×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Maijā vizītē Latvijā gaidāma augsta Vatikāna amatpersona

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

No 19.maija līdz 23.maijam Latvijā viesosies Vatikāna Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes prezidents kardināls Kurts Kohs (Kurt Koch), liecina Romas katoļu baznīcas Latvijā mājaslapā pieejamā informācija.

Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrs (LRKB IC) norāda, ka viņa vizītes mērķis ir klātienē iepazīties ar ekumenisma tradīcijām un praksi Latvijā, izveidot tiešu dialogu ar nozīmīgāko tradicionālo kristīgo konfesiju vadītājiem, kā arī pārrunāt valsts un Baznīcas sadarbības jautājumus.

Viesošanās laikā kardināls Kohs apmeklēšot arī Rīgas Augstāko reliģijas zinātņu institūtu (RARZI), Rīgas Teoloģijas institūtu un Rīgas Katoļu ģimnāziju.

Kardināla Koha vizītes laikā Latvijā plānoti vairāki pasākumi, kurus varēs apmeklēt ikviens interesents. 21.maijā no plkst.16 līdz 18.30 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā notiks konference “Identitāte un atvērtība”, kurā galveno uzrunu teiks augstais viesis.

Konferenci atklās LU rektors Mārcis Auziņš, Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V) un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V). Konferencē uzrunas teiks arī LELB arhibīskaps Jānis Vanags, Rīgas un visas Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs, Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, LU Socioloģijas un filozofijas institūta vadošā pētniece Solveiga Krūmiņa-Koņkova un šī paša institūta pētniece un RARZI pasniedzēja Māra Kiope. Konferences mediators būs Šveices Lugāno universitātes teoloģijas zinātņu doktors Andris Marija Jerumanis. Konferencē piedalīsies Latvijas vēstnieks pie Svētā Krēsla Einars Semanis un apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Luidži Bonaci.

Savukārt 19.maijā plkst.11 kardināls Kohs teiks homīliju Vasarsvētku Svētajā Misē Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē, bet 20.maijā plkst.18 Rīgas Kristus Karaļa baznīcā Mežaparkā notiks ekumeniskas vesperes ar Latvijas kristīgo konfesiju dalību.

LRKB IC norāda, ka kardināls Kohs būs pirmā augstā Vatikāna amatpersona, kas Latvijā ieradīsies pēdējo 20 gadu laikā kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes 1993.gadā.

Par Vatikāna Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes prezidentu kardināls Kohs tika iecelts 2010.gada 1.jūlijā. Viņa vadītās Pontifikālās padomes galvenais uzdevums ir autentiska ekumenisma nodrošināšana saskaņā ar Katoliskās Baznīcas izdotajiem dokumentiem un kristīgo konfesiju sadarbības veicināšana. Pērnā gada jūnijā par šīs padomes locekli tika iecelts Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+