Ekonomika
Nauda

Meņģelsone: Cīņā ar ēnu ekonomiku efektīvāka par minimālo algu valstī būtu nozaru ģenerālvienošanās 2


Publicitātes foto
Publicitātes foto
Līga Meņģelsone

Cīņā pret ēnu ekonomiku efektīvāka par vienotu minimālo algu valstī būtu nozaru ģenerālvienošanās par minimālo atalgojumu, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

“Šobrīd valdība ir pateikusi, ka minimālās algas kāpums būs galvenais ierocis cīņā ar ēnu ekonomiku, bet mēs to apšaubām, jo ēnu ekonomikas galvenais cēlonis bieži vien ir nestabila nodokļu politika, pārāk liels administratīvais slogs un citas neskaidrības. Tāpēc, atstājot to [minimālo algu] ģenerālvienošanās ziņā un nozaru ziņā, tas būtu daudz efektīvāk,” teica Meņģelsone.

Viņa arī pauda viedokli, ka ģenerālvienošanās būtu panaceja cīņā pret ēnu ekonomiku.

Tāpat Meņģelsone piebilda, ka šobrīd Latvijā vairākas nozares jau ir nonākušas līdz sarunām par ģenerālvienošanos attiecībā uz minimālo atalgojumu nozarē. “Ir daudzas nozares, kuras jau faktiski pusgada laikā ir gatavas to izdarīt,” sacīja LDDK ģenerāldirektore.

Vienlaikus viņa norādīja, ka LDDK nekad nav iebildusi pret minimālās algas pakāpenisku celšanu.

LDDK ir lielākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. Tā dibināta 1993.gadā. LDDK ir sociālo un ekonomisko sarunu partneris Saeimai, Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai.

LA.lv