×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Norvēģijā rādīs latviešu filmas un iepazīstinās ar jaunajiem projektiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no topošās filmas "Meža sargi".

Sadarbojoties Rīgas Starptautiskajam kino festivālam (Riga IFF) un Kristiansandas Starptautiskajam bērnu filmu festivālam, Norvēģijā tiks izrādītas latviešu filmas un notiks topošo kinodarbu prezentācijas. Kristiansandā viesosies arī Riga IFF pārstāvji, lai atlasītu kinodarbus oktobrī gaidāmā festivāla programmai, pavēstīja festivāla pārstāve Zane Dzene.

No 26. aprīļa līdz 1. maijam Kristiansandā notiekošais festivāls ir lielākais bērnu un jauniešu mērķauditorijai paredzētais kino notikums Norvēģijā un Riga IFF sadarbības partneris jau otro gadu – šoreiz Eiropas ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu shēmas, kā arī Latvijas Kultūras ministrijas atbalstītā projekta ietvaros. Projektā starp abiem kinofestivāliem notiek filmu programmu apmaiņa; oktobrī – Riga IFF norises laikā tā ietvaros tika atbalstīta Ziemeļvalstu filmu izrādīšanu Rīgā.

Kristiansandas Starptautiskā bērnu filmu festivālā jauniešu filmu programmā tiks izrādīta Renāra Vimbas Berlīnē godalgotā debijas drāma “Es esmu šeit”, kā arī studijas “Animācijas brigāde” jaunākās animācijas filmas: Daces Rīdūzes “Zaķu lielā diena” un “Sārtulis”, Jāņa Cimermaņa “Vāsa” un “Tornis”, kā arī Māra Brinkmaņa “Meža sargi”.

Tāpat festivāla laikā notiks topošo filmu projektu prezentācijas “Films on the Horizon”, kur piedalīsies studijas “TASSE” pārstāves Aija Bērziņa un Alise Ģelze, stāstot par studijas paspārnē topošo Madaras Dišleres debiju pilnmetrāžas kino “Paradīze 89”, kuras pirmizrāde paredzēta 2018. gadā. Seminārā par dokumentālā kino ietekmi sabiedrības iecietības veicināšanā piedalīsies Norvēģijā dzīvojošā latviešu režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, prezentējot savu topošo filmu “Mans mīļākais karš”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+