×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Nodokļu ieņēmumi janvārī – par 15,5% lielāki nekā pērn

jarockis

Kopējie nodokļu ieņēmumi 2012.gada valsts budžetā, ieskaitot iemaksas fondēto pensiju shēmā, janvārī pārsniedza plānoto apmēru par 9,6%, kā arī pieauga salīdzinājumā ar 2011. gada janvāri par 15,5%, aģentūru BNS informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

Viņš paskaidroja, ka nodokļu ieņēmumu pieaugumu sekmēja joprojām labvēlīga ekonomiskā situācija, ņemot vērā, ka nodokļu ieņēmumus janvārī galvenokārt ietekmēja pagājušā gada nogalē veiktie darījumi un aprēķinātās algas.

Valsts kases oficiālā mēneša pārskata dati par 2012. gada janvāri liecina, ka konsolidētajā kopbudžetā bija 82 miljonu latu pārpalikums, ieņēmumiem 447,3 miljonu latu apmērā pārsniedzot izdevumus 365,3 miljonu latu apmērā. Salīdzinājumam – pagājušā gada janvārī bija neliels deficīts 0,8 miljonu latu apmērā, piebilda Jarockis.

“Šogad janvārī pārpalikums bija vērojams gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetā. Pārpalikumu sekmēja ieņēmumu palielināšanās visos budžetos, savukārt izdevumi salīdzinājumā ar iepriekšējā gada janvāri ir pat nedaudz samazinājušies,” uzsvēra FM pārstāvis.

Salīdzinot ar operatīvajiem datiem mēneša sākumā, ir precizēti dati par valsts budžeta izpildi, kas rāda, ka valsts budžetā, ieskaitot atvasinātās publiskās personas, kā arī ziedojumus un dāvinājumus, šogad janvārī bija 50,2 miljonu latu pārpalikums, ko pamatā nodrošināja pārpalikuma palielināšanās valsts pamatbudžetā. Salīdzinot ar 2011. gada janvāri, šogad janvārī valsts pamatbudžeta pārpalikums palielinājās no 2,2 miljoniem līdz 63,6 miljoniem latu. Sociālās apdrošināšanas budžetā deficīts, salīdzinot ar 2011. gada janvāri, ir nedaudz samazinājies – no 23,8 līdz 20,5 miljoniem latu, ieņēmumiem pieaugot straujāk nekā izdevumiem.

Jarockis pavēstīja, ka nodokļu ieņēmumi bija augstāki arī pašvaldību budžetā (ieskaitot ziedojumus un dāvinājumus), nodrošinot, ka tā pārpalikums pieaug no 18,4 miljoniem latu 2011. gada janvārī līdz 31,7 miljoniem latu šogad janvārī. Viņš norādīja, ka pašvaldību naudas līdzekļu un noguldījumu atlikums šogad 1. janvārī bija 267,9 miljoni latu.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa kopējie ieņēmumi (valsts budžetā un pašvaldību budžetā) šogad janvārī bija 67,5 miljoni latu, kas ir par 11% vairāk nekā pagājušā gada janvārī. No šā gada 1. janvāra tika mainīta nodokļa sadalījuma proporcija starp valsts un pašvaldību budžetu par labu valsts budžetam no 18% līdz 20%, savukārt pašvaldību budžetā – no 82% līdz 80%.

Nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi šogad janvārī bija 2,5 miljoni latu, un tas ir par 15,3% vairāk nekā 2011. gada janvārī. No 1. janvāra tika paplašināta nekustamā īpašuma nodokļa bāze, apliekot palīgēkas, maksas stāvlaukumus, reliģiskajām organizācijām piederošas ēkas, kā arī ļaujot pašām pašvaldībām lemt par 25% nodokļa pieauguma ierobežošanas atcelšanu.

Jarockis gan piebilda, ka pilnvērtīgi šā gada budžeta izpildi varēs vērtēt, balstoties uz pirmā ceturkšņa datiem.

Pērn decembra vidū Saeimā atbalstītais 2012.gada valsts budžeta projekts paredz deficītu, kas ir mazāks par 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Valsts budžets paredz valsts konsolidētā budžeta ieņēmumus 4,516 miljardu latu, bet izdevumus – 4,641 miljarda latu apmērā. Tādējādi valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi 2012.gadā palielināsies par 255,1 miljonu latu jeb 6% salīdzinājumā ar 2011.gada plānu, bet izdevumi saruks par 113,5 miljoniem latu jeb 2,4%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+