×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. marts, 2012
Drukāt

Neikšāna ekipāža dramatiskos laika apstākļos pakāpjas uz otro vietu WRC rallija “Rally Class” vērtējumā

Aizvadot cīņas ļoti sliktos laika apstākļos, Latvijas autosportists Andis Neikšāns ar stūrmani Pēteri Dzirkalu no “LMT rallija komandas” piektdien pakāpās uz otro vietu jaunizveidotā “Rally Class” sacensību seriāla kopvērtējumā pēc piektdien veiktās pasaules autorallija čempionāta (WRC) ceturtā posma – Portugāles rallija – otrās pilnās dienas.

Jāpiebilst gan, ka rallijā tika aizvadīti tikai trīs no plānotajiem sešiem ātrumposmiem. Vairāki piloti jau atzinuši, ka smagie lietus, miglas un citu dabas kataklizmu savienojums radījis smagākos apstākļus kādos viņi jebkad braukuši.

Piektajā ātrumposmā Neikšāns ieņēma 28.vietu kopējā ieskaitē, bet daudz laika zaudēja viņa konkurents “Rally Class” ieskaitē Rikardo Trivino no Meksikas. Pēc tam sestajā ātrumposmā Neikšāns kopējā ieskaitē izcīnīja 21.vietu, bet otro starp N4 klases mašīnām, bet septītajā dopā Latvijas ekipāža bija 22.pozīcijā.

“Rally Class” kopvērtējumā līderpozīciju saglabāja ukrainis Jurijs Protasovs, kuram Neikšāns/Dzirkals zaudē jau gandrīz deviņas minūtes. Kopējā ieskaitē Latvijas sportistiem pašlaik 30.vieta. Kā ziņots, pirmajā dienā Latvijas komandu piemeklēja vairākas tehniskas ķibeles, kuru rezultātā tai piešķirtas piecas soda minūtes. Tikmēr trešajā vietā “Rally Class” kopvērtējumā esošo Trivino ekipāžu Neikšāns/Dzirkals apsteidz par vairāk nekā septiņām minūtēm, bet par gandrīz pusstundu apsteidz Rifatu Sungkaru no Indonēzijas.

Līderis pēc otrās dienas ir Miko Hirvonens no Somijas (“Citroen”), kuram latvieši zaudē 24 minūtes un 35,5 sekundes. Pārsteigumu pilnajā rallijā otro vietu pašlaik ieņem “M-Sport Ford” komandas krievu pilots Jevgēņijs Novikovs, kurš no līdera atpaliek par 36,3 sekundēm, bet vēl par 5,2 sekundēm lēnāks ir “Adapta Ford” komandas norvēģu pilots Madss Estbergs. Pēc piektā dopa līderis bija norvēģis Peters Sūlbergs no “Ford” komandas, kurš noskrēja no ceļa. Tāpat daudz laika zaudējis arī otrs “Ford” pilots Jari-Mati Latvala no Somijas, kurš bija līderis pēc pirmās dienas, kā arī igauņu pilots Ots Tanāks (“M-Sport Ford”), kurš ceturtdien pat uzvarēja vienā ātrumposmā.

Kā ziņots, neveiksmi jau ceturtdien piedzīvoja astoņkārtējais pasaules čempions francūzis Sebastjans Lēbs (“Citroen”), kurš trešajā ātrumposmā piedzīvoja avāriju un no sacensībām izstājās. Portugāles rallijs noslēgsies svētdien.

 “Rally Class” seriāls ir WRC ieskaite “Subaru” automašīnām. Neikšāns/Dzirkals “Rally Class” sacensībās brauc pagājušās sezonas “Production Car WRC” (PWRC) klases kopvērtējuma uzvarētāju komandas “Symtech Racing” sastāvā. Latvijas ekipāža startē ar N grupas “Subaru Impreza STR12” rallija automašīnām. Visi “Rally Class” seriāla dalībnieki brauc ar identiskām “Subaru Impreza STR12” automašīnām.

“Rally Class” sacensībās notiks seši posmi – Portugālē, Grieķijā, Vācijā, Itālijā, Francijā un Spānijā -, no kuriem četri pārklāsies ar PWRC posmiem. “Rally Class” nav atsevišķi izdalīta klase, bet atsevišķa ieskaite N4 klasē. “Rally Class” kopvērtējuma uzvarētājiem 2013.gadā pienāksies pieci pilnībā apmaksāti posmi WRC ar R4 klases “Subaru” rallija automašīnām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+