×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

NBS komandieris: vēl daudz darāmā


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Latvijai vēl jāveic pietiekami daudz pasākumu, lai krīzes gadījumā reaģētu uz tādu hibrīdkaru, kāds patlaban vērojams Ukrainā, turklāt nav izslēgts, ka nākotnē pasaulē var parādīties jauna veida kara formas, vakar Saeimas Pieprasījumu komisijā atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.

“Svešas valsts teritorijā darbojas citas valsts regulārie spēki, maskējoties par civiliedzīvotājiem vai “zaļajiem vīriņiem” mednieku tērpos. Valsts neatzīst, ka viņi tur atrodas, kaut gan tas ir pilnīgi skaidrs. Vēl sākumā bija pierādījumi, ka separātisti atņēmuši Ukrainas armijai tankus, taču, ja uzbrucējam ir daudzi desmiti tanku, tad no kurienes tie nāk? Kā lasījām, Krimas okupācijas periodā formas tērpus vēl veikalos varēja nopirkt, taču tanki veikalos netiek pārdoti. Tas ir pierādījums, kādā veidā hibrīdkari tiek vesti, kā tiek maldināta sabiedrība savā valstī, kur liela nozīme ir stratēģiskai komunikācijai,” uzsvēra NBS komandieris. Ņemot vērā minēto, Graube norādīja, ka svarīgākais ir sagatavoties, lai valsts spētu vērsties pret šādu karu, aizsargātu iedzīvotājus un neļautu šādiem “hibrīdelementiem” parādīties.

“Šādi perēkļi nerodas tukšā, bet sagatavotā vietā. Tas sākotnēji nav militārs uzdevums, tas ir valsts iekšējās drošības jautājums – Valsts policijas un Drošības policijas jautājums, kurā militārām struktūrām, protams, arī jābūt definētiem uzdevumiem. Mums vēl ir jāstrādā pie tā, lai mēs būtu efektīvi un spētu reaģēt adekvāti šādās hibrīdsituācijās,” uzsvēra Graube.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+