×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Mākslinieks Ritums Ivanovs zīmē Donalda Trampa šaržu (1)

Foto - 900 sekundesFoto - 900 sekundes

Jaunievēlēto Amerikas prezidentu Donaldu Trampu viņa ārienes dēļ mīl atainot dažādi mākslinieki. Savu redzējumu par Trampa personību LNT atklāja arī viens no populārākajiem latviešu portretistiem – Ritums Ivanovs. Kādas izstādes atklāšanai mākslinieks gatavojas, kādus cilvēkus viņš sauc par patriotiem?

Donalda Trampa skices Ritums Ivanovs zīmē eksluzīvi LNT Ziņām. Mākslinieku uzrunāja jaunievēlētā ASV prezidenta personība.

Ritums Ivanovs, mākslinieks: “Ir atraktivitāte, ir teātris. Pašlaik man bija interesanti gan dažādas mīmikas sameklēt, gan saprast, kas viņu raksturo.”

Pretrunīgā Amerikas Savienoto valstu prezidenta personība ir spilgta, taču mākslinieks viņa politiskos uzskatus un darbības nekomentē.

Tikmēr šobrīd mākslinieks gatavojas savai personālizstādei, kura arī tiks veltīta portretam.

Šoreiz viens no spilgtākajiem latviešu māksliniekiem piedāvās novērtēt portretu sēriju Saulē raugoties – Ivanovs gleznojis sieviešu, vīriešu, bērnu sejas, kuras skatās uz sauli. Saule ir centrs, kas mūs uzlādē, mākslinieks atklāj. Bet apakšuzdevums bija pētīt cilvēku izteiksmes, kad viņi pietuvojas sev.

Personālizstādes Savienots – connect gleznu tapšanā piedalījās vairāki gleznotāja tuvinieki, tai skaitā arī mamma.
“Jā, tas ir daudz personiskāk. Mēģinu mammai pietuvoties, lai pateiktu kaut ko ļoti svarīgu,” viņš atklāj.

Šobrīd Patriotu nedēļas ietvaros mākslinieks uzsver, ka izvēlētos gleznot tādu cilvēka portretu, kurš spēj motivēt un saliedēt apkārtējos. “Patriotismam ir būtiska iezīme – nebūt aprobežotam,” uzsver Ivanovs.

Ivanovs ir viens no nedaudzajiem Latvijas mūsdienu māksliniekiem, kura darbi iekļauti starptautiskā izsoļu nama Sotheby’s izsolē Londonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  😉

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nevajag “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).” ?

  =======

  Mediju ziņa (2016. gads): Saskaņā ar jaunākajiem “Amerikas savienoto valstu” (ASV) prezidenta vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, otrdien 2016. gada 8. novembrī notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās republikāņu kandidāts Donalds Tramps ir izvirzījies vadībā ar 289 elektoru balsīm, viņam seko demokrātu kandidāte Hilarija Klintone ar 218 balsīm. Lai kļūtu par ASV prezidentu un tā dēvētā “Baltā nama” saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam ir nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts. Pasaules mediji, kas iepriekš demonstrēja visnotaļ skeptisku un nereti arī klaji ņirdzīgu attieksmi pret republikāņu partijas izvirzīti ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, jau steidzas ziņot par Trampu, kā jauno ASV prezidentu. Savā uzvaras runā Tramps solīja būt prezidents visiem amerikāņiem, kā arī informēja, ka saņēmis zvanu no Klintones: viņa savu konkurentu apsveikusi ar uzvaru…
  ——-
  Mediju ziņa (2008. gads): Saskaņā ar jaunākajiem ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem, Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama ir izcīnījis 297 vēlētāju kolēģijas balsis, kas ir pietiekami, lai kļūtu par valsts prezidentu. Savukārt Republikāņu partijas kandidāts Džons Makkeins ir ieguvis vien 145 kolēģijas balsis un pat visu to štatu atbalsts, kuros rezultāti vēl nav zināmi, nedotu viņam nepieciešamo skaitu. Lai kļūtu par ASV prezidentu un Baltā Nama saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts…
  ——-
  .
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka!”
  ( iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  Kaut kur Zemes otrā galā,
  Lielā Dīķa viņā malā,
  SVEŠĀ “valstī” streso ‘jeņķi’?
  Letiņš par to ‘neķer kreņķi’.
  .
  Kaut kur tālu – SVEŠAS spēles:
  Tur, kur “prezi(dentu)” vēlēs,
  SVEŠI pretendenti cīnās?
  Letiņš par to neizbrīnās.

  (2008. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ’vinne ķešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ’gar… (nāsi)’?
  Letiņš smīn par tādu ‘špāsi’:
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā”… (‘NEbalts’) sēdēs?
  Letiņš dēļ tam nesadēdēs.
  .
  (2016. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ‘…(šmuce) vešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ‘šows rullē’?
  Letiņš smīn – šim stress ‘pa nullēm’.
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā” – ‘TRUMPIS galdā’?
  Letiņš dēļ tam – ‘smieklu valda’:

  “Ja kāds kāro “valstī” ŠAJĀ,
  ‘Līst bez ziepēm’ SVEŠĀ …(‘hajā’) ~
  Lai tak’ ‘izpildās’, cik spēka:
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 8./9. 11.2008. ~ 8./9. 11.2016.

  SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+