×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Riņķa dancis ap KNAB – nu bez baltiem cimdiem (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Rakstu jau par diezgan norakstītu tēmu. Šajās dienās viena no mūsu redakcijas asākajām žurnālistēm, proti, Māra Libeka, uzrakstīja negaru gabalu par riņķa danci jeb cirku ap KNAB. Māra patiesi nopriecājās, ka premjere Straujumas k-dze bija gudra diezgan, lai neturpinātu kara darbību ar vadītāju un veicinātu normālas darba atmosfēras atjaunošanu pretkorupcijas iestādē un pieredzējušās Jutas Strīķes nekavējošu iesaistīšanu viņas spējām un enerģijai atbilstošā postenī. Atzīstos, ka ieteicu atbalstīt premjeres gudru rīcību kara darbības neturpināt…

Bet kas notiek turpinājumā? Ja dažādie ziņu avoti atstāsta Straujumas k-dzes ieteikumus adekvāti, tad premjere publiski izteikusies, ka rosinās Saeimai atcelt KNAB vadītāju Streļčenoku no amata, ja tiesa (ja tajā vērsīsies J. Strīķe) atcelšot Streļčenoka k-ga lēmumu par J. Strīķes atlaišanu.

Vērojot J. Dombrovska karu un L. Straujumas pašreizējo taktiku, ir skaidrs, ka abas amatpersonas grib – lai vai kas! – tikt vaļā no Streļčenoka. Kā mēdz teikt, tā ir amatpersonu darīšana, un tikai kļūst arvien interesantāk, kādi ir tās īstenie iemesli. Un gan jau tie atklāsies.

Taču patlaban šķiet, ka varas kliķe ir nometusi baltos cimdus, un, manuprāt, patlaban notiek iespējamās tiesas ietekmēšana, vēlamā sprieduma priekšā rakstīšana. Tiesneši jau tikai cilvēki vien ir. Kam var patikt, ja uz viņiem sāks raudzīties kaut vai skati no malas. Man šķiet arī, ka stāsts par to, kas Streļčenoku sagaida nākotnē, ir stipri skaidrs mudinājums J. Strīķei ķerties pie tiesāšanās, jo Streļčenoka krēsls ir tikpat kā apsolīts cirkus gala triks. Bet, kāds visam tam sakars ar korupcijas apkarošanu, – lieki jautāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kāpēc visi aizmirst,ka tiesā iesniegta prasība atzīt par nelikumīgu RĀJIENA izteikšanu Strīķei,nevis viņas atlaišanai no darba.

 2. Vai būtu jāuzticas žurnālistiem tāpēc vien, ka viņiem ir iespēja savu viedokli publicēt?

 3. Rokas nost no Streļčonoka! Vienotība sev paraksta zaudējumu vēlēšanās. Nav cieņas ne pret Dombrovski, un tagad arī pret Straujumu – ne. Daži mēneši šai valdībai izskatās paņemti savu personīgo rēķinu kārtošanai…
  Aitiņas domā, ka mūsu buciņš mūs izvedīs labākās ganībās. Bet buciņš prātuļo: Kamēr esmu priekšgalā, man tiek svaigāka zālīte un tīrāks gaiss…
  Nekādas tautas intereses, protams.

 4. Žurnālistei Mārai Libekai ir tiesības paust savu viedokli. Tādas pašas tiesības paļauties uz Latvijas tiesu taisnīgu spriedumu ir arī ministru prezidentei. Un tikai loģiski būs, ja – neatkarīgi no tā, kāds būs tiesas nolēmums, – tas tiks nekavējoties izpildīts: ja tiesa atzīs, ka J. Strīķe atbrīvota nepamatoti, viņu atjaunos amatā; ja atzīs, ka viss noticis likumīgi, Strīķe aizies. Ja KNBā paliktu abas konfliktā iesaistītās puses, tiktu ne tikai grauts šīs iestādes prestižs, bet arī paralizēts darbs, kura veikšanai KNABs ir izveidots.
  Kāds pamats V. Krustiņam uzskatīt, ka ministru prezidentes teiktais par vēl neesoša tiesas nolēmuma izpildīšanu un konflikta likvidēšanu iestādē varētu tikt uzskatīts par tiesas ietekmēšanu? Es saprotu: ikviens no mums, arī žurnālists, ir subjektīvs, taču publiski un neargumentēti a priori apsūdzēt kādu vēlmē ietekmēt tiesu varu nav labais tonis nekur, arī žurnālistikā.

  • Lai arī cik nepatīkams tips būtu pašreizējais KNAB vadītājs, tiesiskā valstī vajadzētu gan vajadzētu sagaidīt spriedumu, kas stājies spēkā.

Draugiem Facebook Twitter Google+