×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Monētas “Eža kažociņš” izpārdotas jau pirmajā dienā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kolekcijas monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš”, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā otrdien, pirmā tirāžas daļa ir izpārdota, sacīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

“Kolekcijas monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš” pirmā tirāžas daļa (5000 monētas) ir izpārdota vai rezervēta vēlākai izpirkšanai,” teica Silakalns, piebilstot, ka tirāžas otrā daļa – vēl 5000 monētu – nonāks pie pircējiem tuvāko mēnešu laikā.

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka otrdien, 19. aprīlī, izlaida eiro sudraba kolekcijas monētu “Pasaku monēta II. Eža kažociņš”. Šī ir otrā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām. Pirmā šajā sērijā, kas ieguva lielu popularitāti, tika izlaista pērn, un tā bija veltīta pasakai par pieciem kaķiem.

Monētas “Pasaku monēta II. Eža kažociņš” grafisko dizainu veidojusi Gundega Muzikante, ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Pazīstamajai māksliniecei, daudzu bērnu grāmatu ilustratorei G. Muzikantei šī ir debija monētu mākslā.

Īpašā – ovālā – formā kaltā monēta izgatavota UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva). Monētas priekšpusē redzama princese ar ezīti priekšautā, bet monētas aizmugurē – cūku ganāmpulks ar ezīti priekšgalā, kā arī etnogrāfiskas ēkas stūris.

Latvijas Banka 2012. gadā izlaida 1 lata īpaša dizaina apgrozības monētu ar eža attēlu reversā. Tagad tās eiro pasaku monētu sēriju papildina ovāla 5 eiro sudraba kolekcijas monēta ar pasakas “Eža kažociņš” varoni.

Monētas maksimālā tirāža – 10 000 eksemplāru, cena Latvijas Bankas kasēs – 39 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaistas bez gala,bet vēl skaistāk būtu,ja tie būtu lati nevis kaut kādi sveši euro

Draugiem Facebook Twitter Google+