×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Kadastrālo vērtību krasā celšanās nākamgad izraisīs zemes nodokļa palielinājumu (50)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tieslietu ministrija un Valsts zemes dienests (VZD) cēluši priekšā valdībai plānu nekustamo īpašumu kadastrālo vērtību kārtējam palielinājumam. Tas paredz, ka no nākamā gada 1. janvāra gandrīz visos novados vidēji par 30 procentiem celtos lauksaimnieciski izmantojamās zemes novērtējums.

Tik liels kadastrālo vērtību kāpums tā pārbiedējis Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, zemkopības ministru Jāni Dūklavu un labklājības ministru Uldi Auguli, ka, pirms Jāņiem skatot noteikumus par kadastrālo vērtību bāzi 2015. gadam, valdība nolēmusi atlikt zemes īpašniekiem nepatīkamo lēmumu uz pāris nedēļām – it kā tās būtu kāds atrisinājums. Ministru prezidente publiski paudusi, ka tik strauju kāpumu nevarot pieļaut, varbūt varot vien pakāpenisku un vislielāko tādai zemei, kas netiek apstrādāta.

Pašvaldībās noraida šādu kadastrālo vērtību celšanu. “Ar lielākiem nodokļiem jāapliek pilis, nevis tie par varītēm jāizplēš no laukiem, kuros lielākā daļa iedzīvotāju un zemnieki dzīvo no rokas mutē,” uzskata Andris Jaunsleinis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis. Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Balode uzskata, ka šāds kadastrālo vērtību kāpums, dažviet pat par 80 procentiem, būs jauns liels nekustamā īpašuma slogs lauksaimniekiem.

Ieskatoties VZD sagatavotajā pārskatā par paredzamajām kadastrālo vērtību izmaiņām, redzams, ka vairākos Ziemeļvidzemes, Austrumvidzemes, arī Kurzemes un Latgales novados plānotais kadastrālo vērtību kāpums ir daudz iespaidīgāks par vidējo – par 40 līdz 60 procentiem.

Nepieciešamību pacelt zemes novērtējumu VZD balsta uz to, ka aizvadītajos divos gados strauji augušas zemes cenas. Pagājušā gada beigās Valsts zemes dienesta sagatavotais lauksaimnieciski izmantojamās zemes tirgus pārskats rāda, ka aizvadītajos gados vislielākais cenu kāpums piedzīvots Vidzemē – par 28 procentiem; Kurzemē – par 22 procentiem, Latgalē un Rīgas apkaimē – par 17 procentiem. Savukārt Zemgalē, kur tās jau tāpat gana augstas, liels cenu pieaugums neesot manīts.

No darījumu cenām pašlaik kadastrālās vērtības atpaliek – tās ir aptuveni uz pusi zemākas nekā aizvadītajos divos gados reģistrēto darījumu cenas. Paceļot par 30 procentiem, tās tik un tā būs vidēji par trešdaļu zemākas nekā 2012. un 2013. gadā.

Piedzīt līdz 85% 
vai atlikt


Ja ņem vērā, ka 2012. gadā valdības apstiprinātā kadastrālās vērtēšanas sistēmas pilnveidošanas un kadastra datu aktualitātes nodrošināšanas koncepcija paredz “pievilkt” novērtējumu līdz 85 procentiem no tirgus darījumu cenām, tad ne Straujumas kundzei, ne ministriem nebūtu par ko šausmināties. VZD uzcītīgi īsteno pirms pāris gadiem valdības apstiprināto plānu jeb koncepciju. Pēc tās kadastrālās vērtības sēriju apbūves dzīvokļiem, apbūves zemei, ģimenes privātmājām un citiem nekustamo īpašumu veidiem šogad jau ir “pievilktas” gandrīz līdz plānotajai 85 procentu robežai, atpaliek vien lauksaimnieciski izmantojamā zeme.

Vienīgā izeja – Saeimas vēlēšanu priekšvakarā šo iedzīvotājiem nepatīkamo lēmumu atlikt līdz rudenim, kad par to varēs spriest jaunā valdība.

Zemes pārdošana 
uzsit cenu 


Kā zināms, lauksaimnieciski izmantojamās zemes novērtējums cēlās jau šogad. Kaut arī vidējais vērtību kāpums it kā nebija liels – par 10 līdz 15 procentiem, vairākās lauku teritorijās tas pieauga par 20 līdz 30 procentiem. Septiņu pagastu un četru pilsētu teritorijās – pārsniedza 30 procentu robežu.

Pērn lauksaimniecībā izmantojamās zemes kadastrālā vērtība cēlās vidēji par 10 procentiem, šogad vidēji vēl par 10 līdz 15 procentiem. Ja 2015. gadā tā pieaugtu vēl par 30 procentiem, tad trijos gados šis vidējais pieaugums jau sasniegtu aptuveni 50 procentus. Bet vairākos Ziemeļvidzemes, Austrumvid­zemes, arī Kurzemes un Latgales novados, kur vērtības celtos par 40 līdz 60 procentiem un pat vēl vairāk, tas būtu graujošs.

Nākamgad plānotā kadastrālo vērtību krasā celšanās nozīmē, ka par zemi būs jāmaksā krietni lielāks nekustamā īpašuma nodoklis – 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Sevišķi to izjutīs zemes īpašnieki tajos novados, kuros vērtību kāpums iecerēts vismaz divreiz augstāks par vidējo. VZD gan kratās vaļā no šīm kadastrālo vērtību kāpuma izraisītajām sekām, veļot vainu uz Finanšu ministrijas piekopto nodokļu politiku. Bet, tā kā ministrija plāno pārlikt slogu no darbaspēka nodokļiem uz nekustamiem īpašumiem, tostarp zemi, nekustamā īpašuma nodokļa kāpums ir gan ticams, gan drīz sagaidāms.

Protams, palielinātā zemes nodokļa summas varētu būt atšķirīgas, tāpēc ka pēc VZD lauku zemes novērtējuma un sadalījuma vērtību zonās kadastrālās bāzes vērtības krasi atšķiras. Zemgalē, galvenokārt Jelgavas, Dobeles, Bauskas pusē, – no 175 līdz 2800 eiro par hekt­āru. Austrumvidzemē un Latgalē – lielākoties no 80 līdz 1160 eiro par hektāru.

Pēc VZD Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem datiem, valstī ir vairāk nekā 85 000 nekustamā īpašuma īpašnieku, kuru īpašumā ir lauku zeme.

Slogs lauksaimniekiem


Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja, Pārgaujas novada SIA “Stal­bes Agro” valdes priekšsēdētāja Aija Balode uzskata, ka šāds kadastrālo vērtību kāpums, dažviet pat par 80 procentiem, būs jauns liels nekustamā īpašuma slogs lauksaimniekiem. “Ja šāds plāns tiks apstiprināts, tad no valsts puses tā būs ļoti nekrietna rīcība. Kā zemnieks var taisīt kādus uzņēmējdarbības plānus, ja ik gadu viņam uz galvas uzgrūst arvien lielāki nodokļi!” saka zemnieku pārstāve.

“Nesen es kopā ar Latvijas Zemnieku federācijas, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem viesojos Valsts zemes dienestā, lūdzot paskaidrot, kā rēķina šīs kadastrālās vērtības. Jāatzīst, šo vērtību aprēķinu formulas ir tik sarežģītas, ka tā arī netikām skaidrībā. Valsts zemes dienesta ierēdņi ar Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktoru G. Kalniņu priekšgalā atsaucas uz Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka šādu vērtēšanu un kas ir valdības apstiprināti. Bet Valsts zemes dienests pats tos rada, pēc tam atgaiņājas, ka, lūk, valdība tiem piekritusi un ka neko tajos nevarot mainīt,” viņa piebilst.

Šodien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar pārstāvjiem no Tieslietu, Finanšu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības un Valsts zemes dienesta, lai pārrunātu lauksaimniecības zemes kadastrālās vērtēšanas jautājumus.

 

zemesaimnieciba_tab

Viedokļi 


Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis: “Pašvaldībās noraida šādu kadastrālo vērtību celšanu. Lauksaimniekiem tas būtu pārmērīgs nodokļu slogs. Valsts zemes dienestam vispirms būtu jāķeras pie lielo un grezno privātmāju apbūves novērtējuma pilsētās. Ar lielākiem nodokļiem jāapliek pilis, nevis tie par varītēm jāizplēš no laukiem, kuros lielākā daļa iedzīvotāju un zemnieki dzīvo no rokas mutē.”

Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka: “Tik krasa kadastrālo vērtību pacelšana var izjaukt biznesa plānus daudziem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem. Platību maksājumi var būt atspaids lielsaimniecībām, kas apstrādā vairākus simtus vai tūkstošus hektāru. Bet mazajām, piemēram, 20 hektāru saimniecībām tie nekompensēs nodokļa pieaugumu.”

zemesaimnieciba_2_tab

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. Nevis darba vietas veras vaļā! Nevis Industriālā ekonomika plaukst un būvējas, veras vaļā, bet tikai uz Nodokļu izdomām Mūsējiem prātiņa pietiek! Jūs ekonomiku Beidzot būvējet augšā! Un ne Subway ēstuves, vai atkal kādus veikalus, Bet Rūpnīcas, Ražotājus! Visā Latvijā! Kuri dos Simtiem tūkstošiem visu profesiju darba vietas! Un esam galu galā EU! Mums/Latviešiem pienākas normāla Eiropejiska darba samaksa!!! Būtu jau labi, ja būtu sākot ar 7 eiro stundā! Vācijai, Holandei, Beļģijai, Francijai jau blakus mēs nevaram nostāties! Nerunājot par Skandināviju! Bet rati kad, ļoti reti dzird no augstām amatpersonām, ka strādniekiem vajag eiropejisku darba samaksu! Administratīvām personām un Deputātiem, jau ir Eiropejiska darba samaksa! Bet Nabagu tauta savā mūžā noteikti Beidzot Labvēlīgus laikus nesagaidīs!

 2. Vēsture atkārtojas Atbildēt

  Latvijas valsts dara topašu, ko darīja Staļins – pēc kara saimniecības aplika ar tāāāādiem nodokļiem, ka saimnieki bailēs no represijām un izsūtījuma, atsacījās no zemēm un padomju vara taisīja kolhozus. Tos nodokļus nevarēja nomaksāt. Lasat iepriekšējo komentāru – kas ir kadastrālā vērtība.

 3. Kas ir kadastrālā vērtība Atbildēt

  Kopš Ulmaņa laikiem – graudu pūri uz hektāru, pārrēķināti naudā. Tā bija kadastrālā vērtība – zemes auglība. Vai tagad pieaugusi zemes auglība jeb rudzi ir zelta cenā? A, ko????? Nevajag jaukt rudzus ar kāpostiem – rož s kapustoi ņe putatj.
  Kā jau te viens minēja – ja es nepārdodu zemi, bet dzīvoju uz tās un strādāju, kāpēc pieaug tās vērtība nodokļu ailē? Taisot Zemesgrāmatu, cena ir fiksēta. Tad man jākar aiz zvaniem notārs, kas ir apliecinājis manu ZG cenu.

  • Par rudzu cenām neņemos spriest, bet vērtējot pēc maizes cenām, pēdējos 10 gados vien tās ir trīskāršojušās. Ja tā ņem, tad ir tikai loģiski, ka zemes vērtībai ir jāpieaug.

 4. Neviens man nav varējis paskaidrot, kāpēc ieviesta šāda NĪN aprēķināšanas kārtība. Ja man apkārtnē spekulanti pērk un pārdod zemi par aizvien augstākām cenām, tad kāda sakarība manai zemei ar šiem darījumiem.Vai no tiem manā zemē, kuru es apstrādāju jau vairāk kā 20 gadus, kāds būs iesējis naudas koku, un no tā arī palielinās manas zemes vērtība.Lielāku analfabētismu nevaru iedomāties kā visu zemju kadastrālās vērtības noteikšanu, atkarībā no tā , kādas cenas dažos īpašumos uzdzinuši spekulanti, un to ņemt par pamatu NĪN.

  • Absolūti piekrītu Ijai, tas pat jau arī Jūrmalā bija un ir.

  • tūlīt paskaidrošu. Mežaparkā esi bijusi? jauno VID māju redzēji? domā lēti maksā? kautkā naudiņa “jāatsit”:(

   • Netēlo gudro, ja neko nezini. NĪN līdz pēdējam centam nonāk pašvaldību budžetos. Savukārt VID ēkai ar pašvaldību tik vien saistība, ka atrodas tās teritorijā.

  • Jūs nespējat nošķirt divus savstarpēji cieši saistītus terminus (tāpat, kā valdība). Kadastrālā vērtība ir viena lieta, savukārt nodoklis – pilnīgi cita. Kadastrālai vērtībai jāatspoguļo nekustamā īpašuma */- tirgus vērtība. Cien, Ija, vai patiesi pārdošanas gadījumā Jūs būtu gatava saņemt par savu vairāk kā 20 gadus kopto zemi 1993. gada vērtību? Caur šādu pieeju no zemes pārpircēju puses ir piemānīti tūkstošiem pensionāru. Tāpēc atkārtošos, bet kadastrālai vērtībai ir jābūt šodienas tirgus cenu līmenī. Jāmaina ir nodokļu likums, tikai Valdība baidās kaut ko tajā mainīt. Tuvojas vēlēšanas.

 5. nevajaga visus merotar vienu merauklu!tie kas spekule ar zemi,celiet zemes nodokli,bet nevisiem!zemes ipasniekiem kas nodarbojas ar saimniecisko darbibu vel ir kur lidzeklus nomaksai,bet privatmaju ipasniekiem ar nelielu dzivojamo platibu un kas neizire citiem,nav kur nemt!diemzel musu 100 gudro to nesaprot!

 6. Lai varētu konsolidēt lauku īpašumus, jāpaceļ nodokļi un jāaizliedz zemi pārdot ārzemniekiem, un pagasta labākajiem saimniekiem jāiedod nodokļu atlaides.

 7. Zemei nedrīkst būt kadastra vērtības. Zeme, kā dzīvības šūpulis, nav rēķināma naudas izteiksmē.Tā pat kā cilvēka dzīvība.
  Zeme nav cilvēku īpašums. Zeme nepieder valstij, nepieder pagaidu valdībām un pašvaldībām. pamat iedzīvotāji, no zemes dzimušie pieder zemei.
  Latvijā nepastāv zemes īpašuma un īpašnieku kārtība.
  Esošā likumdošanā ierakstītā ir bijušo okupācijas režīmu likumdošana. Īpaši kaitīga Latvijas valstij un tautai.

  • šis nav likumdošanai atbilstošs jurista viedoklis, drīzāk filozofa fantāzijas par tēmu: Ir arī tāds viedoklis.

 8. Kam kalpo Latvijas valsts pārvalde? Vai kādam šis jautājums jau nav skaidrs? Ir sācies totalitārisms un genocīds. Pat karagājiens pret tradicionālām ģimenēm un vērtībām jau sācies.

 9. Latvija latviešiem tiek iznīcināta mērķtiecīgi. Tiek radīti visi apstākļi, lai šo zemi iztīrītu no cilvēkiem. Gan gaisā-ķīmiskās trases, gan uz zemes-nepanesams nodokļu slogs un vēl daudz uzskaitāmas lietas, kuras par cilvēcīgām vairs saukt nav iespējams.

 10. Jautajums. Kad vairs nebus kur nodokljus kur pacelt, un tauta bus izbraukusi, ko jus pajolinji darisiet ar valsti ?! Cerams kjinieshiem iedos izireet, a to bus jaamirst trukuma. Esmu no latvijas aizbraucis, un paldiesdievam jo talak jo trakaak, redzu ka atliek vel tik ipashumus tur nopardot, un Gaismulidostaa izslegt.

  • aizbrauc galvenokārt vieglākas dzīves tīkotāji. darba darītāji turas pie savas tēvu zemes. Tā kā ķīniešu sērga Latvijā ne ar ko īpašu neatšķiras no latviešu sērgas Īrijā.

 11. vai jus par visam varitem gribat izdzit no tevu zemes visus atlikusos Latvijas pilsonus jo vini neko seviski nevar iegut tikai savai gimenei lai butu vieglak izdzivot,bet jus oligarhi tikai domajiet par savu labumu gusanu iedzivoties uz tiem nabagiem atnemot pilnigi visu lai dotu iespeju kartejam okupantam veidot savas ligzdas un nabaga latviesi bus spiesti palikt bez zemes un majam jo ko vini iegust no tas savas zemites ir paest un labaka gadijuma lopinus palais ganibas lai atkal butu ko est,sakat domat ar galvam un sirdi nevis par saviem labumiem.

 12. Nesaprotu , ko kauciet kā kuc.. uz plosta , ja tie LĒMĒJI ir ” TAUTAS ievēlēti ” ?! Vienkāršāk ir atgriezties pie 90.gadiem un brutāli iznīdēt TOS , kuri TAUTU noved nabadzībā , ( kautgan – latvieši kā tauta – vienmēr ir bijuši un būs AITAS ) !

 13. Hruščovka Dzelzavas ielā Atbildēt

  Vai tiešām valdība pieļaus, ka zem 50 – 70 gadus vecajām daudzdzīvokļu mājām arī palielinās nodokli?! Zemes īpašnieki jau kļuvuši miljonāri no savām zemēm, par kurām nabaga pensionāri un mazturīgie no savām mazajām algām un pensijām katru mēnesi maksā astronomiskas summas. Ja Vienotība šajā jomā nepieņems adekvātu likumu, kas atbrīvos no šīm nepamatotajām klaušām, samazinās maksājumus, samazinās pievienoto zemi, ļaus izpirkt zemi zem mājām,tad man visa ticība šai gudrajai partijai būs zudusi.

 14. tiem kas iebrauc uzturesanas atlauju del no azijas var nodoklus paaugstinat, vini tapat ir bagati, bet ka sis “valdibas” doma noturet latviesus sava zeme? tapat jau valoda ir izzudosa valoda. Sini valsti so dara pilnigi preteji ka dara parejas valstis un preteji elementarai logikai, daudzi jauni cilveki gribetu nodarboties sakt nodarboties ar lauksaimniecibu bet no pasa sakuma sadu davanu pasniedz

 15. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  Nē – otrādi!!! 25. jūnijs, 2014 16:48 Atbildēt

  Visam jānotiek otrādi – NODOKĻUS VISĀS JOMĀS IR JĀSAMAZINA UN JŪTAMI, bet līdzekļiirjāiegūst nomuitas,no “zaļo koridoru” aizvēršanas un tikai iebraucējiem-jaunīpašniekiem un villu,piļu īpašniekiem ir nodoklis jātrīskāršo! Stingri mums to jāpieprasa MASVEIDĪGI EJOT IELĀS UN PIKETOS

 16. izmisušie laucinieki Atbildēt

  Nosaukt konkrētas personas, kuras izveidoja šo stulbumu! Uzvārdus!!!!!!!! Vēlāk lai paši atbild par saviem lēmumiem. Kāpēc nav konkrētības nevienā jomā . Raksta – ministrija pieņem, bet tur tak ir konkrēta cilvēku grupa! Uzvārdos vajag nosaukt tos, kuri ir ierosinājuši, lai redzam, vai tiem vispār ir saistība ar lauksaimniecību tīri praktiski, nevis augstskolas diploms. Vai tiešām vajag ģimenēm, kas sevi uztur ar šo mazumiņu, atņemt pēdējo kumosu, kuru izaudzē pats savā zemītē. Apdomājieties, ko darāt! Nepatīk, ka lielie uzdzīvo, tad ķerieties pie viņiem, nevis pie nabagiem ( nu jau atļaušos tā sevi nosaukt). Ja ZM Duklāvs to pieļauj, tad lai gatavojas uz demisiju!

 17. Visam jānotiek otrādi – NODOKĻUS VISĀS JOMĀS IR JĀSAMAZINA UN JŪTAMI, bet līdzekļiirjāiegūst nomuitas,no “zaļo koridoru” aizvēršanas un tikai iebraucējiem-jaunīpašniekiem un villu,piļu īpašniekiem ir nodoklis jātrīskāršo! Stingri mums to jāpieprasa MASVEIDĪGI EJOT IELĀS UN PIKETOS

 18. Totāls stulbums,jeb drīzāk apzināta valsts iznīcināšana, jo ne tikai tā nedabūs atpakaļ izbraukušos, kā valdība solija, bet gan aizdzīs vēl laukos palikusos tūkstošus mūsu pilsoņus

 19. vajag no visas tautas tikt vala, vairak jau daudz nav palicis, tad atbrauks tie no siltajam zemem ar virusiem, vairak nebus ar latviesiem darisana, daba jau necies tuksumu.

 20. Gribiet nodz’it no savas zemes v’el tos ,kas v’el ar p’ed’ejiem sp’ekiem turas pie savas zemes?Kas “”pas’ut’it’ajs”‘?

 21. Vēl joprojām neticat , ka ASV&ES kapitālisti saldūdeni kongresos sauc “jaunā nafta” un šobrīd iekaro bioloģoski tīrās zemes saviem milzu lauksaimnieciski -rūpnieciskajiem karteļiem. Tas ir aukstais karš, lai jebkuriem līdzekļiem atņemtu zemi. Un tie, kuriem bija jāaizstāv savi zemnieki, visi ir karteļu uzpirkti, savas Tēvzemes nodevēji…

  • Tas nav aukstais karš, tas ir karteļu genocīds pret valstīm un vietējie nav valdība, bet koloniālā administrācija. Valsts pārvalde ir sākusi karu pret tautu.

 22. Tā ka man darba nav un līdz pensijai 10 gadi gaidāmi, naudas man nav, tik cik pašam vajag lai iztiktu es dabūnu, un ne vienu tas neinteresē kā un kādā veidā, tāpēc zemes nodokli nemaksāju jau kādus 4 gadus, iestājos maznodrošinātajos bet stulbā valsts nepildīja savu pienākumu pret mani un nemaksāja nekādus tur pabalstus un ne pakas, tāpēc uzliku mīksto un negāju uz to cirku ko sauc par atzīmēšanos, turpretī zinu ka dzērāji saņem kaut kādu naudu mēnesī un viņiem ir par ko nopirkt 2litru alus bumšļus, iesaku nevienam kas nevar censties nemaksāt zemes nodokli un neuzturēt zagļus kuru vieta tikai čokā.

 23. Vienmēr cenšos pēc iespējas pirkt Latvijas preci un atbalstīt mūsu lauksaimniekus. Ja viņus piespiedīs vēl pacelt cenas, vairs nevarēšu to atļauties, piedodiet man … 🙁

 24. Man no savas invalīda pensijas sanāks nodokļiem?

 25. Tā ir noziedzība pret tautu, pret tiem, kas, par spīti visam, te ir palikuši, nevis aizbraukuši. Parēķiniet paši – nodokļa slogs ir tik liels, ka vienas dzīves (vidēji 70g.) laikā latvietis nodokļos samaksā vēl vienu savas zemes vērtību. Tad varbūt pateikt skaidri, ka zemi mēs nevis pērkam un iegūstam īpašumā, bet pērkam tikai…nomas tiesības?!

 26. Tās amatpersonas, kas MK izveidoja šo zemes kadastrālās vērtības aprēķināšanas formulu, ar steigu , nolikt uz 300 Euro algu un samakāt nodokļus kaut par 10 ha. Ja cilvēkam nav saprašanas par to ko viņš dara ,tad darbs jāmeklē citur, nevis jādzen izmisumā daroši , radoši lauksaimnieki. Atjēdzaties vienreiz , pie likumu izstrādes esoās amatpersonas.

 27. Nepamet sajūta, ka valdības ( vai varbūt Eiropas? ) galvenais mērķis ir iznīcināt Latvijas lauksaimniecību…un ne tikai lauksaimniecību…

 28. Doma laikam tāda – nabagiem zemi nevajag. Ja nevari tikt galā ar nodokļiem- pārdod! Un tā visu var izpārdot ārzemniekiem, jo vietējie diez vai vairs gribēs pirkt – sāks domāt, vai var tikt galā ar nodokļu slogu. Algas šeit nav, nodokļi nesamērīgi. Var jau teikt – tādā un tādā valstī nodokļi ir piecreiz lielāki. Bet kāpēc te skaļi nerunā, ka tai citā zemē arī algas ir tikpat lielākas? Te ir Latvija, un te algas ir NEKĀDAS, un nodokļi TĀDI. Kā lai vispār dzīvo? Cik ir jāpelna, lai neiekļūtu parādos dēļ mesliem, kuri te jau parādās bezjēdzīgi?

 29. Kropļi ! Es tikko sāku attīstīt savu saimniecību un na tev- atkal velk nost pēdējo kreklu ! Kropļi !

  • tiesam vieni idioti tur sez, lai ari maksa jo viniem ir lielas villas un lielas algas lai maksa tad redzes ka ir ,maitas un vis.

 30. Vai tiem lēmējiem neliekas, ka šīm cenām būtu kaut nedaudz jasakrīt ar darba algu lielumu? Ar 330 eur aldziņu šitādus zemes ndokļus vis nenomaksāsim.

 31. interesanti no kādiem līdzekļiem tauta maksās šos nodoklus

  • neēdis un maksās

  • Labējo partiju politikas rezultāts. Atbildēt

   Tauta nemaksās. Vienkārši ņems un pārdos. Un pārdotās platības iegādāsies Latvijas ekonomikas sildītāji- ārvalstu investori savu slēgto ekociematu būvniecībai vai arī ārvalstu lauksaimnieki.
   Tā, ka nevajadzēs ne pirkstiņu pakustināt , lai ,, ierobežotu iespējas ārzemniekiem iegādāties Latvijas zemi,, , kā liekuļo pirmsvēlēšanu solījumos deputātu kandidāti.
   P.S. Lietuvā par zemes pārdošanu ārzemniekiem rīkošot referendumu . Kur bija mūsu nacionāļi, kad Latvijā ārvalstnieki sāka iegādāties zemi ? Bļāva , ka ,,krievi nāk ,, ! Nu ir atnākuši , un ne tikai krievi…

 32. Vieni uztaisa vērtības atbilstoši spēkā esošiem normatīvajiem aktiem, bet pārējie tik kauc, ka pieaugs nodokļi. Nu nepieaugs vai pieaugs minimāli, ja izmainīs nodokļu likmes, vai ieviesīs vienotu nodokļu likmi zemei un tām pilīm, kas te pieminētas. Nodokļu maksājumu summas var arī iesaldēt – lai zemnieki turpmākos 1-10 gadus maksā kaut vai pēc 2013. gada aprēķina. Tai Finanšu ministrijā un LPS vispār kāds draudzējas ar galvu?

 33. Šāda valsts rīcība viennozīmīgi vērtējama kā kārtējā cūcība attiecībā pret ražojošiem lauksaimniekiem. Tas ir netiešs pamudinājums ieiet pelēkajā zonā, citādi traktēt to nav iespējams. Veiksmes stāsts, tā sacīt!

Draugiem Facebook Twitter Google+