×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Olīvu zemē Grieķijā. Ceļojuma piezīmes

Foto - Dāvis OzoliņšFoto - Dāvis Ozoliņš
DER ZINĀT

Pērkot krietnu laiku pirms ceļojuma, lidmašīnas biļete no Atēnām uz Santorini maksā 99 eiro, bet no Hēraklijas uz Atēnām – 42 eiro.

Par prāmja biļeti no Santorini uz Hērakliju vajadzēja šķirties no 56 eiro.

Autobusa biļete no Hēraklijas līdz Hanjai maksā 13,80 eiro.

Dodoties no Hanjas uz Samarijas aizu un atpakaļ, autobusa biļetes cena ir 14,30 eiro, bet brauciens ar prāmi no Aijarumeli uz Horu Sfakiju maksā 11 eiro. Ieejai aizā jāatlicina 5 eiro.

Automašīnas nomai divām dienām Krētā kopā ar apdrošināšanu tērējām 166 eiro, bet Grieķijā piecām dienām – 283 eiro.

Katrā Meteoras klosterī ieejas biļetes cena ir 3 eiro, tātad kopumā jāatlicina 15 eiro, jo ik dienu viens no tiem ir slēgts.

Ieeja gan Delfu arheoloģiskajā kompleksā (bez muzeja apmeklējuma), gan Krētas botāniskajā dārzā maksā 6 eiro.

Prāvu grieķu salātu porciju baudījām par aptuveni 5 eiro.

Pagājušajā rudenī divas nedēļas kopā ar dēlu centāmies gūt priekšstatu par Grieķiju un tās salām – Krētu un Santorini. Redzētais un piedzīvotais pārspēja cerēto. Taču, ja ceļojumu vajadzētu plānot no jauna, mēs būtu vairāk laika veltījuši Krētas apskatei un necenstos nokļūt teju pretējos Grieķijas novados, lai nebūtu jāmēro tik liels attālums.

Kāda mana paziņa pēc ceļojuma uz Grieķiju atzina grieķus par iedomīgiem. Nodomāju: kāds gan tur brīnums, ja par augstām matērijām prātojuši dižgari Sokrats, Platons un Aristotelis! Taču mums laimējās, mēs šajā valstī izjutām tikai sirsnību un viesmīlību.

Pēc iepriekš dzirdētā bažījos, ka lauku kafejnīcās ēdienkarte būs lasāma vienīgi grieķu valodā, taču arī šajā ziņā nebija sarežģījumu. Turklāt taisnība izrādījās tiem, kas stāstīja, ka krodziņos jeb, kā tos nereti dēvē, tavernās, mēdz uzsaukt uz saimnieka rēķina.

Baudījām astoņkāji un citas jūras veltes, bet visgardākie no produktiem šķita dažu šķirņu olīvas, lukuma konfektes, tzatziki mērce un grieķu jogurts – kaut tos piedāvā arī Latvijā, šeit tik garšīgus nav gadījies nopirkt.

Nekur nebijām sastapuši tik daudz brīvā dabā snaudošu suņu un diedelējošu kaķu, kas pacietīgi gaidīja savu daļu, kamēr ieturējāmies kādā ielas kafejnīcā. Likās neierasti, ka nomaļākās vietās pa šosejām klīst kazu un aitu bari.

Gandrīz visur mums vaicāja, no kurienes esam, un ikviens bija dzirdējis par Latviju. Grieķi tūristu visvairāk apmeklētās vietās zina krievu valodu, tādēļ nereti tikām uzrunāti šajā mēlē.

Atceroties Grieķiju, vispirms ataust atmiņā plašās olīvkoku audzes, kalni ar smuidrām, tumšzaļām cipresēm, apelsīnkoku birzis, grieķu ortodoksālās baznīcas un daudz drupu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+