×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Noskaidro 100 cilvēkus, kas piedalījās Malaizijas lidmašīnas notriekšanā (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nīderlandes izmeklētāji Hilzes-Raienas militārajā bāzē otrdien publiskoja izmeklēšanas ziņojumu par virs Austrumukrainas notriektās Malaizijas lidmašīnas tehniskajiem katastrofas iemesliem. Speciālistiem no atlūzām bija izdevies rekonstruēt daļu notriektā Malaizijas lainera.

Izmeklētāji noskaidrojuši 100 cilvēkus, kas atbildīgi par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu, Krievijas raķešu sistēmas “Buk” transportēšanu un pavēles došanu izšaut raķeti, paziņojis Ukrainas ģenerālprokurora vietnieks Dmitro Storožuks.

“Noskaidroti un identificēti visi 100 cilvēki,” viņš atklāja preses brīfingā.
Storožuks skaidroja, ka runa ir par tiem cilvēkiem, kuri piedalījās “Buk” transportēšanā, raķešu sistēmas ekipāžu un cilvēkiem, kas deva rīkojumus un pavēles.

“Izmeklēšanas ietvaros mēs neizsludinām jautājumu, kurš ir aizdomās turētais vai liecinieks.

Pēc tam tiks noskaidrota katra cilvēka loma,” piebilda ģenerālprokurora vietnieks.

“Viena no versijām ir tāda, ka vairāki cilvēki pildīja noteiktus rīkojumus, nezinot, kāpēc,” atklāja Storožuks.

Viņš arī aicināja sniegt liecības tos, kuri redzēja, kā “Buk” sistēma tiek pārvietota.
Storožuks arī atgādināja, ka ir divi aizdomās turētie.

“Šodien mums ļoti interesē tā sauktā Andreja Ivanoviča ar kodu “Orions” un Nokolaja Fjodoroviča ar kodu “Delfīns” identifikācija,” norādīja amatpersona.

Starptautiskie izmeklētāji ir paziņojuši, ka Malaizijas pasažieru lidmašīna virs Austrumukrainas 2014.gada 17.jūlijā tika notriekta ar raķeti “Buk”, kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu iekārta tika atkal aiztransportēta atpakaļ uz Krieviju, atzinusi Nīderlandes vadītā Apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT).

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. divus es zinu 1-PLJUTINS ,2-LAVROVS.PAREEJIE tie bija parastie ierindnieki,ko teica ,tas jadara.

 2. Kā Buk nokļuva Ukrainā un kuri deva pavēles sapratīs tikai PA dienējošie. Pat šautenes no ieroču noliktavas tāpat bez lielākām pavēlēm neizsniedza, kur nu vel tāds Buk un ceļā uz Ukrainu…Tā kā pavēle pavēļu galā un tur jau kopā ar izpildītājiem tas 100 tiešām var sanākt. Jā un elektronikas laikmetā, zvani, foto, selfiji …

  • tu neesi krievu armijā dienejis Atbildēt

   rāpec muldi pa 9 mēmajiem. bļin mēs uz ciemu meitās ar tanku braukājām un automāti kazarmās stūri mētājās. jā katrs šāviens vija jāpamato, un bija “izmeklešana”kas kāpēc … bet nu ne jau tā kā te centies aprakstit. buk gadijumā pārvietošanai pietiek ar praporu, no daļas uz daļu ar majoru, sankcionet šāvienu pietiek ar apakšpulkvedi. ne vairāk
   augstākā pavelnieciba dod vispārejas pavēles- teikim noturet pozicijas tur, ieņemt tur …. ko sūtit, cik daudz sūtit un kā to izdarit jau lemj uz vietas nav tā ka katru šāvienu tagad ministrs vīzē.

   • Kaut kā dīvaini – ja nu PA sabrukuma laikā, kad sāka izlaupīt noliktavas. Manā laikā, pat tukšas automāta magazinas pazušana bija ČP un meklēja, kamēr šautuvē atrada…

   • Es esmu dienējis 3 gadus. Tevis stāstītais izliekas kā pasaka. Par katru partronu bija jāatskaitas, ieročus izņēma tikai šaušana treniņiem vai uzdevuma izpildīšanai. Pat tīrīt ieroci vajadzēja uzglabāšanas telpā un atrādīt staršinam lai nočeko vai visas detaļas ieliktas vieta. Pabraukāties var līdz ciemam, bet kā šķērsot robežu ar praporu vien un ar visu munīciju, kā izkļūt CP nepamanītam no Rostovas apgabala. Muļķības. Protams, ka bija plāns un Krievijas valdībā kāds to labi zināja.

 3. Volstrītas atkritumi-Ukrainas bērnu slapkavas Atbildēt

  ahā, rotšildmēslu un citu Volstrītas žurku noziegums pierādīts !

 4. Pūķins ir vainīgs Atbildēt

  Bez Kremļa pavēles Rašā nekas nenotiek.

 5. prātiņ nāc mājās. Atbildēt

  buk apkalpo 4 cilvēki, ieskaitot vadītāju, pat pieņemot ka pavēles deva vairāki cilvēki 100 salasit nav reāli. ja nu projektētājus un ražotājus pieskaita tad varbūt

  • apkalpei jau pavēles dod pats aizsardzības ministrs !
   prātiņ nāc mājās !!!!

   • ministrs tagad ir trūkstošie 95 cilvēki?. un ari tas ir mīts ka pavēli ministrs dod ministrs nepiedalās katra lēmuma pieņemšanā par katru šāviņu. ir saprotama vēlme sodit vainigos, ir saprotams sašutms, bet tāpec jau nevajag nodarboties ar klajiem meliem un “vainu”no pirksta izzīst

 6. Beidzamaa laikaa ir taa….Kam ticeet? Kam neticeet?

Draugiem Facebook Twitter Google+