×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Mūrniece LRA darbībās saskata politisku klaunādi, nevis praktisku jautājumu risināšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Latvijas Reģionu apvienības (LRA) darbībās saskata politisku klaunādi, nevis praktisku jautājumu risināšanu.

Mūrniece intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma”, komentējot LRA rosināto neuzticības izteikšanu, norādīja, ka saprot, ka, kriminālvajāšanai izdotais LRA deputāts Dainis Liepiņš, kurš nevar piedalīties Saeimas sēdēs un pilnvērtīgi strādāt, ir sarūgtināts. “Šis sarūgtinājums ir zināmā mērā personīgs, zināmā mērā arī par to situāciju, kādā ir LRA – ka tā nav valdības partija, lai gan bija ļoti liela vēlme iesaistīties arī koalīcijā. Cilvēciski es varu saprast deputāta Liepiņa sarūgtinājumu. Tomēr manā skatījumā uz lietām jāraugās racionāli un jābūt vērtējumam, kas saistīts ar realitāti,” sacīja Mūrniece.

Viņa norādīja, ka priecātos, ja reģionu apvienība nodarbotos ar praktisku jautājumu risināšanu, kas nāktu par labu visai sabiedrībai un arī partijas vēlētājiem. “Tā vietā es redzu politisko klaunādi. Tā spilgti sākās tajā brīdī, kad deputāts Liepiņš, lai gan likums viņam to liedza, ļoti vēlējās piedalīties Saeimas sēdēs. Viņš ir izvēlējies vienu personisku ienaidnieku un arī mēģina savu neapmierinātību virzīt šajā virzienā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Runājot par LRA izvirzītajiem pārmetumiem, Mūrniece uzsvēra – procedūra nepieļauj to, ka Saeimas priekšsēdētājs lēmumus uzņem vienpersoniski. Tāpat viņa aicinājusi LRA tikties ar Saeimas prezidiju. Mūrniece arī norādīja, ka nekad ne pie viena krēsla nav turējusies un šie pārmetumi ir tukši.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LRA iepriekš frakcijas sēdē pieņēma lēmumu virzīt jautājumu par neuzticības izteikšanu Saeimas priekšsēdētājai Mūrniecei un viņas atcelšanu no ieņemamā amata. Jautājumu par neuzticības izteikšanu Mūrniecei paredzēts izskatīt ar parlamentā pārstāvošajām politiskajām partijām, norādīja Liepiņš.

LRA pārmet Mūrniecei selektīvu attieksmi pret politiskajām partijām un vienpersonisku lēmumu pieņemšanu, piemēram, neaicinot vairākās Saeimas partijas, tostarp, LRA iesaistīties darbā Latvijas 100 gades rīcības komitejā vai vienpersoniski lemjot par Saeimas ģenerālsekretāra posteņa izveidi.

Tāpat LRA norāda, ka ceturtdien, 15.oktobrī, Saeimas Prezidija un frakciju padomes sēdē Mūrniece esot paudusi, ka centusies uzrunāt LRA frakcijas vadītāju un vadītāja vietnieci ar lūgumu sarīkot atsevišķu tikšanos ar Saeimas prezidiju un pārrunāt visus darba kārtības jautājumu un ka LRA esot sniegusi noraidošu atbildi. LRA uzsver, ka ne no Mūrnieces , ne no Saeimas prezidija nav saņemts neviens oficiāls aicinājums tikties, nemaz nerunājot par jebkādiem apspriežamajiem jautājumiem.

LRA kā divkosīgu min Mūrnieces rīcību arī jautājumā par deputātu atalgojuma iesaldēšanu, kad Saeimas priekšsēdētāja paudusi atbalstu šādai rīcībai, bet ar parakstu akceptējusi atalgojuma palielināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+