Latvijā
Politika

Maizītis komentē, kas līdz šim apstiprinājies no Rimšēviča teiktā12


SAB direktors Jānis Maizītis.
SAB direktors Jānis Maizītis.
Foto – LETA

Līdz šim nav gūts apstiprinājums tam, ka par kukuļa izspiešanu aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam būtu izteikti nāves draudi, kā viņš pats to publiski apgalvoja, taču nevar izslēgt, ka tuvākajā nākotnē šajā lietā atklāsies kaut kas jauns, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

Viņš uzsvēra, ka kriminālprocesu par nāves draudu izteikšanu Rimšēvičam ir sākusi Valsts policija (VP), kura arī detalizēti šo lietu izmeklē. Tomēr SAB direktors apstiprināja, ka arī viņa vadītajā birojā bija pārbaudāma informācija par Latvijas Bankas prezidentam, iespējams, izteiktiem draudiem.

“Pārbaudāma informācija bija mūsu birojā. Mēs to baudījām. Daudzas lietas neapstiprinājās. Ir vēl lietas, kuras jābauda, bet šajos jautājumos mēs sadarbosimies ar VP,” sacīja SAB direktors. Maizītis apstiprināja, ka starp pārbaudāmajām lietām bijusi arī Rimšēviča saņemtā mobilā tālruņa īsziņa, taču viņš neatklāja, vai pats ir redzējis šo īsziņu.

Jautāts, vai līdz ar to patlaban nevar apgalvot, ka draudi Rimšēvičam ir bijuši, Maizītis atbildēja: “Šajā brīdī nē, bet es neizslēdzu, ka, veicot papildu pārbaudes, tiek noskaidrots kaut kas vairāk.”

Kā ziņots, VP ir sākusi kriminālprocesu par iespējamiem nošaušanas draudiem, kas varētu būt izteikti Rimšēvičam. Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA apliecināja, ka Rimšēvičs ir uzrakstījis iesniegumu VP par saņemtiem draudiem. Policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par draudiem izdarīt slepkavību. Rimšēvičs lietā ir atzīts par cietušo. Jaunus draudus Rimšēvičs nav saņēmis,
atzina advokāts.

Rimšēvičs 20.februārī žurnālistiem paziņoja, ka Latvijā pamazām daudziem esot kļuvis neērts. Viņam esot izteikti nošaušanas draudi, par kuriem viņš informējis drošības institūcijas. Janvāra beigās viņam uz mobilo tālruni atnākusi īsziņa “no konkrēta cilvēka”. Intervijā LTV raidījumam “Viens pret vienu” Rimšēvičs paskaidroja, ka īsziņu saņēmis no sev ļoti labi pazīstama cilvēka, kurš norādījis, ka viņam ir informācija par vēlmi Rimšēviču nogalināt.

Maizītis: SAB rīcībā nav un nebija fotogrāfijas no Rimšēviča aizdomīgā brauciena uz Krieviju

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) rīcībā līdz šim brīdim nav nonācis vairākos plašsaziņas līdzekļos pārpublicētais fotoattēls, kurā korupcijas noziegumos aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs it kā redzams medību vai makšķerēšanas braucienā Krievijā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītājam Dmitrijam Piļščikovam līdzīgu personu.

SAB direktors Jānis Maizītis šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” atzina, ka publiskajā telpā parādās arī neprecīza informācija. “Jā, mēs īsu brīdi pirms šīs publikācijas zinājām, ka tāda būs, bet mums nebija tās fotogrāfijas,” sacīja Maizītis.

Skaidrojot, kāpēc SAB sāka pārbaudi par Rimšēviča pielaidi valsts noslēpumam, Maizītis atzina, ka biroja rīcībā “arī iepriekš ir bijusi dažāda informācija”. “Šī publiskā informācija un vēl arī citi apstākļi bija pamats, lai uzsāktu šādu pārbaudi. Tāpat arī, protams, mums ir jāvērtē viss, kas notiek tiesībsargājošajās iestādēs – gan policijā, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā,” sacīja Maizītis.

Viņš vairākkārt uzsvēra, ka saistībā ar Rimšēviča gadījumu publiskajā telpā un arī tiesībsargājošo iestāžu rīcībā ir “ļoti daudz ļoti, ļoti pretrunīgas informācijas”. “Nu tad ir jātiek skaidrībā, vai šāda persona var strādāt ar valsts noslēpumu vai nē,” sacīja SAB priekšnieks.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
5 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas