Nīderlandei un Itālijai grūtas uzvaras pret pastarīšiem 0

No punktu zaudēšanas pret potenciālajiem savu 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra apakšgrupu pastarīšiem piektdien paglābās Nīderlandes un Itālijas futbola izlases.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Šīgada Pasaules kausa izcīņas trešās vietas ieguvēja Nīderlande A apakšgrupas otrās kārtas mačā ar 3:1 (0:1) savā laukumā uzvarēja Kazahstānu, lai arī līdz cīņas 62.minūtei atradās iedzinējos ar 0:1.

Spēles 17.minūtē Kazahstānu sensacionāli vadībā izvirzīja aizsargs Renāts Abdulins, bet 62.minūtē pēc ilgiem centieniem atspēlēties neizšķirtu atjaunoja uzbrucējs Klāss Jans Huntelārs. Divas minūtes vēlāk viesi palika mazākumā, bet to rezultātā Nīderlande pārvērta vien 82.minūtē, kad vārtus guva pussargs Ibrahims Afelajs. Priekšpēdējā mača minūtē izcēlās arī uzbrucējs Robins van Pērsijs, realizējot 11 metru soda sitienu.

Citā šīs grupas mačā otro zaudējumu tikpat spēlēs piedzīvoja Turcija, kas savā laukumā ar 1:2 (1:1) piekāpās Čehijai. Astotajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja uzbrucējs Umuts Buluts, bet astoņas minūtes vēlāk 1:1 panāca aizsargs Tomāšs Sivoks. Uzvaras vārtus 58.minūtē guva pussargs Boržeks Dočkals.

Kā ziņots, vēl vienā šīs grupas spēlē savainojumiem nomocītā Latvija izlase savā laukumā ar rezultātu 0:3 (0:0) zaudēja pēdējos gados progresējušajai un daudziem talantiem bagātajai Islandes valstsvienībai, teju visu otro puslaiku aizvadot mazākumā.

Pēc divām kārtām A grupā pa sešiem punktiem ir Čehijai un Islandei, Nīderlande iekrājusi trīs punktus, pa vienam punktam ir Latvijai un Kazahstānai, bet bez punktiem cīnās Turcija.

Savukārt Itālija ar 2:1 (1:0) savu skatītāju priekšā uzvarēja Azerbaidžānu.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē aizsargs Džordžo Kjellīni vadībā izvirzīja mājiniekus, bet 13 minūtes pirms cīņas beigām viņš raidīja bumbu savas komandas vārtos. Kjellīni tomēr spēja no antivaroņa kļūt par šīs mača zvaigzni, kad 82.minūtē ar vēl vieniem gūtiem vārtiem atnesa Itālijai uzvaru.

Pie otrās uzvaras šajā grupā piektdien tika arī Horvātija, kas ar 1:0 (1:0) izbraukumā pārspēja Bulgāriju, vienīgos vārtus gūstot pēc pretinieku aizsarga Nikolaja Budurova misēkļa. Panākumu svinēja arī Norvēģija, kas ar 3:0 (2:0) pretinieku laukumā apspēlēja Kipru, divus vārtus gūstot Džošua Kingam.

Horvātija un Itālija divās spēlēs iekrājušas pa sešiem punktiem, ar trim punktiem seko Bulgārija un Norvēģija, bet bez punktiem cīnās Azerbaidžāna un Malta.

Tikmēr B grupā pie uzvarām tika Beļģija un Izraēla. Pirmā ar 6:0 (3:0) savā laukumā sagrāva Andoru, kad pa diviem vārtiem guva pussargs Kevins de Braune un uzbrucējs Drīss Mertenss, bet Izraēla ar 2:1 (2:0) viesos uzvarēja Kipru.

Citā šīs grupas cīņā Velsa savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Bosniju un Hercegovinu.

Velsa ir B grupas līdere ar četriem punktiem divās spēlēs, Beļģijai un Izraēlai ir pa trim punktiem vienā mačā, Kipra pie trim punktiem tikusi divās spēlēs, bosnieši iekrājuši vienu punktu, bet Andora pie punktiem nav tikusi.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies “play-off” pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Finālturnīrs 2016.gadā notiks Francijā. Šis būs pirmais Eiropas čempionāts, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.