Foto – AFP/LETA

Neizšķirts ar pacietību 0

Latvijas futbola izlase pārbaudes spēlē Ļvovā cīnījās neizšķirti ar Ukrainas valstsvienību (1:1), kompensācijas laika pēdējās sekundēs vārtus guva Vitālijs Maksimenko.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars pirms pāris nedēļām teicās neesam eksperimentu cienītājs. Tomēr tikai trīs dienas, kas šķīra spēles pret Čehijas (16. vieta FIFA rangā) un Ukrainas futbolistiem (31. v.), viņu piespieda veikt sešas pārmaiņas sākuma sastāvā. Galvenokārt – aizsardzības līnijā, kurā, salīdzinot ar spēli Prāgā, bija palicis tikai Kaspars Gorkšs. Izlases kapteinis ir vienīgais, kas abus mačus nospēlēja no zvana līdz zvanam. Vārtos stājās Aleksandrs Koļiņko.

Sešas pārmaiņas starta sastāvā bija arī ukraiņiem, kuri četras dienas iepriekš sīvi cīnījās ar Spānijas izlasi (0:1). Visi mājinieki, izņemot Krievijā spēlējošo Anatoliju Timoščuku, pārstāv Ukrainas klubus, lielākoties Kijevas “Dinamo” un Doņeckas “Šahtar”. Jau no pirmajām minūtēm viņi kontrolēja bumbu un pacietīgi vērpa uzbrukumus. 35. minūtē Koļiņko atsisto bumbu vārtpriekšā bez pūlēm ieguva Andrijs Jarmolenko un raidīja to vārtos. Latviešiem pretspēle īpaši nesekmējās.

Pārtraukumā Pahars veica četras spēlētāju maiņas, tomēr biežāk un bīstamāk uzbruka mājinieki. Koļiņko darbojās teicami un jau mača kompensācijas laikā ar tālu piespēli ievadīja uzbrukumu, taču Denisa Rakela sitiens no labas pozīcijas tika atvairīts. Cīņas pēdējās sekundēs pēc stūra sitiena izspēles Vitālijs Maksimenko visu izdarīja kā pēc grāmatas, gūstot savus pirmos vārtus izlases formā.

Marians Pahars: “Salīdzinot ar Čehiju, šī bija pavisam citāda spēle. Pagaidām nevaram nospēlēt divus mačus pēc kārtas. Gribējām darboties agresīvāk un aktīvāk. Ukraiņi daudz spēka atdeva mačā pret spāņiem, domāju, ka piespiedīsim viņus atkāpties savā laukuma pusē, tomēr uzreiz bija redzams, ka pretinieki ir gatavi gan tehniski, gan fiziski. Neļāva mums spēlēt tā, kā gribējām, izveidoja pietiekami daudz vārtu gūšanas momentu, lai uzvarētu. Taču mēs pacietīgi spēlējām līdz pēdējai minūtei, par ko puišiem paldies. Pret čehiem mums nepaveicās, šodien – paveicās. Šobrīd augam, esam procesā. Problēmu netrūkst, gribētos garāku spēlētāju solu. Lai nu kā – rezultātu dabūjām.”

Latvijas futbolisti nav uzvarējuši sešos mačos pēc kārtas, tomēr 1:1 pret Turcijas, Čehijas un Ukrainas izlasēm priecē. Pārbaudes spēles aizvadīja arī visi mūsējo pretinieki Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, ko Pahara trenētā komanda turpinās 12. jūnijā Rīgā pret Nīderlandes izlasi.

Rezultāti. FUTBOLS

PĀRBAUDES SPĒLES

* Ukraina – Latvija 1:1 (1:0), Jarmolenko (35.); Maksimenko (90+2.).

Latvija: Koļiņko, Kurakins (Maksimenko, 46.), Gorkšs, Jagodinskis, Gabovs, Laizāns, Tarasovs (Dubra, 46.), Fertovs (Zjuzins, 46.), Žigajevs (A. Višņakovs, 46.), Šabala (E. Višņakovs, 67.), Rakels.

Citās spēlēs: Slovākija – Čehija 1:0 (0:0), Nīderlande – Spānija 2:0 (2:0), Igaunija – Islande 1:1 (0:1), Krievija – Kazahstāna 0:0, Luksemburga – Turcija 1:2 (1:1).