Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Monētas “Eža kažociņš” izpārdotas jau pirmajā dienā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kolekcijas monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš”, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā otrdien, pirmā tirāžas daļa ir izpārdota, sacīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

“Kolekcijas monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš” pirmā tirāžas daļa (5000 monētas) ir izpārdota vai rezervēta vēlākai izpirkšanai,” teica Silakalns, piebilstot, ka tirāžas otrā daļa – vēl 5000 monētu – nonāks pie pircējiem tuvāko mēnešu laikā.

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka otrdien, 19. aprīlī, izlaida eiro sudraba kolekcijas monētu “Pasaku monēta II. Eža kažociņš”. Šī ir otrā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām. Pirmā šajā sērijā, kas ieguva lielu popularitāti, tika izlaista pērn, un tā bija veltīta pasakai par pieciem kaķiem.

Monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš” grafisko dizainu veidojusi Gundega Muzikante, ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Pazīstamajai māksliniecei, daudzu bērnu grāmatu ilustratorei G. Muzikantei šī ir debija monētu mākslā.

Īpašā – ovālā – formā kaltā monēta izgatavota UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva). Monētas priekšpusē redzama princese ar ezīti priekšautā, bet monētas aizmugurē – cūku ganāmpulks ar ezīti priekšgalā, kā arī etnogrāfiskas ēkas stūris.

Latvijas Banka 2012. gadā izlaida 1 lata īpaša dizaina apgrozības monētu ar eža attēlu reversā. Tagad tās eiro pasaku monētu sēriju papildina ovāla 5 eiro sudraba kolekcijas monēta ar pasakas “Eža kažociņš” varoni.

Monētas maksimālā tirāža – 10 000 eksemplāru, cena Latvijas Bankas kasēs – 39 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaistas bez gala,bet vēl skaistāk būtu,ja tie būtu lati nevis kaut kādi sveši euro

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+