×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Mazie, mīļie kaķubērni

kaki3_ts

Ne tikai cilvēkbērnu mammas apmīļo un apčubina savas atvasītes. Tā rīkojas arī lielākā daļa dzīvnieku pasaules pārstāvju. Gādīga un mīloša māte četriem brīnišķīgiem kaķēniem ir arī divus gadus vecā Skotijas stāvausu šķirnes kaķenīte, vārdā Termis, kura mitinās zem viena jumta ar Latvijas Universitātes studenti, rīdzinieci Daini Gaili un viņas ģimeni. 


 

Atbildīgajā audzināšanas darbā Termim palīdz kaķēnu vecmāmiņa Rozālija. Tātad Gaiļu mājās dzīvo veselas trīs kaķu paaudzes. Jaunākie kaķu ģimenes locekļi – divi puikas un divas meitenītes, kurām Daina devusi pagaidu vārdus Bobis, Gudrais, Flafija un Mazā meitenīte, – pasaulē nāca 25. februāra vēlā vakarā. Māmiņa Termis (saīsinājums no vārda “terminators”) par savām atvasītēm ļoti rūpējas. Kopš dzimšanas cītīgi baroja ar pienu un ar mēli palīdzēja iztīrīt pūkainos kažokus. Brīžiem, kad kaķēniņi katrs rāpoja uz savu pusi, māmiņa nonāca grūtībās. Ņēma mazuļus aiz apkakles un centās salikt vienkopus, bet tie atkal un atkal devās katrs savā virzienā.

Četrus gadus vecā Rozālija sākumā uz saviem mazbērniem šņākusi, bet vēlāk ar tiem sadraudzējusies un nākusi Termim pat palīgā. Šobrīd kaķēni jau ēd veikalā pirkto sauso barību un gaļas konservus, bet māmiņa aizvien ļauj pazīst arī pupu. Kaķēniem garšo olas, siers, biezpiens un piens. Par apetīti nesūdzas. Skotijas stāv-ausu kaķi vispār ir diezgan ēdelīgi, stāsta Daina. Tikai Mazā meitenīte ir veģetāriete – gaļu neēd. Šobrīd, kad atvasītes jau paaugušās un lielo audzināšanas darbu kaķene paveikusi, viņai atliek vien ar gādīgu acu skatienu vērot, kā mazuļi rotaļājas. Draiskuļojoties tie ik pa laikam pastrādā arī pa kādam nedarbam – no plaukta nogāž un sadauza vāzi, citu trauku vai puķupodu. Arī ādas zviļņi ir stipri cietuši no kaķu nagiem. 
Kaki7_TS

Skotijas stāvausu kaķu īpašā pazīme ir to dzintardzeltenās, dzidrās acis. Tie ir draudzīgi, nosvērti, bet neatkarīgi. Termim un Rozālijai nepatīk, ja tās ņem rokās. Bet, kad viņas pašas vēlas, mīļi pienāk, apguļas klēpī vai uz pleciem. Termis raksturā ir ļoti aktīva, rotaļīga, pat dauzonīga, savukārt Rozālija – pilnīgs pretstats. Īsta princese ar smalkām manierēm. Termim patīk kompānija, viņa neslēpjas, ja mājās ir ciemiņi. Bet Rozālija vairās no svešiniekiem, ļoti pieķērusies saimniekiem. Abas kaķu dāmas ir ļoti ziņkārīgas. Ja virtuvē vai citur mājā notiek kaut kas interesants, minces ir klāt un cītīgi vēro.

Trīs kaķēniem jau sarunātas jaunas mājas, un tie viens pēc otra pametīs māmiņas paspārni. Cerams, ka jaunajā mītnes vietā tie uzvedīsies rātni un no sirds priecēs jaunos saimniekus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+