Mīkstčaules 0

Visām vistām olas kā olas, bet viena sākusi dēt mīkstčaules, tās turpat ligzdā tiek samīcītas. Kā trūkst vistai, ja olām neveidojas cieta čaumala? 
L. Bērziņa Mārupes novadā

Reklāma
Reklāma

 

“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
Lasīt citas ziņas

Ja pārējām vistām ir vienādi cietas olu čaumalas, bet vienai nav, tas nozīmē, ka tai radušies vielmaiņas traucējumi, ir pastiprināta hormonu darbība vai arī putns regulāri izjūt stresu, spriež LLU Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātniskā institūta “Sigra” vadošā pētniece Īra Irēna Vītiņa. Tad putna organisms nespēj uzsūkt kalciju, un olas strauji tiek izstumtas, Vienu ligzdu izmanto vairākas dējējas. Vista, kas tajā atstājusi mīkstčauli, aiziet, bet ierodas nākamā, kas mīksto olu sabradā.

Kalcijs nepieciešams olu čaumalu veidošanai. Lai stimulētu tā uzsūkšanos, proti, lai neveidotos olas ar plānu čaumalu vai pavisam bez tās, putniem jādod D3 vitamīns. Barībā nepieciešams arī A un E vitamīns. Rūpnieciski ražotajā barībā visi šie trīs vitamīni ir noteiktā daudzumā un pareizā attiecībā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.