Mobilā versija
Brīdinājums +5.1°C
Leonīds, Leonīda
Piektdiena, 20. oktobris, 2017
29. janvāris, 2017
Drukāt

Vai spējat nodrošināt pienācīgu sociālo aprūpi? Vaicājām novados (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Bartaševičs.

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Jautājums ir grūts, jo krīzē nonākušiem cilvēkiem, īpaši ģimenēm ar bērniem, vispirms ir nepieciešama piemērota dzīvesvieta. Notiek visādi, nelaime, kā saka, nenāk brēkdama, vai tas būtu ugunsgrēks, vardarbība vai kas cits, mums ir jāsniedz palīdzība. Lai gan visi zina, kāds stāvoklis pašvaldībās ir ar dzīvojamo fondu. Mēs šādiem gadījumiem esam nodrošinājuši pagaidu mitekļus divām ģimenēm ar bērniem, tajos var mitināties kādu laiku, līdz pusgadam, kamēr atrod citu risinājumu. Pašlaik remontējam vecu ēku, kur iekārtosim piecus sociālos dzīvokļus.”

 

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Nesenie necilvēcīgie gadījumi Dobelē un Jūrmalā, kas sabiedrībā izsaukuši lielu sašutumu, pašvaldībām liek saausīties. Mēs savā novadā esam atraduši šādu izeju – pašā centrā turam labu dzīvokli vienas ģimenes izmitināšanai. Ja gadās, ka nepieciešamība uzreiz ir vairākām ģimenēm, meklējam papildu risinājumus. Katrā ziņā neesam tik bagāti, lai mūsdienu līmenī izremontētu un uzturētu kādus četrus vai piecus dzīvokļus krīzes gadījumiem. Tad jau iznāktu, ka mēs piesauktu nelaimi, visi zinām – ja velnu piesauc, tas klāt kā likts. Cita lieta, ka krīzē nonākušiem cilvēkiem jebkurā laikā varam palīdzēt ar humānām lietām no Vācijas – drēbēm, traukiem, pat mēbelēm. Neviens jau nav pasargāts no plūdiem, ugunsgrēkiem, vētras postījumiem, vardarbības, slimībām.”

 

Vija Dzene, Aknīstes novada domes priekšsēdētāja: “Mūsu sociālais dienests skatās pēc apstākļiem. Negribam piesaukt nelaimi, taču jābūt kādai rezervei, mums ir vairāki brīvi dzīvokļi, nepieciešamības gadījumā kādu no tiem esam gatavi ātri sakārtot, lai tajā varētu normāli dzīvot. Atsevišķos gadījumos bērnus vedam uz Jēkabpils krīzes centru.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rēzeknē “pabalsti”represētajiem pret okupantu kara dalībniekiem ir 1:10 !

  2. Rēzekne nav novads, bet pilsēta.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (29)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vilciens no Ķīnas – atzīmējamā diena kalendārā

Rīgas brīvostā šonedēļ svinīgi tika sagaidīts konteinervilciens no Ķīnas pilsētas Urumči, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas dzelzceļš (“LDz”). Pasākumā piedalījās “LDz” vadība, satiksmes ministrs, Kazahstānas vēstnieks, Krievijas vēstnieks, Ķīnas vēstnieks un citas amatpersonas, kā arī mediji. Gada laikā šis bija otrais konteinervilciens no Ķīnas. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš sarunā ar aģentūru LETA atturējies nosaukt precīzu nākamā vilciena sagaidīšanas laiku, bet sacīja, ka tiek turpināts darbs ne tikai pie nākamā vilciena, bet arī regulāru pārvadājumu izveides. Sociālajos tīklos daži ironizē par to, ar kādu pompu Ķīnas vilciens tika sagaidīts, izskan piebildes, ka varbūt vēl svinīgāk par šo Latvijā ticis sagaidīts tikai igauņu bruņuvilciens 1919. gadā.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+