×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Meklē aktierus pirmajai latviešu 3D filmai (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot pirmās latviešu 3D filmas “Rīga-2041” izveidi, filmēšanas komanda aicina pieteikties aktierus dažādām lomām. Lomu atveidošanai tiek meklēti gan vīrieši, gan sievietes vecumā no 20 līdz 60 gadiem.

Interesantiem, kuri vēlētos piedalīties filmas “Rīga-2041” uzņemšanā, nepieciešams līdz 14. martam nosūtīt savu pieteikumu uz e-pastu 3dkastings@gmail.com. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, prasmes un dotības (piemēram, dejošana, mākslas vingrošana u.c.), kā arī jāapraksta sava motivācija filmēties pirmajā latviešu 3D filmā. Ieteicams pieteikumā aprakstīt iepriekšējo pieredzi aktiermākslā kino, teātrī vai reklāmā, kas tiks uzskatīta par priekšrocību, tomēr arī pretendenti bez iepriekšējas pieredzes aktiermākslā tiks aicināti ierasties uz zinātniskās fantastikas filmas “Rīga-2041” provēm. Pieteikumam obligāti jāpievieno divas savas fotogrāfijas – vienu pilnā augumā, otru portretu. Visiem pretendentiem informācija par aktieru atlasi tiks nosūtīta līdz 15. martam (ieskaitot), savukārt proves norisināsies svētdien, 16. martā.

Kā iepriekš ziņots, filmā “Rīga-2041” apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes; to attēlošanai ir izmantoti 50-to gadu zinātnisko fantastikas filmu stilistikas elementi. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas. Filmas varoņi ceļo laikā, lai atgūtu jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Filmas “Rīga-2041” uzņemšanā kopīgā darbā vienojas četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums. Savu redzējumu filmas ietvaros atklās latviešu režisors Kārlis Vītols, kas līdz šim plašāk bijis zināms kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Filmas uzņemšanā piedalīsies viens no Latvijas garākajiem režisoriem Pēteris Rozītis, kas iepriekšējo filmēšanas pieredzi guvis, veidojot īsfilmas un darbojoties reklāmas industrijā. Tāpat filmēšanas komandā piedalīsies latviešu režisors Didzis Eglītis, kurš kā plaša spektra kino industrijas darbinieks iepriekšēju pieredzi guvis, veidojot dokumentālās filmas un īsfilmas, kā arī strādājis reklāmas industrijā. Jau vairākus gadus Didzis Eglītis pēta iespējas ar paštaisītiem rīkiem uzņemt filmas 3D formātā. Komandai pievienojusies arī režisore no Rumānijas Adina Istrate, kura ir beigusi Londonas filmu skolu un līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas, arī zinātniskās fantastikas žanrā.

Par filmu “Rīga-2041”:
Filmas izveidi organizē virtuālā studija “URGA” un “Fresh Step Productions”, sadarbībā ar „Vides Filmu Studiju”, savukārt filmas uzņemšanu atbalsta nodibinājums “Rīga 2014”. Filmas scenārija ideju atlases nolūkos 2013. gada janvārī tika īstenots starptautisks ideju konkurss. “Rīga-2041” pārstāv zinātniskās fantastikas filmu žanru, tā uzņemta 3D formātā. Filmas pirmizrāde gaidāma 2014. gada novembrī, programmas “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jūs man pasakiet,kas var būt labs latviešu filmā? 😀 NEKAS!

  2. Gribu piedalīties filmā! 🙂

  3. Es tik nesaprotu, kapēc šis te filmas uzņemšanas veids tiek salīdzīnāts ar filmu AVATARS, jo tur tak ir pilnīgi cits princips: bez reālu aktieru filmēšanas, bet gan tiek veikta to 3D skaņešana !

    • Līdzīgi kā Avatar tiks izmantotas divas kameras un motorizēts RIG. Filmēšanas princips ir vienāds. Avatar ir arī filmēti kadri.

  4. Ko darīt, ja nesanāk uz gmail jums aizūtīt vai ir vēl veids kā sazināties?

Draugiem Facebook Twitter Google+