Dabā
Zaļā dzīvošana

Negaisa radīto postījumu likvidēšanai DAP piešķirs 48 000 eiro0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Negaisa radīto postījumu likvidēšanai Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP) piešķirs 48 871 eiro, šodien lēma valdība.

Kā skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz DAP sniegto informāciju, naktī no 11.jūnija uz 12.jūniju spēcīga negaisa ar zibeņošanu, stipra vēja un spēcīgu, lokālu lietus gāžu rezultātā ir radīti postījumi izveidotajai dabas tūrisma un apsaimniekošanas infrastruktūrai īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā – Gaujas nacionālajā parkā – ministrijas valdījumā esošajos nekustamajos īpašumos.

Negaisa laikā kopumā 14 infrastruktūras objektos izskalotas takas, izgāzti un nolauzti koki, sabojātas kāpnes, skatu platformas un cita dabas tūrisma infrastruktūra. Tāpat zibens spēriena rezultātā sabojāts ūdens sūknis un dzīvnieku elektriskie gani Līgatnes dabas takās, kā arī lifts un ventilācijas iekārtas pārvaldes administratīvajā ēkā Baznīcas ielā 7, Siguldā.

Negaisa laikā objektā “Dabas taka “Murjāņi-Līgatne”” izgāzti koki un nolauzti koku zari 32 kubikmetru apjomā, “Līgatnes dabas takas” posmā “Alņu voljers” salauztas margas, kāpnes un skatu platformas Alņu voljērā, “Līgatnes pārceltuvē” atbalsta sienās izveidojies Gaujas upes krastu izskalojums, “Gājēju takas” informācijas centrā “Mazā Sigulda” kājinieku un velo maršruta grants seguma klātnē izveidojušies izskalojumi 1000 kvadrātmetru platībā un izgāzti koki un nolauzti koku zari 2,2 kubikmetru apjomā, kā arī nodarīta vēl virkne postījumu.

Radīto zaudējumu apmērs vairākkārtīgi pārsniedz DAP iespējas seku likvidēšanas un infrastruktūras atjaunošanas darbus īstenot ikgadēji piešķirtā finansējumu ietvaros, norāda VARAM.

Saistītie raksti

Saskaņā ar pārvaldes iesniegto informāciju tās pārvaldībā esošie valsts nekustamie īpašumi ir apdrošināti. Par zibens izlādes radītajiem bojājumiem ūdens sūknim un dzīvnieku elektriskajiem ganiem Līgatnes dabas takās, liftam un ventilācijas iekārtām pārvaldes administratīvajā ēkā pārvalde ir saņēmusi apdrošināšanas atlīdzības 4070 eiro apmērā.

Tomēr to postījumu likvidēšanai, par kuriem nebija iespējams pieprasīt apdrošināšanu, kopumā nepieciešami papildu finanšu līdzekļi 48 871 eiro apmērā.

Nauda tiks piešķirta no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdienas rītā vietām Latvijā izveidojusies migla un gaidāms vējains laiks
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
Vakara sārtums mākoņos, būs laika maiņa…Zīmes dabā par laiku turpmāk
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Badijs – pirmais suns, kurš viesojies Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Levita
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
“Bankas kredītus nedod un baidās no savas ēnas.” Par reputāciju un valsts attīstību saruna ar Innu Šteinbuku
17 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Aculiecinieks par traģisko negadījumu uz sliedēm
46 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Pēc strādnieka nokrišanas no jumta atkāpjas VNĪ valdes locekle 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Venēciju skāruši spēcīgākie plūdi pusgadsimta laikā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētkos būs maz nokrišņu: pirmās prognozes nedēļas nogalei
2 stundas