×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

NSA skaidro savas rīcības iemeslus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pateicoties slepenajai novērošanai, izdevies novērst vairākus desmitus iespējamo uzbrukumu, paziņoja ASV Nacionālās drošības aģentūras (NSA) vadītājs ģenerālis Keits Aleksandrs.


 

“Šī informācija ir slepena, taču šī prakse palīdzējusi novērst desmitiem teroristu uzbrukumu,” Aleksandrs skaidroja Savienoto Valstu likumdevējiem, kuri izjautāja NSA vadītāju par plašu rezonansi izraisījušajām ziņām par ASV izlūkdienestu izmantotajām datu iegūšanas metodēm, tostarp telefonsarunu noklausīšanos un izsekošanu internetā. Aleksandrs atklāja, ka izdevies novērst uzbrukumus, kas bija plānoti ne tikai ASV teritorijā, bet arī ārvalstīs.

Laikraksti “The Washington Post” un “The Guardian” savās publikācijās pirmie plašākai sabiedrībai atklāja, ka NSA ielauzusies interneta gigantu – tostarp “Microsoft”, “Google”, “Facebook” un “Apple” – serveros, lai iegūtu videomateriālus, fotogrāfijas un e-pastu saraksti. Plašu ievērību izpelnījās arī “The Guardian” raksts par spiegu aģentūras veikto masveida telefonsarunu noklausīšanos. Taču, kā uzsvēra NSA vadītājs, aģentūrai ir nepieciešamas “pamatotas, skaidri izklāstītas aizdomas”, lai tā varētu saņemt orderi šo datu tuvākai izpētei. Jautāts, vai NSA var piekļūt datiem par tīmekļa lietotāju meklējumiem “Google”, Aleksandrs atbildēja apstiprinoši, gan uzsverot, ka šādā gadījumā nepieciešama tiesas atļauja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+