×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Melbārde: Raut nost sievietēm musulmaņu galvassegas nebūtu pareizi (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde.

Nebūtu pareizi sievietei raut nost musulmaņu galvassegu, ja viņa to nēsā brīvprātīgi, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Viņa norādīja, ka Latvijā ir nepieciešama diskusija par iespēju atļaut vai aizliegt sievietēm nēsāt musulmaņu galvassegu.

Ministre pauda, ka gadījumā, ka sieviete šādu galvassegu nēsā piespiedu kārtā, viņai to nevajadzētu darīt. Savukārt, ja sieviete to dara, jo pati tā vēlas, viņai šo musulmaņu galvassegu Melbārdes skatījumā nevajadzētu ņemt nost.

Tāpat Melbārde uzsvēra, ka gadījumā, ja šis jautājums netiks savlaicīgi izdiskutēts, ielās parādoties sievietēm ar musulmaņu galvassegām, varētu izraisīties negatīva sabiedrības reakcija.

Iepriekš Vējonis intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda personisko viedokli, ka seju aizsedzoša apģērba nēsāšana būtu aizliedzama.

Igaunijā izskanot ierosinājumam aizliegt sabiedriskās vietās nēsāt tādu musulmaņu sieviešu apģērbu kā nikabs un burka, kas aizsedz seju, tiesībsargs Juris Jansons mudinājis arī Latvijas valdību sākt par to diskusijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kā diskusija – LATVIJA IR MANAS MĀJAS – un kā ciemiņiem uzvesties es nosaku. Tad drīz muhamedāņiem traucēs Latvijas baznīcu zvani un arī Latvijas sievietes nav pienācīgi ģērbtas – tā pati Melnbārde – tikai paranžā…Neievēros teikto -nogriezt galvu… Kas te nav skaidrs – valstī ir viena kārtība – Eiropas kristīgā vai musulmaņu. Vidusceļa nav – Dānijā pat Ziemasvētku eges jau rada problēmas un Ušakova Rīgas egle?

 2. Noskatieties vēlreiz filmu PŪT, VĒJIŅI! Baiba noņem pati lakatiņu, bet Zanes māte (Elza Radziņa) tā arī paliek hidžabā, ja tā var nosaukt latviešu sievietes galvas apsēju tajā laikā, kad notiek filmas darbība. Mēs gribējām eiropā pastalās iet, tad kāpēc citiem liegt iespēju viņu tradicionālās galvassegas valkāt, kas pēc izskata no senlatviešu īpaši neatšķiras.

 3. Kā persona, kas saņem kultūras ministra algu, var tik maz orientēties kultūrā, lai arī svešā? Brīvprātīhi? Un kā viņa taisās to noskaidrot? Pajautājot sievietei, kam nebūs tiesību atbildēt? Un tāds cilvēks atbild par brūkošu nozari, tai skaitā par integrāciju.

 4. Melbārdei tāda galvas un sejas sega arī tīri labi izskatītos. Lai sāk jau trenēties varēs mīļi sagaidīt. Tikai nesaprotu, ka NA ir pret bēgļu uzņemšanu un te uzreiz tāda sirsnīga pretimnākšana. Sak, darīsim visu, lai tikai kāds ieceļotājs neapvainotos

 5. Vai ilgi domājat pirms šo…STULBUMU izspļāvāt?
  PIRMS šī STULBĀ vāvuļojuma: “Nebūtu pareizi sievietei raut nost musulmaņu galvassegu, ja viņa to nēsā brīvprātīgi” nu lietderīgi bija iepazīties ar CIVILIZĒTO valstu pieredzi …
  Vai patiešām kādam BRUŅOTAM musulmanimr “ar musulmaņu galvassegu”(paranču) .. būtu JĀNOŠAUJ (!!!) – kā tas notika Francijā, lai beidzot Jūsu .. paurītim BEIDZOT PIELEKTU, ka amatpersonai, kas veģetē uz TAUTAS rēķina, NEVAJADZĒTU tā lepoties ar personīgo .. un vēl to klārēt TAUTAI …
  Vai piemirsies, ka jūs UZTUR tauta un jums JĀKALPO …LATVIJAS tautas LABĀ, nevis …. …ienācējiem…

 6. NA vadītājiem būtu beidzot jāsaprot, ka ministrs ir politisks amats. Iebīdot par ministriem ierēdņus, partijas politiskā stāja aiziet pa pieskari, – tas ir redzams no reizes uz reizi. Politiskie kadri uz rezerves soliņa ir jāaudzina no sava vidus, nevis jālolo cerības, ka sarunātais ierēdnis, nokļuvis politikā, mainīs savu ierēdņa dabu, un katra čāčiņa spēj kļūt par Žannu d’Ark.

 7. Bet vai no mūsu (eiropejiskā) demokrātiskā viedokļa tā nav sieviešu diskriminācija? Tādos laika apstākļos, kādi bija augusta sākumā aizsegtā seja ar melnu audumu ir veselībai kaitīga.

 8. ja reiz viņus te ielaižam, tad arī tradīcija jārespektē… citādi mēs varam nonākt pie situācijas, ka arī mums rauj galvassegas no galvas, jo arī mūsu tradīcija pieprasa apsegtas galvas pie goda tērpa 🙂
  nezinātājiem varētu ieteikt tomēr pasekot tērpu un apģērbu vēsturei – ne viss, kas tāds, kas mums nav pieņemams, ir saistīts ar reliģisko tumsonību…. Tradīcija veidojas noteiktā vietā, pie noteiktas mentalitātes ļaudīm. Un noteiktos dabas un laika apstākļos…

  • stridniekam nezinātājam Atbildēt

   Nezinātājiem iesaku nestrīdēties, ja nav ko teikt! Konkrētās islamistu uzspiestās galvassegas ir saistītas ar reliģisko tumsonību un ne ar ko citu!

   Savukārt no spītniekiem strīdniekiem gribētu dzirdēt, kas tie tādi par ”goda tērpiem ar obligātām galvassegām” un kuri būs tie, kas šīs galvassegas raus nost?

   Tradīcijas, ja tādas ir, vajag kultivēt savā mītnes zemē, bet, ielienot svešā valstī, jāpakļaujas turienes likumiem. Vai arī nevajag līst svešās valstīs, ja šie likumi nav pieņemami!

  • strīdniekam nezinātājam Atbildēt

   Nav tādu tradīciju un nav tādu goda tērpu, spītniek nezinātāj. Uniformas nēsā tikai policijas un bruņoto spēku pārstāvji, bet tiem jūs neuzbruksiet, jo dabūsiet pretī un vēl tiksiet notiesāti. Vēl arī folkloristi un dziesmu svētku dalībnieki. Gatavojaties uzbrukt folkloristiem, strīdniek nezinātāj?

  • Nezinātājiem strīdniekiem varu ieteikt pārāk dumji nemelot. Musulmaņu galvassegas nav nekāds svētku apģērbs, bet tiek nēsātas ikdienā. Savukārt Latvijā nekādu ”tradīcijās noteiktu goda apģērbu ar obligātu galvassegu” civilistiem vispār nav.

 9. Ministri jāmaina

 10. teorētiskā brīvprātība Atbildēt

  1945. gads. Amerikāņu tanki pie Dahavas koncentrācijas nometnes.
  – Karam beigas, nacistiem beigas, nāciet ārā!
  – Nekur mēs neiesim! Mēs visi te atrodamies brīvprātīgi!
  – Ak tā? Tad palieciet. Atvainojiet, ka iztraucējām!

  Protams, tāda saruna 1945. gadā nav notikusi. Toreiz visiem bija skaidrs, ka koncentrācijas nometnēs nenonāk brīvprātīgi. Šodien gan vienam otram nez kāpēc liekas, ka var brīvprātīgi pakļauties diskriminācijai!

 11. Latvijā baznīca ir šķirta no valsts un cilvēki dzīvo pēc likumiem un tradīcijām, nevis baznīcas – vai mošejas – dogmām. Ja kādu reliģisko fundamentālistu neapmierina tāda kārtība, viņam labāk pameklēt citu mītnes zemi.

  Latvijā drīkst arī kritizēt reliģisko līderu paziņojumus, zīmēt karikatūras par mitoloģiskiem personāžiem un vispār daudz ko drīkst. Tāpēc reliģiskajiem fundamentālistiem Latvijā būs problēmas. Arī Latvijai būs problēmas ar šiem fundamentālistiem, tāpēc viņus nevajadzētu ielaist Latvijā.

 12. Kārtējā pārprasto cilvēktiesību sludinātāja. Ja sieviete brīvprātīgi vēlas staigāt bez apģērba – vasarā tas ir pilnīgi iespējams – tad nevienam nebūs tiesību viņai aizrādīt? Ja brīvprātīgi vēlas nēsāt apģērbu nacistu karoga krāsās ar svastiku, tad likums vairs nav spēkā?

  Kamēr afrikānietes cīnās par tiesībām nenēsāt reliģisko tumsoņu uzspiestos apģērbus, eiropietes prātuļo par teorētisko brīvprātību!

 13. Ja piekāpsimies vienā lietā, tad neizbēgami sekos nākošās prasības. Jau tas vien, ka gatavojamies pieņemt migrantus, mūsu valsts un tautas situācijā ir noziedzīgi. Nožēlojami, ka tā izsakās NA ministre.

  • un ne tikai prasības Atbildēt

   Sekos šantāža, ja nepakļausimies – terora draudi, ja vel nepakļausimies – pats terors. Rietumeiropā tas jau notiek.

   Nez kā ministres kundzei patiktu saruna ar reliģiskā fundamentālisma sludinātāju, kas vispār neuzskata sievieti par cilvēku un liek to manīt ar savu uzvedību? Eiropā bija gadījums, kad sieviete žurnāliste atslēdza mikrofonu tiešraidē intervējamam imamam, kas sāka bārstīt naidīgus paziņojumus par sievietēm. Un kura būs tā, piedodiet, zoss, kas tādu dzīves veidu pieņems brīvprātīgi?

Draugiem Facebook Twitter Google+