×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Māris Olte aicina makšķerniekus: “Atlaid mammu!” (9)

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Rūpēs par lielākiem zivju lomiem un draudzīgāku vidi ūdenstilpņu iemītniekiem, dabas un zivju draugs Māris Olte kopā ar AS “Latvijas valsts meži” aicina ikvienu atbildīgu makšķerēšanas entuziastu un lietpratēju, piedalīties vēl nebijušā konkursā “atlaid mammu!”.

Šis ir pirmais lomu konkurss Latvijā plēsīgo zivju spiningotājiem, kas apvieno saudzīgas un estētiskas copes piekritējus. Lai piedalītos konkursā visas sezonas garumā, makšķerniekam jādodas uz LVM apsaimniekotajiem ezeriem un lomā jāpatur divas trīs līdakas, kuru garums 50–65 centimetri, pārējās noķertās līdakas un lielos asarus, kuri iznērš visvairāk ikru, ievieto mērsilē, izmēra un atlaiž, šos mirkļus nofotografējot vai filmējot, lai var eisūtīt konkursam.

“Katrs makšķernieks dzīvo ar sapni par savu Lielo zivi. Apsaimniekojot savus ezerus, LVM darbinieki ir nonākuši pie secinājuma, ka krietnas trofejas nerodas pašas no sevis. Lai izaugtu lielas zivis, par tām jārūpējas, turklāt tās ir pārāk vērtīgas, lai tiktu noķertas tikai vienreiz. Aug tikai dzīvas vai noķertas un prasmīgi atbrīvotas zivis. Ne vairāk par trim līdakām un bez lieliem asariem – lai turpina augt un vairot savus brāļus un māsas! Mūsu ūdeņos var izaugt vēl lielākas zivis, ja tām dod vairāk nekā vienu iespēju,” aicina Māris Olte.

Par lielākajām noķertajām un atlaistajām līdakām trīs kategorijās tiks piešķirtas “atlaid mammu!” Goda makšķernieku medaļas – zelts (virs 1m), sudrabs (75cm – 1m), bronza (50cm – 75cm). Lai piedalītos konkursā un visas sezonas garumā iegūtu vērtīgas ikmēneša vai lielo gada balvu, jāzina kā zivi pareizi atbrīvot. Vispirms zivs jānomēra, izmantojot sagatavoto siles mērlenti, tad jānofotogrāfē un kopā ar nelielu vietas aprakstu, pievienojot arī zivs atbrīvošanas pierādījumu foto vai video formātā. Pieteikumus sūtīt uz e-pastu ezeri@lvm.lv vai ērti aizpildot interneta anketu.

Zivju un trofejzivju konkurss norisināsies LVM apsaimniekotajos ezeros – Kaņierī, Lielauces ezerā, Tērvetes ūdenskrātuvē un Gulbju ezerā no 1. jūnija līdz iepriekš izziņotam datumam rudenī. Zivjusiles pieejamas visās laivu bāzēs.

Pareiza zivs atbrīvošana un rūpes par lielākiem lomiem nākotnē dod iespēju pievienoties “atlaid mammu!” Goda makšķernieku ģimenei, ļaujot makšķerēt atbildīgi – Bronzas, Sudraba un Zelta līmenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Es aicinu beigt piekopt hobijus, kuru rezultātā kādam bezjēdzīgi jāmirst. Veikalā zivju trūkst? Ēst nav ko?

  2. Olte ….interesants uzvrāds…..Olta turku valodā nozimē makšķere

  3. Kaadreiz pa TV Maaris reklameeja Pareks , cik atceros . Tagad meties uz liidakaam ?

  4. Daugavas līdakas esot saķertas nārsta laikā ar trali, it kā lai noslauktu ikrus. Ja tā, kur tās līdakas pēc tam palika?

  5. Olte, norij āķi un es tevi atlaidīšu.

  6. Olte, neskrien Angļiem pakaļ! Ne jau zivju skaits samazinās makšķernieku dēļ, bet gan tadu kā Tu!

  7. Kā man riebjas šie dzīvnieku mocītāji, kuru vienīgais prieks ir izmocīt dzīvu radību no ūdens, papriecāties un atlaist atpakaļ, lai turpina mocīties. Vienīgi pareizi ir apgriest sprandu un uz pannas.

  8. Kas var buut jaukaaks kaa atrast pajaunu vientuljo maaminju ar meitinju-tiiniiti, sponsoreet un njemt abas…. mmm…. shljur-shljur-shljaks-shljaks!!!

  9. …ņem meitu, tā mīkstāka. pats zini…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +14.1
Daugavpils +16.4
Saldus +14
Liepāja +16.9
Jelgava +16
Ventspils +16.7
Limbaži +15
Madona +15
Rēzekne +14
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+