×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Ņujorkas metro izvieto reklāmas, kurās musulmaņi pielīdzināti mežoņiem

Foto - AFPFoto - AFP

ASV lielākās pilsētas Ņujorkas metro izvietotas reklāmas, kurās musulmaņu radikāļi salīdzināti ar mežoņiem, izraisot daļas pasažieru kritiku, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

“Ikvienā karā starp civilizētajiem cilvēkiem un mežoņiem atbalstiet civilizētos. Atbalstiet Izraēlu. Sakaujiet džihādu,” rakstīts uz plakātiem, kas izvietoti desmit metro stacijās Ņujorkas centra rajonā Manhetenā. Ņujorkas pilsētas transporta pārvalde sākotnēji atteicās ļaut izvietot blogeres Pamelas Geleres apmaksātās reklāmas, tomēr tiesa jūlijā atzina, ka viņai ir tiesības uz vārda brīvību, tādēļ reklāmu izvietošanu ierobežot nedrīkst.

Pasažieri kritizēja jaunās reklāmas, sakot, ka ir slikta doma reliģiju izmantot pretnostatījuma starp civilizāciju un mežoņiem veidošanu. Tomēr daļa pasažieru atzīst, ka ikvienam ir tiesības izteikties pat tad, ja tas izraisa pretrunīgu reakciju. Pēdējās nedēļās reklāmas tika izvietotas arī uz Sanfrancisko pilsētas autobusiem, kur dažas no tām ir aizķēpātas. Pagaidām nav ziņu, ka tas būtu noticis arī Ņujorkā.

Gelere, kas ir organizācijas “American Freedom Defense Initiative” (“Amerikāņu brīvības aizsardzības iniciatīva”) izpilddirektore, paziņoja, ka nebaidās, ka viņas veidotās reklāmas var izraidīt tādu pašu reakciju kā ASV producētā filma “Musulmaņu nevainība”, protestos pret kuru gājuši bojā desmitiem cilvēku septiņās valstīs. Viņa teica, ka reklāmas Ņujorkas metro izmaksājušas 6000 dolārus (3235 latus). Ņujorkas pilsētas transporta pārvalde norādīja, ka reklāmas metro stacijās paliks vienu mēnesi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+