×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

NA rosinās mainīt Uzvaras pieminekļa nosaukumu (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāts Jānis Dombrava tikšanās laikā ar Viņa Svētību Dalailamu XIV Saeimas namā.

Nacionālā apvienība (NA) rosinās mainīt Uzvaras pieminekļa nosaukumu, aģentūrai BNS apstiprina Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA).

“Šobrīd esošais nosaukums nekādā veidā neatbilst tam, kā piemineklis būtu jāsauc,” uzskata Dombrava.

Viņš norādīja, ka par pieminekļa nosaukumu jālemj vēsturniekiem un sabiedrībai, tomēr iespējamie varianti varētu būt, piemēram, piemineklis nacisma sagrāvei vai piemineklis Otrā pasaules kara beigām.

Priekšlikums mainīt nosaukumu tiks iesniegts vai nu parlamentam vai Rīgas pieminekļu aģentūrā.

Dombrava skaidro, ka vispirms jāredz, vai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lems par iniciatīvas izskatīšanu parlamentā. Ja iniciatīva nonāks Saeimā, NA izteiks priekšlikumu par Uzvaras pieminekļa nosaukuma maiņu. Turpretim, ja Uzvaras pieminekļa demontēšanas jautājumu skatīs Rīgas domē, NA domes deputāti vērsīsies Rīgas pieminekļu aģentūra.

Dombrava klāsta, ka Uzvaras piemineklis satur izteikti ideoloģisku vēstījumu un noliedz Latvijas okupācijas faktu un valsts kontinuitāti. “Mūsdienās šis piemineklis ir ne vien morāli degradējies, bet arī šķeļ Latvijas sabiedrību,” uzskata deputāts.

Uzvaras pieminekļa oficiālais nosaukums ir “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.

Jau ziņots, ka portālā “manabalss.lv” savākti desmit tūkstoši parakstu par iniciatīvu “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana”, kas ietver arī prasību demontēt esošo memoriālu. To plānots iesniegt Saeimā kā kolektīvo iesniegumu, kam ir īpaša izskatīšanas kārtība.

Deputātiem prasīts veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju PSRS armijas memoriāla demontāžai un Uzvaras laukuma infrastruktūras izmainīšanai vadoties pēc sākotnējā projekta –  iekārtot vietu par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Tāda nu bij mūsu pagātne. Bet letiņi vienmēr ir bijuši slaveni, ka māk visu sagrozīt un sev paņemt izdevīgāko.
  Ziemas svētku kaujas- cara armija, bet cienām mūsu streļķu varonību, no kuriem lielākā daļa aizgāja uz Piteru revolūciju taisīt un sarkano sērgu uz Latviju vest 😀
  1941-1945 gada kaujas, tās mēs necienam, jo nav izdevīgi, bet mūsu tēvi, vectēvi tajās piedalījās un varonīgi kāvās.
  Stulbie vēkšķītāji par nojaukšanu izsaka klavu necieņu mūsu tēviem, vectēviem, kuru Sarkanās armijas rindās atdeva dzīvību. Tagad to visu piedēvējot krieviem.
  Jautājums ir , kura valsts ir opasūtījusi šo te muziku un par to maksā. Tas tak ir ļoti izdevīgi visām lielvarām, ka NATO robezvalstiņa ir naidā ar krieviju.

 2. Pārdaugavas KAUNA STABS !

 3. Lai tas monstrs stāv,vajaga apkārtni apbūvēt stadionu,halli vai pirmskara projektu lai tas murgs nav tik redzams lai iet noliek ziedus ja vēlas

 4. NA vajadzētu palīdzēt J. Dombravam kļūt pieaugušākam. Šis nav pirmais gadijums,kad šis deputāts nāk klajā ar sensacionāliem bērnišķīgiem paziņojumiem. Neticu, ka pats Dombrava spētu rast motivāciju tam ko varētu dot šāda nosaukuma maiņa.

 5. Var tikai apbrīnot, ar kādu šizofrēnisku neatlaidību NA pieķeras dažiem jautājumiem. Nu pārdēvēs to pieminekli un kas tālāk? Tā būs uzvara pār ko? Labāk sāksim dzīvot? Izskatās, ka tiem puikām vienkārši trūkst ideju un nepietiek prātiņa nekam citam, kā vien svarīgākos brīžos atgādināt par sevi, uzsienot prievītes un sākot kārtējo danci apkārt kaut kam nelatviskam, ko nav grūti atrast valstī, kurā gandrīz puse ir cittautieši.

  • Ute savā muļķībā laikam iedomājas,ka deputātiem nevajadzētu nekādi reaģēt uz to,ka vismaz 11 ar pusi tūkstoši cilvēki ir parakstījušies portālā mana balss.Tas ir Saeimas pienākums risināt šo problēmu.Nevajag rakstīt dumjības!

 6. kad kaķim nav ko darīt, viņš laiza pautus.

 7. Kāda starpība kā šo pieminekli sauc oficiāli? No tā jau nekas nemainīsies pat ja to uz papīra nosauks par Netaisnības pirkstu debesīs.

 8. Nacionālā apvienība šoreiz laipo un laipodama ir iekāpusi lielā peļķē. Tādējādi taču tikai tiks liegta iespēja jebkad okupantu pieminekli demontēt. Kā tad varēs nojaukt pieminekli nacisma sagrāvei!

 9. Latvijas tauta to betona mēslu dēvē par “okupantu pieminekli” un nekādi oficiālie nosaukumi tā statusu mūsu valstī nemainīs. NA vajadzētu pievērst uzmanību ekonomiskām problēmām, nevis betona sūdam, pie kura pulcējas radījumi, kurus mūsu zemē pametis padomju okupācijas režīms.

 10. Vai mēslu čupu aplejot ar medu iegūsim medus podu?

 11. Noverst vajag celoni, nevis cinities ar sekam. Musu varas virsotnes un masu medijos joprojam domine kp/vdk nomenklatura.
  PARAKSTIES par čekas (VDK) maisu atvēršanu un publicēšanu!
  Portāls http://www.manabalss.lv.
  Promaskaviski elementi turpina stūrēt Krievijas virzienā un mēs naivi turpinām balsot par tiem. Čekas maisu atvēršana ļaus samazināt naidīgās kaimiņvalsts ietekmi. Deputati un DP zina, kas ir maisos, bet slēpj to no ierindas vēlētāja. Varu deret, ka maisos atradisies ari jansons, sparitis, berzins, eihenbaums un vina kolegi no kremla filiales Latvija, kas saucas AM.
  Aicini parakstīties radus, draugus, paziņas!

 12. Vai lieki netērēt laiku un papīru un vienmēr teikt “tā saucamais Uzvaras Piemineklis”.

 13. Pirmais solis būtu mainīt nosaukumu “Uzvaras bulvāris”, kas ļoti daudziem asociējas ar pašu Okupācijas pieminekli. Bulvāris būtu nosaucāms kāda izcila latviešu patriota vārdā.

 14. Ja vardi nodēvēs par naģi, tā vairs dīķī nekurkstēs?

 15. Kautrīgie,laipojošie NA. Nokavējāt okupācijas seku likvidēšanu,nokavēsiet arī vēl ko.Beidziet beidzot izlikties par latviešu tautas aizstāvjiem! Es ierosinu pieminekli saukt patiesajā nosaukumā: Okupācijas piemineklis.

 16. “…demontēt esošo memoriālu” – tas nav memoriāls

 17. Un vēl jāmaina gadi – no 1941 uz 1939-1945!

Draugiem Facebook Twitter Google+