×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Nesakārtotās attiecības

Viesītē nodzīvoju 22 gadus, esmu tur deklarēta, tur ir arī mans ģimenes ārsts, bet pēc vīra nāves apmetos Kūku pagastā. Viesītes pašvaldība vienreiz piešķīra līdzekļus malkas iegādei, bet vairs nedod, jo nedzīvoju uz vietas. Vai tas ir pareizi?

Man ir II invaliditātes grupa un 115,95 latu pensija. Šogad nāksies vairākas reizes gulēt slimnīcā. Vai Viesītes sociālie atmaksās kādu daļu, ja uzrādīšu čekus?
 Dzidra Kūku pagastā

 

Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta Sociālās palīdzības un sistēmas monitoringa nodaļas vadītāja Anda Masejeva iesaka vispirms izlemt, kur tad īsti vēlaties dzīvot – Viesītē vai Kūku pagastā. Jūsu izvēle arī noteiks, kur būs deklarētā dzīvesvieta.

Deklarētā (reģistrētā) dzīvesvieta nenozīmē tikai formālu ierakstu Iedzīvotāju reģistrā. Tas nozīmē, ka cilvēks reāli arī dzīvo šajā adresē un ir tur sasniedzams tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību, tajā skaitā – pašvaldības sociālā dienesta darbiniekiem.

Pašlaik esat sevi nostādījusi neaizsargātā situācijā: ja nedzīvojat Viesītē, šīs pašvaldības sociālais dienests nevar jūs apsekot mājās, noskaidrot reālo situāciju un pieņemt lēmumu par prasītās palīdzības piešķiršanu. Turpretim Kūku pagastam ar jums nav nekādu oficiālu saistību, jo neesat ar to sakārtojusi savas juridiskās attiecības, deklarējot tur savu dzīvesvietu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+