Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
22. septembris, 2015
Drukāt

Mazās Mežotnes pils koncertsezonu noslēgs projekts “Rothko in Jazz”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 25. septembrī ar unikālu projektu “Rothko in Jazz” un Māra Briežkalna kvinteta (MBQ) koncertu noslēgsies Mazās Mežotnes pils 2015. gada koncertsezona, pavēstīja Una Griškeviča.

“Rothko in Jazz” ir pēc Māra Briežkalna kvinteta iniciatīvas tapis unikāls audiovizuāls projekts, kas iedvesmojies no ģeniālā latviešu izcelsmes mākslinieka Marka Rotko darbiem. Tā muzikālās tēmas radījuši desmit ievērojami latviešu komponisti: Lolita Ritmanis, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Rihards Dubra, Pēteris Vasks, Jēkabs Jančevskis, Vilnis Šmīdbergs, Jēkabs Nīmanis, Georgs Pelēcis un Raimonds Pauls, bet apdarinājuši Māra Briežkalna kvinteta mākslinieki. Projekta tapšanu atbalstījuši Marka Rotko pēcteči – meita Keita Rotko Prizela un dēls Kristofers Rotko.

Projekta pamatā ir mūzikas un mākslas darbu sinerģija. “Rothko in Jazz” programma tiecas atspoguļot abstraktā ekspresionista Marka Rotko darbu noskaņu, ko pats meistars dēvējis par “dvēseļu stāvokļu portretējumiem”. Visi muzikāli apspēlētie darbi tapuši laika posmā no 1945. līdz 1969. gadam. Lai sintēzi paspilgtinātu, koncerta laikā attiecīgie mākslas darbi tiks projicēti uz lielformāta ekrāna – jāpiebilst, plašākai sabiedrībai Latvijā šādā formātā konkrētie darbi nav bijuši apskatāmi.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+