×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Latvijā nav ne stingras, ne vājas imigrācijas politikas (17)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Politisko temperatūru ir uzkarsējusi tā sauktā bēgļu jautājuma apspriešana, tas labi saskan ar Latvijas svelmaino augustu. Mediķi brīdina, ka ilga atrašanās saulē var kaitēt veselībai, bet par bēgļu jautājumu runā, ka tas varot novest pie valdības krišanas. Valdības (ne)stabilitāte gan ir tāda mūžīgā tēma Latvijas politikā, un būtu neparasti, ja par to pēkšņi vairs nerunātu. Tikmēr imigrācijas politika ir daudz nopietnāks temats. Fakts ir tāds, ka Latvijā šādas politikas nav – ne stingras, ne vājas, vispār nekādas. Un arī šobrīd no diskusijas par to mēģina izvairīties. “Demokrātija un diskusija ir līdz brīdim, kad lēmums tiek pieņemts,” kādā preses konferencē paspruka valdības vadītājai Laimdotai Straujumai, kad viņai jautāja par Nacionālās apvienības iecerēto līdzdalību 4. augusta protesta akcijā pret imigrantu uzņemšanu Latvijā. Tagad, kad pikets jau pagājis, “Vienotības” galvenais runasvīrs Kārlis Šadurskis to nosaucis par NA kauna darbu. Bet kas ir goda darbs? Slepenā sēdē nolemt un tad paziņot, ka diskusijas beigušās? Šāda attieksme tikai veicina to, ka jautājums drīz tiks iznests ielās un virsroku gūs radikāli viedokļi. Tādi tiešām jau atskanējuši. Minētajā piketā netrūka pat rasistisku plakātu, un tādi, protams, čum un mudž interneta komentāros, kur tiem vienmēr ir bijusi pateicīga augsne. Taču ir arī radikālie liberāļi (rodas gan šaubas, vai ir pareizi šo apzīmējumu attiecināt uz cilvēkiem, kuri ir tik kategoriski pret viedokli, kas nesaskan ar viņu priekšstatu par pasaules iekārtojumu, un sava vienīgā viedokļa pareizībā vairāk atgādina boļševikus), kuri pēkšņi atjēgušies, ka to vien gaidījuši, kad Latvijā beidzot ieradīsies bēgļi. Tā esot liela iespēja Latvijai, miklām acīm video aicinājumos klāsta “progresīvie” jaunieši. Nepiekrīti? Aha, viss skaidrs, tātad esi rasists, nacists, tumsoņa (apzīmējumu pietiks). Neesi teicis neko rasistisku, tikai uzdevis jautājumus? Bet rasists stāvēja turpat netālu, tad jau tāds pats vien esi…

Aicinājumi pārvarēt bailes, atvērt vārtus un plati atplestām rokām sagaidīt iebraucējus tomēr nav atbilde uz jautājumu, kāda nākotnē būs Latvijas imigrācijas un integrācijas politika; vai Latvijai ir iespēja to kontrolēt vai tikai ļauties liktenim – kā nu būs, tā būs. Rietumos tie ne vienmēr ir veiksmes stāsti, dažviet pat pamanījušies pārtapt par briesmu stāstiem. Bet vissatraucošākais, ka arī valstīm, kurām ir liela pieredze, tomēr arvien nav atbildes uz daudziem jautājumiem. Daudzas ir pārskatījušas un pārskata savu agrāko attieksmi. Tā, piemēram, Austrālija, kas faktiski ir imigrantu nācija, šobrīd ievieš ļoti stingru imigrācijas ierobežošanas politiku. Tam ir savi iemesli, arī terorisma draudu pieaugums.

No kā secinājums, ka Latvijas valdība no šiem jautājumiem mēģina izvairīties? Pirmkārt jau tāpēc, ka “Vienotība” un ZZS bloķēja šī jautājuma apspriešanu Saeimā. Latvija ir parlamentāra republika, tāpēc būtu tikai pašsaprotami, ka būtiski jautājumi tiek apspriesti šajā līmenī. Arguments, ka to mierīgi var darīt valdību veidojošo partiju koalīcijas padomē neiztur kritiku. Koalīcijas padome nav pilsoņu vēlēta institūcija, un juristi pat ir diskutējuši par tās leģitimitāti. Te nu jāatgādina, ka Latvijas valdības sākotnējā pozīcija bija neuzņemt bēgļus, un pašreizējās atrunas vairāk atgādina taisnošanos, ka nav jau citas iespējas. “Tikai 250,” parasti tiek piebilsts. Bet, ja mēneša laikā no 0 var nonākt līdz 250, kur teikts, ka nesekos citi “tikai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Latvijai nav nekā migrantu jautājumā ir tikai Straujumas ultimāts – VIŅI BŪS.

 2. Ir,ir! Eiropas Savienībai ir pat ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa ar atbilstošu neapliekamo minimumu (ne jau75 eiro),samazināta PVN likme pārtikas pamatproduktiem,obligātā veselības apdrošināšana utt! Taču,vai no tā mums kļūst labāk?

 3. Latvijā imigrācijas politika tiek aizstāta ar demagoģiju par lojalitāti un lielo iespēju Latvijai!

 4. Antovičus kungs ne 2004.g., ne 2015.g. nav spējis apjēgt – Eiropas Savienībai IR. Nestājāmies jau jaunā Savienībai, kurai kaut kas nebija…….
  EU Immigration portal – lasiet, LA žurnālisti – nesējiet paniku, netēlojiet nezinīšus!

  • Ir, ir – re ku’ ir: tepat TVNetā: Vēlreiz par imigrantiem jeb «Esmu zviedriete, bet dzīvoju «Absurdistānā»»

 5. Izņemot Visumu,visam ir sava robeža! Atbildēt

  Šodien.kad Latviju ir pametuši (un turpina pamest) jau 300.000,jādomā ir nevis par bezgalīgu lojalitāti pret visu pasauli,dažādu rasu,tautību un reliģiju cilvēku sadzīvošanu,bet gan latviešu,kā mazas nācijas,pastāvēšanu! Tādēļ nejauksim atkal,kā okupācijas laikā,mazo tautu nacionālismu ar lielo valstu rasismu,nacismu un fašismu! Šobrīd,kategorisks NĒ nelegālajiem imigrantiem ir vienīgi pašaizstāvēšanās,vēlme izdzīvot un saglabāt pašiem savu valsti un savu valodu!

 6. Kārlis Š., šķiet, kādā kūtspakaļā atradis bundžu ar padomjlaikā iekonservētu demagoģijas koncentrātu un nu lieto uz nebēdu …

  • Izcils, trapigs salidzinajums pa to kuutspakalu. Zel ka ta, jo agrak likas ka Sadurskis bija diezgan patriotisks un logisks politikis…

 7. Nav ne tikai referenduma un diskusijas! Nav pat Saeimas lēmuma!

  • Kad mēs nobalsojām par stāšanos ES ,tad arī nobalsojām par visu kas ar to saistīts. Zurnālsti pelna maizīti un tēlo nezinīšus ,politiķi krāj punktus nākošajām vēlēšanām ,daļa cilvēku bezjēdzīgi pret kaut ko protestē ,pasi nesaprotot par ko.Tad vāciet parakstus par izstāšanos no ES ,tad arī šie bēgļi nebūs ,tik nebūs arī vairs Eiropas fondu naudas un faktiski nekā vairs nebūs.Nebūsim vairs ES arī mūsējie vairs nevarēs izbraukt uz Angliju darbos, gribētos redzēt kad tos 300 tūkstošus atsūtītu mums mājās no ES valstīm ,jo tad viņi kļūtu par ekonomiskajiem begļiem,,ko tad šie protestētāji tad teiktu ,kur tos 300t.liktu ,mājokļu nav ,darba nav ,pabalstiem naudas ari nepietiktu ,nu skolēnu skolās butu vairāk.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+