Pasaulē
Eiropa

Noskaidroti Vācijas futbola komandas spridzinātaja Sergeja motīvi 16

Cietušais futbola kluba autobuss. AFP/LETA

Vācijas policija aizturējusi aizdomās turamo saistībā ar pagājušajā otrdienā notikušo uzbrukumu Dortmundes futbola komandas “Borussia” autobusam, vēsta vietējie mediji.

Vācijas prokurori paziņojuši, ka aizdomās par sprādzienu sarīkošanu aizturēts 28 gadus vecs krievu-vācu izcelsmes vīrietis Sergejs V., kurš uzbrukumu sarīkojis finansiālu apsvērumu vadīts. Vīrietis aizturēts policijas operācijā netālu no Tībingenes pilsētas Bādenes-Virtembergas federālajā zemē.

Kā vēsta tabloīds “Bild”, aizdomās turamais ar uzbrukumu bija cerējis izraisīt futbola kluba akciju cenu kritumu. Avīze raksta, ka, atbilstoši izmeklētāju versijai, aizdomās turamais futbola komandas viesnīcā internetā iegādājies kluba akcijas 78 000 eiro vērtībā. Viņš viesnīcā uzturējies no 9.aprīļa. Pēc uzbrukuma viņš spekulējis uz Dortmundes kluba akciju cenas krišanos.

Pirms 11.aprīlī gaidāmās UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmās spēles mājinieku komandas “Borussia” autobuss cieta trīs sprādzienos, kā rezultātā spēle tika atcelta. Šajos sprādzienos cieta Dortmundes kluba spāņu aizsargs Marks Bartra, kurš tika aizvests uz slimnīcu, un policists, kurš eskortēja autobusu, kad tas izbrauca no viesnīcas. Spēlētājam gan nopietni savainojumi netika konstatēti, vien traumēta roka, un viņam slimnīcā tika veikta rokas locītavas operācija.

Izmeklētāji notikuma vietā atrada trīs identiskas vēstules, kurā atbildību par uzbrukumu uzņēmās kāds islāmistu grupējums, paziņojot, ka tā esot atriebība par Vācijas dalību operācijās pret teroristisko organizāciju “Islāma valsts” Irākā un Sīrijā. Vēstulēs pieprasīta Vācijas izlūklidmašīnu “Tornado” atsaukšana no Tuvajiem Austrumiem un Ramšteinas ASV Gaisa spēku bāzes slēgšana.

Izmeklētāji pieļāva iespēju, ka nozieguma vietā atstātās vēstules var būt mēģinājums uzvest izmeklētājus uz “viltus pēdām”, jo iepriekš islāma ekstrēmistiem nav bijusi raksturīga paziņojumu atstāšana nozieguma vietā.

Federālā prokuratūra izteica arī “nopietnas šaubas” par otra, tīmeklī izplatītā paziņojuma autentiskumu, ar kuru atbildību par uzbrukumu futbolistiem uzņēmušies kreisie ekstrēmisti, apgalvojot, ka komanda neesot atbilstoši reaģējusi uz rasistiskiem incidentiem spēļu laikā.

LA.lv