×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

VK nav pārliecības par pašvaldībās kultūrai tērētiem 44,5 miljoniem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts kontrolei (VK) nav pārliecības, ka pašvaldību finanšu līdzekļi 44,5 miljonu eiro apmērā kultūrai, atpūtas un sporta pasākumiem ir izlietoti iespējami efektīvi un ekonomiski, liecina VK revīzijas ziņojums.

Pārliecība nav gūta, jo revīzijā atklājies, ka pašvaldību darbība kultūras, atpūtas un sporta jomā nav plānota un organizēta atbilstoši iepriekš izstrādātiem plānošanas dokumentiem, nav īstenotas vai īstenota tikai daļa no attīstības plānošanas dokumentos paredzētajām aktivitātēm, nav ievērots normatīvajos aktos par attīstības, budžeta un iestāžu darbības plānošanu noteiktais, norāda revidenti.

Kā būtiskākie trūkumi pašvaldību darbībā kultūras, atpūtas un sporta jomā revīzijā norādīti neizstrādātie vai neaktualizētie plānošanas dokumenti, uzstādītie pašvaldības mērķi neizriet no aktuālām iedzīvotāju vajadzībām, nav veikti aprēķini, cik maksā mērķu sasniegšana un meklēti alternatīvi risinājumi.

VK veica revīziju par laika posmu no 2013. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim Cēsu novada, Talsu novada, Bauskas novada, Tukuma novada, Limbažu novada, Dobeles novada, Salaspils novada, Siguldas novada, Ērgļu novada, Skrīveru novada, Nīcas novada, Balvu novada, Rēzeknes pilsētas pašvaldībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+