×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2017
Drukāt

No šodienas palielināsies pensijas (9)

Foto no Pixabay.comFoto no Pixabay.com

Šodien tiks indeksētas pensijas vai to daļas, kas nepārsniedz 349 eiro, piemērojot tām indeksu 1,0439, aģentūru nformēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

Tas nozīmē, ka visas pensijas, kas nepārsniedz 349 eiro apmēru, tiks palielinātas par 4,39%, un pensijas palielinājums būs atkarīgs no tās apmēra – jo lielāka pensija, jo lielāks tās palielinājums. Piemēram, 200 eiro pensija palielināsies par 8,78 eiro, bet 300 eiro pensija – par 13,17 eiro. Pašlaik minimālā pensija valstī ir 70,43 eiro mēnesī, attiecīgi šīs pensijas palielināsies par 3,09 eiro.

Savukārt pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 349 eiro, indeksēs tikai daļu līdz 349 eiro, kā rezultātā pensijas apmērs palielināsies par 15,32 eiro.

VSAA norāda, ka izņēmums ir politiski represētās personas, I grupas invalīdi un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem pensijas tiks indeksētas ar indeksu 1,0439 neatkarīgi no to apmēra.

Aģentūra informēja, ka indeksēts tiks tikai pensijas apmērs, neņemot vērā pie pensijas piešķirtās piemaksas apmēru. Piemēram, ja pensija ir 200 eiro, bet klāt tai ir piemaksa 15 eiro, tad indeksēs tikai pensiju, līdz ar to palielinājums būs 8,78 eiro, skaidro VSAA.

Vienlaikus VSAA norāda, ka jāņem vērā, ka no indeksētās pensijas var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo summu.

Indeksētas tiks vecuma, invaliditātes, izdienas un apgādnieku zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas līdz šī gada 30.septembrim.

Pēc VSAA paustā, oktobrī pensiju un apdrošināšanas atlīdzību pārskatīšanai piemērojamais kopējais indekss 1,0439 veidojas no patēriņa cenu indeksa laikposmā no 2016.gada 1.augusta līdz 2017.gada 31.jūlijam (1,0265) un 50% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma 2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu. Apdrošināšanas iemaksu algas reālais pieaugums 0,0348 veidojas no 2016.gada un 2015.gada iemaksu objektu summu attiecības (1,0574) un 2016.gada patēriņa cenu indeksa (1,0218).

pensiju_indeksacija_saeima-web

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Būsim konkrēti par pensiju indeksāciju no 1.oktobra Atbildēt

  Šodien tiks indeksētas pensijas vai to daļas, kas nepārsniedz 349 eiro, piemērojot tām indeksu 1,0439, aģentūru nformēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).
  Tas nozīmē, ka pensijas palielinājums būs atkarīgs no tās apmēra – jo lielāka pensija, jo LIELĀKS būs tās palielinājums.
  MINIMĀLĀ pensija LV ir – 70,43 eiro mēnesī no 1.oktobra indeksēsies/palielināsies par 3,09 eiro.
  MAKSIMĀLĀ pensija – 6 000 vai 19 000 eiro mēnesī no 1.oktobra indeksēsies/palielināsies par 15,32 eiro.

  SAEIMAS pensionāri (4.daļa) Barča, Brigmanis un pat pensionāru galv.pedālis Siliņš, nu ļooooti …rūpējas par SEVI, nobalsojot par it kā … NABAGU pensiju … indeksāciju/ palielināšanu …
  MAITAS, uzskata NABAGMĀJAS tautu par galīgiem …idiotiem…

 2. Pensijas paceļ pa kapeiku, bet preču cenas par rubļiem.

 3. Tirgotāji jau sen gaidīja so momentu, lai zibenīgi paceltu cenas precēm.

 4. Piegriezies ka katrā lapā rekstīts-beidzot Latvijā palielinās pensijas,izsmiekls….lielākā 15.00 un no tās pašas atvilks nodokļus-cik tad beigās sanāk…..būtu kaunējušies skandināt.

 5. Nu ilgi ņirgāsies jo mēs tikai runājam bet nekā nedaram,bija nesen streiks -cik ieradās???Pat rīdzinieki kuri turpat dzīvo nevarēja ierasties.Jauni cilvēki skaita ,ka viņiem jāpelna priekš mums pensionāriem,es būtu ar mieru atteikties no savas pensijas,lai man atdod to naudu ko ieturēja no manis visus 43g.

 6. Pensionāriem – kapeikas, ministriem simti….

 7. Kur taisnība? Esmu izaudzinājusi trīs bērnus, kuri strādā un dzīvo Latvijā, bet pensiju saņemu to mazāko, jo pietrūka trīs gadi! Vai tā ir taisnība, ka man visu laiku pieliek tikai nieka grašus?Piekrītu, vai nevarētu uz savas ādas izjust, tie lēmēji, kuri dzīvo cepuri kuldami?

 8. Kad vini beigs nirgaties.Pateicoties pensionariem vini ienem savus amatus,un par parejo nerunasim.Kapec vini nevaretu padzivot kadus 3 menesus ar tam kapeikam ko sanem pensonari,lai izbauditu uz savas adas ka viniem dzivojas?Jo ir labs teiciens PAEDIS,NEPAEDUSU NESAPRATIS.Kauns,un tapec jau lielaka dala parcelas no Latvijas prom.Grib dzivot normali,jo dzive ir viena.Lai nebutu jaskaita kapeikas,pie veikala letes.

 9. Pieliks tos dažus eiro ,bet pārtikai cenas aug kā trakas

Draugiem Facebook Twitter Google+