×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Obamas un Merkeles vizītei ir vēsturiska nozīme (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Pilnīgi iespējams, ka aiz tādiem pasaulvēsturiski svarīgiem notikumiem kā Merkeles kundzes un Obama kunga vizīte Baltijas valstīs lasītājiem varēja pasprukt gaužām nepamanītas ziņas par valdības pasūtītā socioloģiskā pētījuma (aptaujas) rezultātiem mazākumtautību iedzīvotāju vidū. Šāda pētījuma nepieciešamība patlaban ir vairāk nekā saprotama, jo kļuva zināms, ka diezgan daudzi krievu tautības iedzīvotāji Latvijā atbalsta Krievijas valsts intervenci Ukrainā un Krimas atkalpievienošanu Krievijai. Ždanokas un Mitrofanova vadītās Latvijas Krievu savienības pārstāvji – tie paši Ždanoka un Mitrofanovs – devās uz Krimu, kur nepārprotami izaicinoši Latvijas pašreizējās valdības oficiālajam kursam noslēdza sadarbības līgumu. Tomēr Latvijas ārlietu ministrs E. Rinkēvičs par tādām izdarībām ieteica nelikties ne zinis, lai nepievēr­stu publikas uzmanību. Laikam gan tas pats sakāms par Latvijas valdības (L. Straujumas) pasūtīto un izpildīto aptauju, kurā taujāts par aptaujāto personu patriotiskumu un piederības sajūtu valstij, nevis konkrēts jautājums par attieksmi (atbalstošu vai noraidošu) pret Krievijas darbībām Ukrainā un Krimas aneksiju. Taču, ja nespēlējam paslēpes, tad tieši jautājums par Latvijas iekšējo drošību mums visiem ir galvenais. Tas ir jautājums pirmkārt sev, un atbildi uz to nevajag gaidīt no Obamas, Merkeles vai Rasmusena. Mani, piemēram, interesē, vai katrs novads spēj sapulcināt sev zemessardzes rotu diversantu atklāšanai un apkarošanai. Spējam vai nespējam?

Interesanti, bet no TV3 nesenām pārraidēm šī rakstiņa autors nepārprotami dzirdēja par Putina kursa piekritējiem, un ne tikai krievu vidū. Vai to Straujumas valdība nevēlas dzirdēt?

Jānis Jurkāns, bijušais diplomāts un politiķis, kas atgriezies kā 12. Saeimas deputāta kandidāts “Šlesera partijā”, teicis intervijā tā: “Jā, tagad it kā saprotam, ka var izveidoties piektā kolona, kas būtu ļoti laba infrastruktūra, ja krievs nāk iekšā… sabiedrības sašķeltība kara gadījumā var radīt lielas briesmas.” (“NRA”, 28. augustā)

Tie, kas daudzmaz interesējas par politiku, piekritīs, ka vēl pavisam nesen no Jurkāna k-ga tamlīdzīgu spriedumu diez vai dzirdētu. Arī šajā gadījumā viņš piesardzīgi teic, ka “piektā kolona” var izveidoties, neteic, ka jau izveidojusies… Bet, ka tālu līdz tam nav, to rāda Latvijas Krievu savienības deputāta kandidāta 12. Saeimas vēlēšanām Buzajeva skraidelēšana ar Doņeckas vai Luhanskas “tautas republikas” karogiem nesenā saietā Krievijas vēstniecības nama priekšā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Pazīstu ne vienu vien latvieti, kas jūsmo par Ušakovu un Lembergu, kam nepatīk EUR un ES, kas skatās atpakaļ. Nevajag būt tik naiviem. Nav vecie laiki, tomēr metodes pazīstamas. Krievijā jau meklē iekšējo ienaidnieku, sāk vajāt lietuviešus, kas 1990. un 1991. g. izvairījās no karadienesta. Krievu internetā jau sen redzu latviešu telefonu numurus ar visām adresēm.

 2. Naivā rīdziniece! Un kas notiek kaujas laukos? Spīdzināšana utt. Būtu jau labi, ja mūs noslaucītu kā putekļus no zemes vaiga, bet vispirms jau vajadzēs pamocīties.

 3. Viss ir muļķības. Kādā gadsimtā dzīvojam. Nebūs te ne kolchozu, ne sovhozu.Kas varēs paspēt aizlaidīsies pāri dīķim, ja būs karš , visiem būs ,,kaputt,, te jau nešķiros tautības. Nav vecie laiki.

 4. Novads sastaav no pagastiem,bet pagastos dziivo pensionaari,un nodzeerusies tipi,kas dalaas divaaas gruppaas-kas var pudeli veel notureet rokaas un kas vairs nevar.Tad kaa to zemensargu rotu dabuut gatavu?

 5. Tikai jautājums un arī atbilde – kad vietējie ”atbrīvotāji” būs noskatījušies labākos dzīvokļus Rīgā un arī savrūpmājas un to gribēs arī iebraukušās kolorado vaboles- tad varēs tās arī atbrīvot no iemītniekiem. Nu nevajaga domāt ka Krievija ir savādāka kā 1940. gadā…Tad vēl parādu atlaišanas un algu, pensiju celšanas ( kā var nesolīt ) solījumi un gatavs…Var pat vienvirziena referendumu organizēt ( algas un pensijas tiem , kas piedalās un balso par pat ar parakstu).
  Lai tā nebūtu – vaboles ir jāaiztur uz Ukrainas robežas…

 6. Kārtējā Jurkāna demagoģija avīzē. It kā viņš pēkšņi no debesīm nokritis, nezinot, ka 5. kolona Latvijā
  jau sen izveidojusies, un nereti arī šis Jurkāns pats pūš tās stabulē.

 7. Man nav vajadzīgas nekādas aptaujas lai zinātu ko domā krievs. Aptaujas ir vajadzīgas lai zinātu ko domā latvieši. Cik mums ir tādu, kas sapņo par jebkādu darba vietu souhozā, vai kādā militarizētajā rūpnīca un kuriem nav vajadzīgas nekādas demokrātijas priekšrocības. Par nožēlu “komunisma celšanas gadi” ir atstājuši neārstējamas rētas mūsu tautā. Tauta vairs nenosoda melīgus poltiķus, bet pat gandarīta no tiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+