Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Mājot sveikas ZZS0


Māris Kučinskis
Māris Kučinskis
Foto: Timurs Subhankulovs

Kā lasītājs noprot, runa būs par vienu gados vecāku, taču vēl spēkpilnu kungu, vārdā Māris, un divām vitālām jaunietēm Danu un Andu, kaut arī ne vairs pirmajā jaunībā. Lūk, šiem trim politiķiem pienācis laiks mainīt identitāti un orientāciju, un ar to es nedomāju seksuālo. Pienācis laiks saukt – pie velna vecos idejiskos uzskatus! – piesist jaunus dēļus un pārkrāsot politisko sētu.

Āre, kādu nelabvēlīgu apstākļu sakritības dēļ trīs talantīgas politiskas figūras nokļuva ZZS ganāmpulkā, pavadot agrāriešu organizācijā zem āboliņlapas totēma ilgus kalpības gadus. Bija laba dzīvošana, kamēr vēlētāji no labības zonas kā mūris bij apkārt. Abi – nē, ne peļukiņi, bet abas lauvenes! – izdarīja daudzus sabiedriski derīgus pakalpojumus latviešu tautai un bija izveicīgas zivtiņas ministrienes, tikmēr Māris pildīja sevišķu uzdevumu premjerministra grūto pienākumu.

Taču pašlaik Latvijas cilvēki sadevuši žagarus zaļzemniekiem, un prātīgiem cilvēkiem jāņem vaga no partijas, kamēr nav sadeguši zilās liesmās ar atlikušajiem vecajiem prauliem.

Augšminētais trio radis aktīvi un ar noteicošo vārdu piedalīties politikā. Taču opozīcijā proaktīva rīcība nav iespējama, ZZS lemtspēja ir minimāla, jāiet mežabrāļos un jāapmierinās ar ņurdēšanu dibenplānā. Balsojumos no triju “atkritēju” puses jau tikušas pieļautas kļūdas par labu valdošās koalīcijas sakarīgiem lēmumiem, kur zaļzemnieku vadošai līnijai vislabāk patiktu, ja pašreizējā valdība atrastos jūras dibenā. Cik ilgi trīs valstiski domājoši deputāti sadzīvos ar smago frakcijas disciplīnas pārkāpēju un grāvēju nastu vecajā mājvietā?

Turklāt tas ir laikā, kad ZZS turpina degradēties, un īpaši jaunā valdes priekšsēdētāja Tavara varas periodā līmenis vēl vairāk pazemināsies. Kas zina, pieņems apšaubāmus lēmumus ieviest netīkamas paražas, piemēram, partijas biedrenēm lietišķās sievietes kostīma vietā turpmāk nēsāt nikābu vai liegt deputātiem dienišķos 100 gramus degvīnīša.

Tāpēc, lai neiekasētu nepatikšanas, abām ar simpātisku ārieni un dabisko saprātu apveltītām būtnēm kopā ar ekspremjeru jāmāj sveikas ZZS, kamēr vēl kaulainā nav reiz vareno apvienību parāvusi uz rāzīti un begonijām apstādītu, sēru vītoliem noēnotu vietu.

Pārsteigtajai un par orientācijas maiņu sašutušajai sabiedrības daļai lai deputātes saka, ko šādos gadījumos deputātes ar stirnas acīm mēdz sacīt, – ka Raivis Dzintars (vai Arvils) foršāks, štramāks kavalieris un prot labāk dejot par vecajiem kraķiem.

Savukārt Mārim, lai vēlētāji nespriestu, ka pirms lēmuma pieņemšanas deputāts bijis švunkā, kā būtu stiprumiņa par daudz uzņēmis uz krūts, jāattaisnojas viltīgāk – ka nav pa ceļam ar stagnātiem un grupējumu interešu aizstāvjiem. Un visiem kopā vienbalsīgi jāattrauc uzmācīgiem jautātājiem – ka sen bija jāatbrīvojas no verdzības Lembergam, kuram ZZS bij pazemīga partija, kam trūka vien zvaniņa kaklā. Turklāt kā Māris tētis, tā abas jaunās māmiņas ir daudzbērnu vecāki, tāpēc prātīgi un atbildīgi par bērnu nākotni, kura nevar notikt vecu čakārņu vadībā.

Ar ko ekspremjeram ar pavadonēm bijušām ministrēm saradoties? Trio varbūt nav nacionālo varoņu oreola apvīts, tomēr diezgan leģendāras personības mūsu politikā. Mārim ir dotības valsts pārvaldīšanas mākslā, bet kolēģītes izskatās daudz lasījušas, šaha lielmeistares, kuras beigušas kursus, kur māca, kā vāzēs skaisti izkārtot ziedus.

Nav drošu pierādījumu, ka kāds no viņiem būtu spiegojis citplanētiešu labā, nav ziņu par sadarbību ar biedrību “Mozaīka”, līdz ar to reputācija ir kristāldzidra. No tik krāšņiem papildspēkiem reti kura partija atteiksies. Sevišķi Latvijas apstākļos, kur visiem politiskajiem spēkiem ir ierobežojumi ar augstvērtīgu cilvēku klātbūtni un kadru bāze – vērienīgi paplašināma.

Saistītie raksti

Tomēr nez vai ieteicams meklēt savienību ar “KPV LV”, kam klājas vēl čābiskāk nekā zaļzemniekiem. Tāpat diez vai trim jaunatnācējiem pajumti dos bordānieši un diez vai laimi atradīs Pūces dobumā. Horoskopi vēsta lielas pārmaiņas un jaunu draugu iegūšanu, kontaktējoties ar ilggadējiem bijušajiem partneriem no Nacionālās apvienības un “Vienotības”.

Šais piestātnēs sengaidītā tikšanās izvērtīsies par patiesi siltu uzņemšanu, kur rit dzīvīte, kustība, trakulības un jārēšanās. Tur Māris, Dana un Anda jutīsies kā lutināti ciemiņi, bet ar laiku ciešākā savienībā kļūs par uzņēmumu pilntiesīgiem līdzstrādniekiem.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes koalīcijā varētu būt izveidojušās jaunas nesaskaņas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērna nolaupīšanas lietā ECT atzīst Latvijas pārkāpumu procesuālās vienlīdzības neievērošanā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
6 stundas