×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Mazliet virs zemes


Foto - LETAFoto - LETA

3., 4. un 5. maijā, dzejnieka Imanta Ziedoņa apaļās jubilejas dienās, Dailes teātra Lielajā zālē skatītāji aicināti uz koncertu “Ziedonis. Lācis. Sievietes”.


 

Janvāra sākumā nāca klajā Kārļa Lāča albums “Ziedonis. Lācis. Sievietes”, kurā komponists apvienoja 13 muzikāli smalki niansētas, emocionālas un pārsteidzošas dziesmas ar dzejnieka Imanta Ziedoņa dzejoļiem, veltītas Sievietei. Tieši tādēļ tās emocionāli ieskaņoja desmit pazīstamas aktrises un dziedātājas – Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Dārta Daneviča, Dita Lūriņa, Inese Kučinska, Agnese Jēkabsone, Aija Vītoliņa, Jolanta Strikaite, jau tagad īpašu klausītāju mīlestību izpelnījusies Aijas Andrejevas dziedātā “Ar tevi es lasīju kastaņus” un Rēzijas Kalniņas Balkānu mūzikas zīmē ieturētā “Nieki. Nekas”. Šīs un citas albuma dziesmas, ko komponists kopš albuma izdošanas papildinājis ar vairākām jaunām, līdz šim neatskaņotām kompozīcijām aktrises un dziedātājas izdziedās arī koncertā.

“Priecājos, ka gaidāmais koncerts ļaus satikties dažādu teātru aktrisēm un dziedātājām, kuras, iespējams, citādi nekad nebūtu nokļuvušas uz vienas skatuves,” saka K. Lācis, kurš pats sēdīsies pie koncerta klavierēm, bet kopā ar viņu – mūziķi Gints Pabērzs, Kaspars Zemītis, Ainis Zavackis, Jānis Stafeckis, Artūrs Noviks un Kaspars Grigalis.

K. Lācis priecājas, ka koncerta tapšanā iesaistījusies brīnišķīgu cilvēku komanda – aktieris Artūrs Skrastiņš, rakstniece Nora Ikstena un māksliniece Anna Heinrihsone. “Visi strādājam ar lielu entuziasmu un prieku, šis nav gadījums, kad kādam kaut kas jāiestāsta, viss notiek gluži vai pats no sevis,” saka K. Lācis. “Ceru, ka koncerts izdosies tāds, kādu mēs to jūtam – mīļš, jauks, pozitīvs. Katrs no mums pielicis roku, lai izdotos nepretenciozs, gaišs vēstījums.”

Protams, Dzejnieka aiziešana šajā pavasarī atstājusi pēdas jau koncerta noskaņā, taču komponists uzsver – neraugoties uz neizbēgamo atceres “piesitienu”, Imanta Ziedoņa 80. dzimšanas dienā uz skatuves nebūšot drūmuma. “Domāju, ka Ziedonis pats to nemaz negribētu,” teic Lācis,

“Pirmajā mirklī Ziedoņa spēcīgā dzeja un izteiksmīgā, pašvērtīgā Lāča mūzika šķita jocīga kombinācija. Tomēr viss labi saliedējās, salija gropēs – varbūt tāpēc, ka tik neparasti, varbūt tāpēc, ka tas ir tāds ļoti personisks skatījums,” teic koncerta māksliniece Anna Heinrihsone.

“Veidojot šo koncertu, visa mākslinieku grupa – Artūrs Skrastiņš, Kārlis Lācis, jaunā videomāksliniece Dace Jokste, videomāksliniece Marta Laura – dara to, ko ļoti vēlas, tieši tādēļ ir vieglums.

Tekstam, mūzikai, Ziedonim kā vēsturiskam smagsvaram ar viņa filozofisko noskaņu – visam jābūt vienā saliedētības pakāpē, nezaudējot vieglumu. Tieši tas arī kļuvis par vadmotīvu visam projektam – man gribētos, lai visas meitenes būtu mazliet virs zemes gan emocijās, gan vizuālajā tēlā, telpā.

Šķita, nav svarīgi katrai dāmai piešķirt kādas rakstura iezīmes – katra pati nes savu slodzi –, bet drīzāk vienot. Šoreiz tie būs krāsaini vai ziedoši tērpi – sajūta tāda, it kā iebristu atmiņu dārzā. Mežā.”

“Dzejnieks Imants Ziedonis Sievieti dzejā gaidījis veselu mūžību, sarunājies ar viņu caur puķēm, teicis tieši, ka viņu mīl, slēpis viņu dzejolī un dārgāko par viņu, iespējams, atstājis aiz dzejoļa,” par gaidāmo koncertu teic tā veidotāji.

 

VARBŪT NODER

Izrādes: 3. V 19.00; 4. V 15.00; 5. V 19.00

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+