Apbrīno

Kāpēc viņi nepiedalās Eirovīzijas/Supernovas konkursā? 2

Foto – LETA

Latvijas Televīzija publiskojusi “Supernovā” iesniegtās dziesmas – kopumā šobrīd tādu ir 63, par kurām  var izteikties klausītāji, novērtējot ar “patīk” vai “nepatīk”. Potenciālo dalībnieku vidū ir gan jau pieredzējuši skatuves mākslinieki, gan jaunas, sevi jau pieteikušas grupas. Taču ir arī iepriekš neredzēti izpildītāji. Nākamā konkursa kārta notiks 5.novembrī, kurā dalībnieki klātienē tiksies ar atlases žūriju.

Dalībnieks, kurš uzvar konkursā, balvā iegūst iespēju piedalīties „Eirovīzijas dziesmu konkursā 2018” Portugālē.

Lai arī vārdi oficiāli netiek atklāti, portālam “la.lv” zināmi vairāki populāri dziedātāji, kas savu dziesmu nav iesnieguši un šajā sacensībā par ceļazīmi uz Eirovīziju nedpiedalās. Kāpēc?

Normunds Rutulis: “Savulaik jau esmu piedalījies. Visam savs laiks. Vai tagad kāds par mani balsotu? Ir jauni cilvēki, kas var ienest jaunas vēsmas un pārstāvēt Latviju, kāpēc jālien zināmiem cilvēkiem? Tas ir jaunu mākslinieku konkurss. Man vairs tautai nekas nav jāpierāda, vienīgi pašam sev.”

Liene Šomase: “Esmu jau savulaik piedalījusies. Katram savs laiks, sava iespēja. Ja ir iekšējā sajūta un 100% pārliecība, tad jāiet, man tādas pašlaik nav. Ja iet, tad kārtīgi jāsagatavojas, ar domu par tālāko, ne tikai dalību Latvijas konkursā. Jāskatās plašākā mērogā.

Man patīk vērot kolēģus, kā gatavojas, iesniedz dziesmas. Es nepastarpināti piedalos ar saviem studentiem. Padomus devu arī pagājušajā gadā. Prieks, ka publiskajā telpā parādās jauni, talantīgi cilvēki. Svarīgi, lai viņi paši un arī profesionāli producenti, ar viņiem turpinātu strādāt. Lai konkursam ir pievienotā vērtība.

Prieks, ka šogad konkursā varēs balsot ikviens, ne tikai žūrija. Nevarēsim pārmest žūrijai par atlasītajām dziesmām. Galvenais, lai dalībniekiem ir mīlestība pret to, ko viņi dara. Mīlestību pret mūziku jau nevar notēlot!”

Saistītie raksti

Antra Stafecka: “Neesmu par to domājusi. Nav aktuāls jautājums. Daudz citu radošu projektu, koncerti ar grupu “Otra puse”. Nav laika, jo tam ir jāvelta daudz laika, jāizvirza mērķis, kāpēc piedalīties. Iespējams, ka konkursā var piedalīties cilvēki, kam nav tika daudz koncertu, kā man šogad. Es pat nezinu par laimi vai par nelaimi, ka šogad esmu tik noslogota, aizņemta dažādos darbos. Ir tik daudz jādara, ka nav bijis pat laika par to domāt, vai apspriest ar kolēģiem. Man tiešām šogad vārds “Supernova” nav bijis aktuāls. Es nemaz nezinu, kas un kad šogad notiek. Neko neesmu dzirdējusi. Esmu to palaidusi garām. Varbūt nākamgad tam būs laiks?”

Armands Leimanis no grupas “Apvedceļš”: “Šajā gadā bija daudz darba un nebija laika sagatavoties. Domājām par citām lietām. Runājot par nākotni, ja būs kāda dziesma, tad domāsim. Divas reizes jau esam piedalījušies un vienu pat samērā veiksmīgi. Galvenais, lai ir ko piedāvāt. Tā ir iespēja mums sevi parādīt arī no citas puses.”

LA.lv