×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Noraida Čārlza Mensona lūgumu pirmstermiņa atbrīvošanai

mensons

Kalifornijas tiesībsargājošās iestādes noraidīja bēdīgi slavenā slepkavas un kulta līdera Čārlza Mensona kārtējo lūgumu pirmstermiņa atbrīvošanai.

77 gadus vecais Mensons neapmeklēja viņa lietas izskatīšanu Kalifornijas Labošanas un rehabilitācijas departamenta apžēlošanas lietu valdē. Visdrīzāk šī bija pēdējā Mensona iespēja nonākt brīvībā, jo nākamo reizi tiesības iesniegt lūgumu pirmstermiņa atbrīvošanai viņam būs pēc 15 gadiem, kad viņam būs 92 gadi. “Valde šodien noraidīja ieslodzītā Čārlza Mensona lūgumu pirmstermiņa atbrīvošanai. Tas bija Mensona 12. iesniegums. Nākamo reizi viņš varēs iesniegt lūgumu pēc 15 gadiem. Ieslodzītais Mensons neapmeklēja savas lietas izskatīšanu,” teikts departamenta paziņojumā.

77 gadus vecais Mensons ir viens no slavenākajiem ieslodzītajiem ASV. Viņš ir ieslodzīts Kalifornijas štata cietumā Korkoranā, kur atrodas daļa no briesmīgākajiem amerikāņu noziedzniekiem. Mensons un četri viņa sekotāji – viens vīrietis un trīs sievietes – tika notiesāti septiņos apsūdzības punktos par 1969. gada augustā Losandželosā pastrādātajām slepkavībām. Mensona sekotāji nogalināja režisora Romāna Polaņska sievu Šāronu Teitu, kas bija pēdējos grūtniecības mēnešos, un vēl četrus cilvēkus. Dienu vēlāk Mensons un viņa sekotāji nogalināja vēl divus cilvēkus.

Čārlzam Mensonam un viņa sekotājiem tika piespriests nāves sods, bet 1972. gadā Kalifornijas Augstākā tiesa nāves spriedumu atcēla, sodu aizstājot ar mūža ieslodzījumu. Ieslodzījumā vēl joprojām atrodas Mensons un viena viņa sekotāja Leslija Van Houtena, kura arī vairākkārt nesekmīgi lūgusi pirmstermiņa atbrīvošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+