos.

Pētījumu veica zinātnieku grupa Sietlas universitātē doktores Karas Vollas-Šefleres vadībā. Tajā piedalījās 22 brīvprātīgie, un zinātnieki novēroja viņu gaitu dažādos apstākļos: pastaigājoties vienatnē, kopā ar iekārotu sievieti un draugu kompānijā.

Noskaidrojās, ka vidēji vīrietis soļo par 7% lēnāk, ja pret pastaigas biedreni nav vienaldzīgs. Savukārt, ejot kopā ar vienkāršu paziņu, iešanas temps nemainījās.

Autori atzīmē, ka šī tendence nav novērojama tikai cilvēku sabiedrībā, bet arī dzīvnieku pasaulē, kur, visticamāk, tas notiek ar to pašu mērķi – saglabāt vairāk enerģijas sugas turpināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. A es vel domāju,ko Veļķos savejai nopakaļus kad vedām pastaiga suni.:)

Draugiem Facebook Twitter Google+