×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. augusts, 2015
Drukāt

“Mums pateica, ka Keila tika spīdzināta.” Vecāki uzzina, ka meitu izvarojis “Islāma valsts” līderis

Foto- ekrānšāviņš no youtube.com video.Foto- ekrānšāviņš no youtube.com video.

Ķīlniece Keila Millere

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” pašpasludinātais kalifs Abu Bakrs al Bagdadi vairākkārt izvaroja ķīlnieci amerikānieti Keilu Milleri, kura pēc tam gāja bojā, ziņoja ASV telekanāls “ABC News”.

Bagdadi personīgi nodrošināja 26 gadus vecās humānās palīdzības darbinieces Milleres turēšanu ieslodzījumā grupējuma galvenā finansista mājoklī.

Telekanāls atsaucās uz ASV pretterorisma amatpersonām un runāja ar Milleres vecākiem, kuri apstiprināja, ka valdības ierēdņi viņus informējuši par Bagdadi seksuālajiem uzbrukumiem viņu meitai.

“Mums pateica, ka Keila tika spīdzināta, ka viņa bija Bagdadi īpašums. Valdība mums to pateica jūnijā,” telekanālam pavēstīja viņas vecāki Karls un Marša Milleri.

Bagdadi regulāri apmeklēja šo kompleksu, lai satiktu grupējuma galveno finansistu Abu Sajafu un izvarotu Milleri, ziņoja “ABC News”.

“Islāma valsts” kaujinieki apgalvo, ka Millere, kura tika nolaupīta 2013.gada augustā Sīrijas Alepo pilsētā, gājusi bojā 6.februārī gaisa triecienā, kuru īstenojusi pret “Islāma valsti” vērstā koalīcija.

ASV amatpersonas uzskata, ka Milleres nāves apstākļi vēl arvien nav skaidri.

Abu Sajafs tika nogalināts 15.maijā ASV desantnieku uzbrukumā Omaras pilsētai Sīrijā.

Telekanāls informāciju par Bagdadi rīcību pret Milleri ieguva no dažādiem avotiem, tostarp ASV iztaujātām divām jazīdu pusaudzēm, kuras tika turētas par seksa verdzenēm Abu Sajafa mājoklī, un no Abu Sajafa sievas nopratināšanas.

Millerei piektdien būtu apritējuši 27 gadi.

ASV republikāņu senators Džons Makeins no Milleres dzimtā Arizonas štata ir aicinājis ASV valdību paskaidrot, kāpēc Abu Sajafa atraitne nav izdota ASV tiesāšanai.

Lai gan Baltais nams ir paziņojis par viņas līdzdalību Milleres turēšanā gūstā, atraitne ir nodota Irākas Kurdistānas autonomā reģiona varas iestādēm. Makeins apstrīd iemeslus, kuru dēļ Abu Sajafa atraitne nav nodota ASV tiesu varai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+