Kultūra
Māksla

“Man patīk domāšanas process.” Iznācis Gata Šļūkas trešais karikatūru krājums0

Foto: LETA

Iznācis trešais Gata Šļūkas karikatūru krājums “Karikatūra LV”. Tā kā šogad svinam valsts simtgadi, arī Gata Šļūkas (1979) jaunais karikatūru kopojums veltīts Latvijai. Grāmatā ievietoti vairāk nekā 300 jautri un asprātīgi zīmējumus par to, kas un kāda ir Latvija un tās tauta – gan dzirkstoši joki par pazīstamiem politiķiem, gan asprātīgas atziņas par kultūras un sporta notikumiem.

Žurnāla “Mājas Viesis” jaunajā numurā arī Vijas Beinertes saruna ar Gati Šļūku, un lūk, ko viņš atbild uz jautājumu par to, kā rodas mākslas darbi.

Vija Beinerte: Mēdz teikt, ka mākslas darbi rodas mokās. Man gan šķiet, ka tas ir izvēles jautājums – kam patīk, tie lai mokās, es izvēlos prieku. Kā ir ar tevi? Vai process sagādā baudu?

Saistītie raksti

Gatis Šļūka: – Jā, man patīk domāšanas process. Protams, reizēm nevaru saprast, kā izdosies to ideju atrisināt, tomēr zinu – tā jau nav bijis, lai neizdotos. Reizēm temats uzreiz nedodas rokā. Tu staigā pa istabu un nezini, ko iesākt. Nesen šķirstīju Bidstrupa grāmatu, tur sākumā atvērums par mākslinieku, kas staigā, grauž zīmuli, skicē, tad saburza skices un met papīrgrozā, līdz beigās uzmauc to grozu sev galvā. Nu gadās. Bet ir brīži, kad ideja rodas it kā pati no sevis. Skaties hokeju, kāds iemet vārtus, un pēkšņi ir tāds kā klikšķis – re, šo man vajadzēja! Citreiz ir kāda pavisam ikdienišķa situācija, tu vienkārši ar kādu sarunājies, kāds kaut ko pasaka, par kaut ko pajoko un pēkšņi – jā, ir! Īsāk sakot, citreiz ideja pati uzkrīt uz galvas, citreiz ir jāpastaigā, jāpameklē.

Pilnu Vijas Beinertes sarunu ar Gati Šļūku lasiet “Mājas Viesa” jaunajā numurā vai ŠEIT.

LA.lv