Latvijā
Kriminālziņas

Noslepkavo sievas mīļāko0

Foto: Silentalex88/Shutterstock

Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī sākusi skatīt krimināllietu par slepkavību un palīdzību līķa slēpšanā.

Liktenīgie notikumi risinājās pagājušā gada 9. novembrī.

Pēc pieciem vakarā Jurijs nolēmis apmeklēt laulāto draudzeni, ar kuru gan kopā nedzīvo. Viņas dzīvoklī Jēkabpilī viņš sastapis kompāniju, kas lietojusi alkoholu, viņu vidū – arī sievas mīļāko Vladislavu, ar kuru sanākušas domstarpības.

Jurijs aizgājis un pēc deviņiem vakarā atgriezies, un jau lielās dusmās, greizsirdībā sācis Vladislavu sist un vēl lēkāt pa vīrieti, kad viņš nokritis.

Kad Vladislavs nomiris, Jurijs aizgājis un ap pusdiviem naktī atgriezies ar paziņu Andreju, kuram pa ceļam izstāstījis, ko nodarījis un ka jānoslēpj līķis. Abi iznesuši mirušo no dzīvokļa un nolikuši turpat pie mājas gala, pēc tam devušies projām.

Mirušo pēc septiņiem no rīta atrada kāda sieviete, kura bija izvedusi pastaigā suni. Vladislavs esot gulējis tā, it kā būtu vienkārši pats apgūlies – ar kapuci galvā un pavērtu jaku.

Apsūdzētie savu vainu atzina daļēji: Jurijs, ka sitis, taču negribējis nosist, Andrejs, ka nesis, taču domājis, ka nesis dzīvu cilvēku, nevis līķi.

Nogalinātā dēlam un mātei valsts izmaksāja kompensāciju pa 1075 eiro. Dēls no apsūdzētajiem vēl prasa 6516 eiro materiālo kompensāciju par bērēm, kapa ierīkošanu un 20 000 eiro morālo kompensāciju, māte – 10 000 eiro morālo kompensāciju.

Saistītie raksti

Apsūdzētie atzina visas kompensācijas, izņemot dēla morālo kompensāciju, kas, viņuprāt, esot par lielu.

Jurijam draud cietumsods (visticamāk, ap 15 gadiem, arī pašlaik viņš atrodas apcietinājumā), Andrejam pants par līķa slēpšanu paredz maksimāli divu gadu cietumsodu vai piespiedu darbu, naudas sodu.

Tiesvedība nesolās būt īsa, jo ir daudz liecinieku. Nākamā tiesas sēde paredzēta septembrī.

LA.lv