×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Maestro jubileja džeza ritmos


Foto - Kaspars GardaFoto - Kaspars Garda

27. janvārī Latvijas Nacionālajā operā notiks Maestro Raimonda Paula jubilejas koncerts „R. Paulam 78”. Maestro melodijas šoreiz skanēs džeza harmonijā kopā ar Latvija Radio bigbendu.

Nešauboties varam apgalvot, kā arī pēc Maestro 78. jubilejas nosvinēšanas gada sākumā Raimonda Paula mūzika joprojām ir iecienītākā Latvijā. Par to liecina gan ārkārtīgais pieprasījums pēc Paula ierakstiem, gan neatslābstoša publikas interese par jebkuru koncertu, kurā vien piedalās mūsu dzīvā leģenda.

Vēl vakar Ķīpsalā notika Platīna diska piešķiršanas ceremonija komponistam R. Paulam par četros CD ietvertu antoloģijas „Mikrofona ierakstu” un „Reader’s Digest” apvienības izdoto albumu „Mūsu Maestro Raimonds Pauls”. Platīna disku Latvijā piešķir par vairāk nekā 9000 pārdotām kopijām – albumā līdzās Daigas Mazvērsītes grāmatai par Paula dzīvi un daiļradi hronoloģiskā secībā apkopoti populārās mūzikas ieraksti, kas tapuši laika posmā no pagājušā gadsimta 60. gadiem līdz mūsdienām – gandrīz visas slavenākās latviešu estrādes balsis no Zdzislava Romanovska un Noras Bumbieres līdz Laimai Vaikulei, Ancei Krauzei un Normundam Rutulim.

Par spīti cienījamam vecumam, Maestro joprojām ir aktīvs un it nekas neliecina, ka viņš varētu doties pelnītā atpūtā. Nule viņš muzicēja Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” atklāšanas koncertā „Rīga dimd”, „līdz griestiem” pārpildīta arī nesen, rudenī, notikusī R. Paula un Guntara Rača kopīgo dziesmu koncertturneja „Nekur nav tik labi kā mājās”.

Pieprasījums pēc Maestro nav mazinājies arī tagad – koncerts Nacionālajā operā jau ir izpārdots. Šajā reizē tas iecerēts džeza ritmos un harmonijās – par muzikālo pavadījumu gādās atjaunotais Latvijas Radio bigbends, kura patrons ir R. Pauls. Koncertā skanēs īpaši šim sastāvam komponētas dziesmas. Īpaši Maestro jubilejas koncertam Latvijas Radio bigbenda sastāvam pievienosies arī Berlīnes Filharmonijas kontrabasists Gunārs Upatnieks.

Kopā ar Maestro koncerta otrajā daļā dzirdēsim vairākus solistus, jo šī programmas puse veltīta dziesmām. Līdz ar Edgara Vītola vadīto jauniešu vokālo grupu „Con Moto”, vokālistes Kristīnes Prauliņas un Nacionālā teātra aktieru Jura Jopes un Madaras Botmanes izpildījumā. Kopā ar M. Botmani un J. Jopi Maestro jau uzstājies programmā „Spītība”, kas pērn tapa Nacionālajā teātrī un guva lielu publikas piekrišanu. Toreiz Maestro teica, ka tāpat kā vienmēr, pamanot kādu, kuram ir potenciāls, kuru izcelt un parādīt. „Tālāk lai paši ķepurojas!” tā R. Pauls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+