×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Nodokļu nepildīšanās gadījumā varētu palielināt PVN, pieļauj Reizniece-Ozola (6)

Dana Reizniece - Ozola. Foto - LETADana Reizniece - Ozola. Foto - LETA

“Skaidrs, ka drošības spilvenam ir jābūt, un, ja nepildās budžets, tad var runāt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes pieaugumu,” intervijā raidījumam “900 sekundes” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Viņa gan akcentēja, ka tagad par šādu scenāriju gan vēl negribētu runāt.

Reizniece-Ozola sacīja, – svarīgi, lai, strādājot pie likumprojektiem, nepazustu fokuss un to, ka nodokļu reforma nav nodokļu sloga samazināšana, bet gan tā pārnese no darbaspēka uz kapitāla un patēriņa nodokļiem.

Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija (FM) piedāvā vērienīgu nodokļu reformu. Līdz 20% paredzēts samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli, vienlaikus trīskāršojot ar nodokļiem neapliekamo minimumu algām līdz 1350 eiro. Tāpat paredzēts ieviest veselības nodokli, kas būs daļa sociāla nodokļa, atcelt solidaritātes nodokli, piemērot nodokļu atvieglojumus uzņēmumu reinvestētai peļņai un reformēt mikrouzņēmuma nodokli. Pārmaiņas kaismīgi atbalsta uzņēmēju organizācijas, uzsverot, ka bez tām Latviju, beidzoties ES fondu finansējumam, sagaida stagnācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ģeniāli!
    Agrāk gan karaļi ņēma 10% un baznīca 10%. Kopā 20% un jau tad tautas bieži badojās…
    Tad nāca Luters, bet tagad šo kļūdu, izrādās, jālabo.

  2. Nu re nu.Vispirms paràda medus karotīti ar spozo nodoklu reformu.Péc tam sàk pilinàt virsú darvu.Nu netiks jums gaisma tuvàkajà nàkotné.Sasapñojàties,veriet tik plasàk tos maciñus.

  3. Jau tagad skaidrs, ka ar budžetu būs problēmas. Eiropā neapliekamo minimumu tikpat kā nepiemēro, jo analītiķi aplēsuši, ka tas kopumā nemazina atšķirības starp bagātiem un nabagiem un netiek iekasēts no tā paša valsts budžeta, uzņēmuma vai iestādes naudas. Tas arī valstij draud ar iztrūkumu. Visi tā priecājas un piekrīt tāpēc, ka politiskā elite, baņķieri un pārējie ar lielajām algām ir veiksmīgi nosargājuši savas savas algas un izsprukuši no aplikšanas ar PROGRESīVO IIN. Pat solidaritātes nodokli negrib maksāt! Bet budžetā iestrādātie robi būs jāaizpilda. To nepieļaus ES. Un vieglākais ceļš – valstij būs jauni AIZŅĒMUMI, par ko te neviens skaļi nerunā, finanšu ministru ieskaitot. Tā ka tā eiforija drīz pāries!

  4. MINISTRE VAI DILETANTE? DIEZGAN DARGAS SPELITES DRAUD MUMS OBLIGATA KARTA

  5. Samazinietsavas nenormālās algas, prēmijas un iespējas piepelnīties valdēs, padomēs un citās barotavās un nevajadzēs izdomāt jaunus nodokļus “mazajiem” cilvēkiem!

  6. – mēs jūs izģērbsim plikus jebkādām metodēm

Draugiem Facebook Twitter Google+