Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
15. janvāris, 2015
Drukāt

Ogrē applūdušas jau vairāk nekā desmit mājas (Video)

Plūdi Ogrē

Ledus un vižņi Ogres upē.

Ogres upes krastā, dārzkopības sabiedrības “Dārziņi” apkārtnē, applūdušas jau desmit līdz 12 ēkas, informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Ūdens līmenis turpina celties, to ietekmē strauji kūstošais sniegs un ledus vižņi, kas krājas upes līkumos un lejtecē.

Ja iepriekš tika ziņots, ka ledus vižņi upē veido sastrēgumu piecu kilometru garumā, tad šobrīd var runāt jau vismaz par desmit kilometriem. Ledus ir iestrēdzis, tam nav, kur palikt, tāpēc veidojas plūdi.

Vēl par evakuāciju neviens no iedzīvotājiem informējis nav. Ulmanis atklāj, ka iedzīvotāji ir informēti par to, kā reaģēt šādās situācijās, ar ko ir jānodrošinās un kur nepieciešamības gadījumā zvanīt.

Kā informēja Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, trešdienas, 14.janvāra, vakarā strauji cēlies ūdens līmenis Ogres lejtecē Ogresgala pagasta teritorijā, applūdinot zemākās vietas.

Ogres lejtecē ledus sastrēgums saglabājas vairāku kilometru garumā. Plūdi Ogresgala pagastā un Ogres pilsētā ir iespējami.

Pašlaik ūdens līmenis strauji cēlies virs Ogres HES, to veicina tur sakrājušies ledus vižņi. Visi aizvari Ogres HES aizsprostā ir izņemti. Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka tieši šo vietu šobrīd var uzskatīt par plūdu riska epicentru. Operatīvā informācija liecina, ka sākuši applūst zemākajā teritorijā esošie īpašumi dārzkopības sabiedrībā “Ogre”.

Operatīvie dienesti nepārtraukti uzrauga situāciju un ir gatavi rīcībai, ieskaitot evakuācijas pasākumus.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+