×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Mākslinieku grupas „Pazarh” izstāde „Šī pavasara spogulis” galerijā “Mākslas banka”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 28. maija līdz 8. jūnijam galerijā „Mākslas banka” būs skatāma mākslinieku grupas „Pazarh” izstāde „Šī pavasara spogulis”.

„Pazarh” – tā ir domubiedru grupa no Latvijas, Gruzijas un Krievijas, ko jau daudzus gadus vieno radošums tā visdažādākajās izpausmēs.
Kā izstādes ievadā norāda paši autori – grupas nosaukumam nav nekā kopīga ar vārdiem vai apzīmējumiem.. „Pazarh” – tas ir kaut kas, kas pēc skanējuma vislabāk atspoguļo mūsu darbības un centienus. Mūsu radošās izpausmes ir ļoti dažādas – sākot no gleznām līdz pat koka skulptūrām.
Pamatā mūsu pirmajai izstādei bija Altaja skiču sērija. 1999. gada augustā Novosibirskā tika izstādīti panno, batikas darbi un pastelis un filcs. Līdz šim grupa sarīkojusi izstādes Tbilisi, Rīgā, Daugavpilī, Krimuldā, Vladivostokā, Dienvidsahalīnā, Maskavā, Vladimirā, Valkā un citur.
Līdztekus izstāžu darbībai grupas „Pazarh” mākslinieki ikdienā rada ikonas, baznīcu projektus un interjera priekšmetus.
Grupas māsliniecisko rokrakstu varētu dēvēt par bērnišķīgu realitāti, kas iemiesota formā. Izstādes ietvaros skatītājs tiek aicināts veidot dialogu ar izstādīto priekšmetu.
„Mūsu darbos īpaši svarīga ir materiāla kvalitāte, tādēļ savos darbos mēs izmantojam tikai dabiskus materiālus – akmeni, koku, vilnu, zīdu un metālu” – atzīst paši mākslinieki.

Pirms 12 gadiem grupa „Pazarh” atklāja savu pirmo izstādi Rīgā un šodien izveidotā retrospekcija ir kā dialogs ar laiku, kurā atrodas izstādītie priekšmeti, skatītājs un paši autori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+