×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

“Muzeju nakti” Liepājā ievadīs ēnu teātris bērniem un mīmi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskās akcijas “Muzeju Nakts” ietvaros Liepājas muzeja lielajā zālē notiks ēnu teātra izrāde bērniem “Sēd uz sliekšņa pasaciņa”, savukārt muzeja dārzā izrādi “Labais un ļaunais” rādīs cirka studija “Beztemats”, pastāstīja muzejā.

Performances domātas pavisam mazajiem skatītājiem, kuri akciju “Muzeju Nakts” apmeklē kopā ar vecākiem vēl pirms tumsas iestāšanās. “Aģentūras Baringtons K” dalībnieki, veidojot izrādi, vēlas mazajiem skatītājiem parādīt jau vairākām paaudzēm iemīļotos Raiņa un Aspazijas bērnu dzejoļus.

Ēnu teātra izrādēs, izmantojot runas tehniku kopā ar klasiskā ēnu teātra spēlēm fonā, tiks izspēlēti visiem zināmi un mīļi Aspazijas dzejoļi “Pasaciņa”, “Circenīša Ziemassvētki”, “Lausks” un Raiņa dzejoļi “Mākonītis un Mākonīte”, “Viens, divi, trīs”, “Kārlītis”, “Kaķenīte”, “Divpadsmit mēneši” un citi.

Izrāde “Sēd uz sliekšņa pasaciņa” veidota, lai iepazīstinātu mazos skatītājus ar latviešu literatūras klasiķu darbiem un rādītu latviešu tautas garīgās vērtības, ko savā dzejā ir iemūžinājuši Rainis un Aspazija.

Savukārt atklājot “Muzeja Nakts” sarīkojumu, muzeja dārzā no plkst. 19.00 cirka studija “Beztemats” piedāvās izrādi “Labais un ļaunais”.
Cirka artisti attēlos trauksmaino laiku pagājušā gadsimta sākumā, kad Viņa Ķeizariskai Augstībai raizes dara visādi “buntavnieki”. Pat viselēģiskāko dārza svētku atklāšanu nākas sākt ar “ukaza” nolasīšanu par katorgas sodiem. Toties pēc tam tautai tiek piedāvāti visidejiskākie un Lielajai Impērijai lojālākie priekšnesumi.

Šo cienījamā izpildījuma nenopietno izrādi attēlos mīmi, gaisā levitējoša dzīvā skulptūra, būs uguns šovs un lieliska aktierspēle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+