Mobilā versija
+14.4°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 22. augusts, 2017
29. janvāris, 2017
Drukāt

Vai spējat nodrošināt pienācīgu sociālo aprūpi? Vaicājām novados (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Bartaševičs.

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Jautājums ir grūts, jo krīzē nonākušiem cilvēkiem, īpaši ģimenēm ar bērniem, vispirms ir nepieciešama piemērota dzīvesvieta. Notiek visādi, nelaime, kā saka, nenāk brēkdama, vai tas būtu ugunsgrēks, vardarbība vai kas cits, mums ir jāsniedz palīdzība. Lai gan visi zina, kāds stāvoklis pašvaldībās ir ar dzīvojamo fondu. Mēs šādiem gadījumiem esam nodrošinājuši pagaidu mitekļus divām ģimenēm ar bērniem, tajos var mitināties kādu laiku, līdz pusgadam, kamēr atrod citu risinājumu. Pašlaik remontējam vecu ēku, kur iekārtosim piecus sociālos dzīvokļus.”

 

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Nesenie necilvēcīgie gadījumi Dobelē un Jūrmalā, kas sabiedrībā izsaukuši lielu sašutumu, pašvaldībām liek saausīties. Mēs savā novadā esam atraduši šādu izeju – pašā centrā turam labu dzīvokli vienas ģimenes izmitināšanai. Ja gadās, ka nepieciešamība uzreiz ir vairākām ģimenēm, meklējam papildu risinājumus. Katrā ziņā neesam tik bagāti, lai mūsdienu līmenī izremontētu un uzturētu kādus četrus vai piecus dzīvokļus krīzes gadījumiem. Tad jau iznāktu, ka mēs piesauktu nelaimi, visi zinām – ja velnu piesauc, tas klāt kā likts. Cita lieta, ka krīzē nonākušiem cilvēkiem jebkurā laikā varam palīdzēt ar humānām lietām no Vācijas – drēbēm, traukiem, pat mēbelēm. Neviens jau nav pasargāts no plūdiem, ugunsgrēkiem, vētras postījumiem, vardarbības, slimībām.”

 

Vija Dzene, Aknīstes novada domes priekšsēdētāja: “Mūsu sociālais dienests skatās pēc apstākļiem. Negribam piesaukt nelaimi, taču jābūt kādai rezervei, mums ir vairāki brīvi dzīvokļi, nepieciešamības gadījumā kādu no tiem esam gatavi ātri sakārtot, lai tajā varētu normāli dzīvot. Atsevišķos gadījumos bērnus vedam uz Jēkabpils krīzes centru.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rēzeknē “pabalsti”represētajiem pret okupantu kara dalībniekiem ir 1:10 !

  2. Rēzekne nav novads, bet pilsēta.

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (2)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. “Dzeriet zāles un balsojiet par mums!”

Daugavpils pilsētas dome Zāļu valsts aģentūrā izrādījusi interesi par pašvaldības aptiekas atvēršanu. Lai gan Daugavpilī patlaban jau ir 38 aptiekas, kas pēc normatīviem ir divreiz vairāk, nekā nepieciešams uz iedzīvotāju skaitu, tomēr pilsētas dome uzskata, ka pašreizējā situācija nenodrošina atbilstošu veselības aprūpes pieejamību. Pirms pašvaldību vēlēšanām viens no tagadējā Daugavpils domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (“Saskaņa”) priekšvēlēšanu solījumiem bija nodrošināt iedzīvotājiem lētākus medikamentus, šim nolūkam izveidojot pašvaldības aptiekas, kur medikamenti tiktu tirgoti ar minimālu uzcenojumu.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Agris Liepiņš: Prezidents "pavilksies"? (5)Spontānajam niknumam par oligarhu visatļautību trūkst racionāla līdzsvara, kaut nelielu daļu kauna vajadzētu uzņemties arī vēlētājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+