×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. maijs, 2017
Drukāt

Maskavas metro mistika: drūmi labirinti, kas var laupīt prātu (2)

sp7e2342

Autors – Māris Zariņš

Pazemes pasaule vienmēr bijusi noslēpumaina, aizraujoša un biedējoša vienlaikus. Jau sirmā senatnē apakšzemes noslēpumainie labirinti piesaistīja teju vai visus mistiķus un ezoteriķus, un ar pazemes ejām bija (arī mūsdienās ir) savienoti pilsētu stratēģiski svarīgie objekti, pilis, cietokšņi – tieši tas bija visērtākais veids, kā neievērotam pamest attiecīgos objektus.

Arī zem Ēģiptes leģendārās Sfinksas pamatnes ir virkne dažādu eju, kas aizved uz, iespējams, faraonu mūžīgās atdusas vietām. Un ne jau gluži bez pamatojuma tik daudzi mūsdienu tā dēvēto spriedzes filmu veidotāji par savu aizraujošo sižetu risināšanas vietu izvēlas tieši metro.

Viena no tādām īpašajām vietām ir pasaulē viens no lielākajiem atsevišķajiem metro tīkliem, kas izvietojies zem Krievijas galvaspilsētas Maskavas. Pēdējā pasaules kara laikā tur ierīkoja vēl papildu dažādu īpašu pazemes eju gūzmu, lai paglābtos no bombardēšanas, glabātu munīciju, relikvijas un daudz ko tamlīdzīgu. Maskavas metro jau kopš savas eksistēšanas pirmsākumiem bijusi vissarežģītākā konstrukcija Krievijā, tas veidots ilgus gadus, iepriekš pārciešot karstasinīgus strīdiņus un diskusijas.

Piemēram, pret metro būvēšanu kategoriski iebilda garīdzniecība, paužot uzskatu, ka nav pieļaujams tādā veidā “aiztikt svēto zemi”, un vispār – sak, nav piedienīgi cilvēkam pašam rausties iespējami dziļāk zem zemes. Svētajos baidekļos neviens neieklausījās, un, jāatzīst, mūsdienu Maskavas iedzīvotāji par to var tikai būt pateicīgi to laiku boļševiku varas vīriem, jo citādi šajā mūsdienu lielpilsētā praktiski nebūtu iespējams racionāli pārvietoties. Taču, kā jau tam jābūt, gan Maskavas metro projektēšanu, gan jo sevišķi būvēšanu pārklāj arī krietna deva mistikas.

Sadalīts 12 galvenajās stacijās jeb mūsu materiāla kontekstā – ezoteriskajos sektoros, kas atbilst zodiaka zīmēm, Maskavas metro tīkls sevī akumulējis lielu mistikas un noslēpumu slāni. Viens no tādiem mistiskajiem noslēpumiem ir savdabīgās papildu metro līnijas, kas nav ne redzamas, ne vispār zināmas ierindas cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī bez metro, tai ļaunuma impērijai bija sen jāpazūd pazemē, bet ar tik sarakātu apakšzemi vēl jo vairāk!!!

  2. Mums arī jāsāk rakt, celt pazemes ejas zem Siles. Tas tam laikam, kad mūs tauta vilks nost aiz astēm, no tās Siles. Par skaļu kviekšanu, shēmošanu un nekā nedarīšanu tautas labā.

Draugiem Facebook Twitter Google+